Bülent Turan'dan iddialı sözler: AK Parti'nin oyu yüzde 40'tan, Erdoğan'ın oyu yüzde 50'den fazla - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bülent Turan'dan iddialı sözler: AK Parti'nin oyu yüzde 40'tan, Erdoğan'ın oyu yüzde 50'den fazla

25.03.2023 23:45

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, son yapılan anketlerle ilgili iddialı bir çıkış geldi. Turan, AK Parti'nin oyunun yüzde 40'dan fazla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın da yüzde 50'den fazla oyunun olduğunu söyledi.

Partisinin Amasya'daki milletvekili aday adayları temayül yoklaması sırasında yaptığı açıklamada anketleri takip ettiklerini anlatan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Bülent Turan, dikkat çeken ifadeler kullandı. Alacakları oy oranıyla ilgili iddialı sözler sarf eden Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi ilk turda alacağını söyledi.

"ERDOĞAN'IN YÜZDE 50'DEN FAZLA OYU VAR"

Turan, "Sağduyulu yapılan anketlerde AK Parti'nin yüzde 40'tan fazla oyu olduğu, Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın da yüzde 50'den fazla oyunun olduğu herkesin ifadesi. Bu halk irfan ve izan sahibidir. 20 yıldan beri kendisine kim hizmet etti, kim polemik yaptı iyi bilir. O yüzden göreceksiniz. Bu halk, aziz millet vefa duygusuyla beraber Erdoğan'a siyasi tarihindeki en çok oyu vererek kaldığı yerden devam ettirecektir" dedi.

"BU İSYAN SADECE YAVUZ BEY'İN İSYANI DEĞİL"

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı ve HDP ile yapılan temaslara daha önce sert tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun "Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım" şeklindeki sözlerini değerlendiren Turan, "Aslında bu isyan sadece Yavuz Bey'in isyanı değil. İYİ Parti'de çok kıymetli arkadaşlarımız var. Vekil düzeyinde, seçmen düzeyinde. Görüşüyoruz, konuşuyoruz. Bu arkadaşlar MHP'den ayrılırken daha fazla milliyetçilik, ülkücülük iddiasında oldular. Ama dön dolaş geldikleri yer CHP'nin genel başkanının cumhurbaşkanlığı iddiası altında kalmak oldu. Buna her sağduyulu insan isyan etmez mi? Ne oluyor kardeşim demez mi? Geldiği yerde CHP'nin genel başkanını başkan yapma iddiasının aparatı olmak hiçbir ülkücünün, milliyetçinin kabul edeceği bir söylem olamaz" diye konuştu.

"TEMEL BEY'İN TABANI 'AYASOFYA'YI TEKRAR MÜZE YAPALIM' DİYENLERE OY VERMEYECEK"

Altılı masada yer alan Saadet Partisi'nin tabanına da seslenen Bülent Turan, "Temel Bey'in tabanı Temel Bey'e oy vermeyecek. Temel Bey'in tabanı 'Ayasofya'yı tekrar müze yapalım' diyenlere oy vermeyecek. Türkiye'nin büyümesini isteyen, küresel operasyonlara dur demek isteyen, tarihi hatırasıyla beraber ayağa kaldırmak isteyen kim varsa tekrar durduğu yeri gözden geçirmesi lazım" şeklinde konuştu.

"HDP'YE ÖZGÜVENİ 6'LI MASA VERDİ"

HDP'lilerin son günlerdeki teröristbaşı Öcalan ile ilgili açıklamalarını tepkiyle karşılayan AK Parti'li Turan, "Eğer altılı masa HDP'ye büyük bir özgüven imkanı vermeseydi. Binde birlik oyu olanlara cumhurbaşkanı yardımcılığı, bakanlık vadettiği gibi HDP'ye de benzer özgüven vaatleri vermeseydi dün itibariyle 'Yeni dönem Öcalan için özgürlük dönemi' diyemezlerdi. Bu özgüveni vermeseydi 'Yüzyıllık Cumhuriyetle hesaplaşacağız' diyemezlerdi" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (10)
  • Serkan İlkeli : İlk kez AKP'nin işinin çok zor olduğuna kanaat getirdim.Hem pahalılık ve hem de ülkemizde barınan on milyonun üzerindeki yabancı sayısı milleti canından bezdirmiş görünüyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Refik Çaka: Benim oyumda ` ?? Cevap Yaz 10 0 Yayından Kaldır
  • alos : Benim oyumda YÜZDE 60 ama param yok. Cevap Yaz 11 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruldu! Cumhurbaşkanı adına müze ve kütüphane açılacak Recep Tayyip Erdoğan Vakfı kuruldu! Cumhurbaşkanı adına müze ve kütüphane açılacak Biden ve Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu Biden ve Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu

Son Dakika Politika Bülent Turan'dan iddialı sözler: AK Parti'nin oyu yüzde 40'tan, Erdoğan'ın oyu yüzde 50'den fazla - Son Dakika


Advertisement