Bakan Çağlayan Şehit Astsubayın Ailesini Ziyaret Etti - Son Dakika
Politika

Bakan Çağlayan Şehit Astsubayın Ailesini Ziyaret Etti

Bakan Çağlayan Şehit Astsubayın Ailesini Ziyaret Etti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Diyarbakır-Bingöl karayolu Kayacık yol ayrımında güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in Mersin'deki baba...

03.08.2012 17:16

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Diyarbakır- Bingöl karayolu Kayacık yol ayrımında güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Üstçavuş Ahmet Ünver'in Mersin'deki baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Arkum beldesindeki şehidin evi önünde şehidin annesi Meryem, babası Durmuş ve Hakkari'de uzman çavuş olan ağabeyi Mehmet Ünver'le sohbet eden Bakan Çağlayan, "Şehitlik büyük bir mertebedir. Allah hepimizi o mertebeye ulaştırsın. Allah hepimize sabır versin" dedi.

Şehidin babası Durmuş Ünver ile bir süre sohbet eden Bakan Çağlayan, tüm ihtiyaçları için kendisini arayabileceklerini, şehit aileleri için elinden gelen yardımı yapacağını ifade ederek, baba Durmuş Ünver'e kendi cep telefonu numarasını verdi.

Şehidin annesi Meryem Ünver ise, Bakan Çağlayan'dan şehit olan oğlu Ahmet Ünver'in bir aylık nişanlısı için iş istedi. Bunun üzerine Bakan Çağlayan, "Tabi ki başımızın üzerine, emanet bizim emanetimizdir" diyerek Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar'a şehidin nişanlısı Emsal Göçmen'e iş bulması konusunda talimat verdi. Şehitliğin büyük bir mertebe olduğunu bildiğini ifade eden anne Meryem Ünver, "Şehitlik büyük bir mevkidir. Bunu biliyorum ama ana yüreği dayanmıyor" diye konuştu.

AK Parti Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, ziyarette şehit astsubay için Kur'an-ı Kerim okudu. Bakan Çağlayan ise şehit Astsubay Ahmet Ünver ve tüm şehitler için dua yaptırdı. Şehit babası Durmuş Ünver'e baş sağlığı dileyen Çağlayan'a Ekonomi Bakan Yardımcılığı'na getirilen Mustafa Sever, AK Parti İl Başkanı Mekin Mert Salt, AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten, AK Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail Köroğlu, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Sayılan eşlik etti. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bakan Çağlayan Şehit Astsubayın Ailesini Ziyaret Etti - Son Dakika


Advertisement