Fatih Erbakan bu kez muhalefeti hedef aldı: Altılı masadan gelen çatırtılar Anadolu'dan duyuluyor - Son Dakika

Fatih Erbakan bu kez muhalefeti hedef aldı: Altılı masadan gelen çatırtılar Anadolu'dan duyuluyor

03.07.2022 19:35

AK Parti hükümetine yönelik sık sık eleştirilerde bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bu kez CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin oluşturduğu 6'lı masayı hedef aldı. Masadaki isimlerin ülkenin problemlerine çözüm üretmediklerini ifade eden Erbakan, "Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye'den, Anadolu'dan duyulmaya başlamıştır" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Eskişehir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kente geldi. Tek listeyle girilen seçimde, Osman Mandacı Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı olarak seçildi. Kongre'ye Parti Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın yanı sıra teşkilat üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

"ŞİMDİDEN KOLTUK KAVGASINA DÜŞTÜLER"

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Erbakan, altılı masanın çok uzun ömürlü olmayacağını belirterek, "Karşınıza bir altılı masa çıkıyor ve daha şimdiden koltuk kavgasına düştüklerinin sinyallerini vermeye başladılar. Sen mi cumhurbaşkanı olursun? Ben mi bakan olurum? Masanın bir tarafında eski AK Partili başbakan, bakanlar ve eskiden AK Parti hükümetlerinde görev yapanlar. Masanın diğer tarafı eskiden AK Parti'de görev yapanlardan cumhurbaşkanı olmaz, diyor. Bizim eski AK Partili bakanlar, başbakanlar masanın bu tarafına cevap veriyor." ifadelerini kullandı.

Erbakan: 'Altılı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye'den duyulmaya başlandı'

"BOLU BELEDİYE BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NU SUÇLUYOR"

Sözlerini sürdüren Erbakan, "Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı kendisi cumhurbaşkanı olmak isterken, İYİ Parti tarafı başka bir aday çıkarmak istiyor. Bu yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan'ıyla, CHP Genel Başkanı arasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı rekabeti her geçen gün artarak devam ediyor. Bütün bunların üstüne CHP'li Bolu Belediye Başkanı kendi genel başkanını cesaretsizlikle suçluyor, aday olamayacaksan ben çıkıyım aday olayım, çekil önümde durma diyor." şeklinde konuştu.

Erbakan: 'Altılı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye'den duyulmaya başlandı'

"ÇATIRTILAR ANADOLU'DAN DUYULMAYA BAŞLADI"

Erbakan sözlerini şöyle tamamladı: "Böyle bir tablonun içerisinde biz ne diyoruz. Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye'den Anadolu'dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok"

YORUMLAR
500
CHP'li Erkek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi: Yakında geliyor, kardeşim Esad CHP'li Erkek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi: Yakında geliyor, kardeşim Esad CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da konuştu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da konuştu Açıklaması KILIÇDAROĞLU: 6 LİDER BİR ARAYA GELDİK, TÜRKİYE'Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ KILIÇDAROĞLU: 6 LİDER BİR ARAYA GELDİK, TÜRKİYE'Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Fatih Erbakan bu kez muhalefeti hedef aldı: Altılı masadan gelen çatırtılar Anadolu'dan duyuluyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement