Eski Milletvekili Oya Akgönenç Vefat Etti! Oya Akgönenç Kimdir? - Son Dakika
Politika

Eski Milletvekili Oya Akgönenç Vefat Etti! Oya Akgönenç Kimdir?

Eski Milletvekili Oya Akgönenç Vefat Etti! Oya Akgönenç Kimdir?

Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nde milletvekilliği yapan, Saadet Partisi Genel Başkan eski Yardımcısı Prof. Dr. Oya Akgönenç, hayatını kaybetti.

17.10.2018 23:49  Güncelleme: 09:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara eski Milletvekili Prof. Dr. Oya Akgönenç hayatını kaybetti. Saadet bürosundan yapılan açıklamaya göre Akgönenç'in özel bir hastanede pankreas kanseri tedavisi gördüğü ve bu akşam hayatını kaybettiği belirtildi.

OYA AKGÖNENÇ KİMDİR?

Oya Akgönenç Muğisuddin, 11 Ocak 1939 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (1962) ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiştir. The American University Washington DC. Uluslararası İlişkiler Bölümünde Master ve Doktora yapmıştır. The American University, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliği, Prodüktivite Merkezi Uzmanlığı, Dünya Bankası Kalkınma Uzmanlığı, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyeliği ile XXI. Dönem Fazilet Partisi ve Saadet Partisi'nden Ankara Milletvekilliği yaptı.

Eski Milletvekili Oya Akgönenç Vefat Etti! Oya Akgönenç Kimdir?

Aynı zamanda Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Oya Akgönenç, evli ve 2 Çocuk annesiydi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesidir. 2009 yılında 'Türkiye'nin AB Stratejisi' adlı bir kitabı yayınlanmıştır. Millî Gazete'de yazıları yayımlanıyor. Ayrıca Ufuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü bölüm başkanıdır.

Oya Akgönenç, Türkiye'nin ilk 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen kadındır.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Eski Milletvekili Oya Akgönenç Vefat Etti! Oya Akgönenç Kimdir? - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement