HDP'li Bülbül: "Hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri var" - Son Dakika

HDP'li Bülbül: "Hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri var"

20.04.2022 17:02
HDP'li Bülbül: "Hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri var"

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri olduğunu iddia etti.

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri olduğunu iddia etti.

Bülbül, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, mülteciler meselesi üzerinde çokça tartışma olduğunu dile getirerek, " Suriye'de bir an önce barış sağlanmalı, halklar, eşit inançlar özgür olmalı ve mültecilerde kendi ülkesine dönebilme olanağına sahip olmalıdır." diye konuştu.

Cezaevlerinde çok ağır hak ihlalleri olduğunu öne süren Bülbül, "12 Eylül koşullarında Diyarbakır zindanında yapılan zulmün katbekat benzeri Türkiye genelindeki bütün hapishanelerde uygulanıyor. Bu çok ciddi bir insan hakları ihlalidir. Bu ihlale bir an önce son verilmelidir." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500
Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruktan atmasıyla ilgili HDP'den açıklama: Elini refleks olarak kaldırdı Milletvekili Salihe Aydeniz'in polise yumruktan atmasıyla ilgili HDP'den açıklama: Elini refleks olarak kaldırdı HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Çanakkale'de gözaltına alındı! Teröristlerle fotoğrafları da ortaya çıktı HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Çanakkale'de gözaltına alındı! Teröristlerle fotoğrafları da ortaya çıktı AK Parti Antalya Milletvekili Çokal, Alanya'da vatandaşların göz taramasını yaptı AK Parti Antalya Milletvekili Çokal, Alanya'da vatandaşların göz taramasını yaptı
Kaynak: AA

Son Dakika Politika HDP'li Bülbül: 'Hapishanelerde çok ağır hak ihlalleri var' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement