İYİ Parti'li Zorlu Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadı - Son Dakika

İYİ Parti'li Zorlu Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadı

25.11.2022 18:01

İYİ Parti'li Zorlu Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadıİYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, cumhurbaşkanı adayına ilişkin 6'lı masada henüz bir isim konusunda değerlendirme yapılmadığını söyledi.

İYİ Parti'li Zorlu Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, cumhurbaşkanı adayına ilişkin 6'lı masada henüz bir isim konusunda değerlendirme yapılmadığını söyledi.

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Zorlu, kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında en çok çalışma yapan parti olduklarını söyledi. Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 20 Temmuz'da Giresun'da yaptığı gezi sırasında kendisini karşılayarak, çiçek veren kadın öğretmene soruşturma açıldığını belirterek, Bunu yargıya taşıyacaklar. İdare mahkemesinin bu yönde yürütmeyi durduracağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Burada bir siyasi faaliyetten bahsetmek söz etmek mümkün değil. Bunu bir siyasi faaliyet içerisinde değerlendirerek öğretmenimize böyle bir ölçüsüz ceza veriliyor. Bu sistem değişikliğinin gerçekleştiği günden itibaren bu siyasallaşma artık insanımızın birebir yaşam koşullarını etkileten seviyeye gelmiştir. Artık milletimizi uyarmayı bir vazife olarak kabul ediyoruz diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kürşad Zorlu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soru üzerine, Bizim öncelikle ortaya koyduğumuz ve 6'lı masadaki tüm paydaşlarımızın da altına imzasını attığı şey 'güçlendirilmiş parlamenter sistem'. Öncelikle bizi ortaklaştıran yegane zemin bu sistemin değişikliğinin inşası ve buna milletimizin gerçekten inanmasıdır. 6'lı masa, bu sisteme ilişkin eğer bir anayasa değişikliği yapma çoğunluğu elde ederse o gün ivedilikle halkımızla paylaşacağımız maddeler değişikliğe sunulacak. Bununla ilgili alt komisyonlar kuruldu. Nihai olarak bu sistem değişikliğini ve yol haritasını uygulayabilecek, milletimize heyecan ve vizyon sunabilecek ve kazanabilecek bir cumhurbaşkanı adayının belirlenmesidir. Burada biz gerçekten 13'üncü cumhurbaşkanını seçtireceğimize inanıyoruz. Liderler arasında masada henüz bir isim konusunda değerlendirme yapılmış değil dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını reddeden Akşener'e AK Partiden açık kapı: Kesin kanaat geliştirmek her zaman yanlıştır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısını reddeden Akşener'e AK Partiden açık kapı: Kesin kanaat geliştirmek her zaman yanlıştır İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanlığına yeniden Yazıcı seçildi İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanlığına yeniden Yazıcı seçildi

Son Dakika Politika İYİ Parti'li Zorlu Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement