Kılıçdaroğlu AK Parti'nin kalesinde: Sultanbeyli'nin Cumhuriyet Halk Partisi için zor bir ilçe olduğunun farkındayım - Son Dakika

Kılıçdaroğlu AK Parti'nin kalesinde: Sultanbeyli'nin Cumhuriyet Halk Partisi için zor bir ilçe olduğunun farkındayım

16.04.2022 16:53

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sultanbeyli'de partisinin üye katılım törenine katıldı. Kılıçdaroğlu, Sultanbeyli'nin Cumhuriyet Halk Partisi için zor bir ilçe olduğunu söyleyerek, "Aramızda bir duvar vardı, o duvarın yıkılması lazımdı. Duvarın örülmesinde bizim de kusurumuz var bizim de kabahatimiz var. Oturduk, Ankara'da konuştuk bize oy verin dedik" dedi.

Sultanbeyli CHP İlçe Başkanlığı'nın üye katılım töreni Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Üye katılım Töreni'ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Balkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay katıldı. Törende daha önce hiç siyasi parti kaydı olmayan ve farklı siyasi partilerden üyeliği bulunan 400 kişi törenle Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldu. Kılıçdaroğlu yeni üyelere parti rozeti takarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin İstanbul'daki kalesinde günah çıkardı: Oturduk Ankara'da bize oy verin dedik

"ARAMIZDA BİR DUVAR VARDI"

"Aramızda bir duvar vardı, o duvarın yıkılması lazımdı. Duvarın örülmesinde bizim de kusurumuz var"Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sultanbeyli'ni biliyorum, 12 yılım İstanbul'da geçti. 3 evladım var üçü de İstanbul doğumlu dolayısıyla İstanbul'um yabancısı değilim. İstanbul'un milletvekilliğini de yaptım. Sultanbeyli'nin Cumhuriyet Halk Partisi için zor bir ilçe olduğunun da farkındayım. Buraya çok geldim, vatandaşlarla sohbet ettik, ev ziyaretlerinde bulunduk. Aramızda bir duvar vardı, o duvarın yıkılması lazımdı" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin İstanbul'daki kalesinde günah çıkardı: Oturduk Ankara'da bize oy verin dedik

"ANKARA'DA OTURUP BİZE OY VERİN DEDİK"

Açıklamasının devamında partisine yönelik özeleştiride bulunan Kılıçdaroğlu, "Duvarın örülmesinde bizim de kusurumuz var bizim de kabahatimiz var. Vatandaşa ulaşma konusunda yeteri kadar çalışmadık, onların dertleriyle yeteri kadar dertlenmedik, onların sofralarına oturmadık, onların kahvesini çayını içmedik. Oturduk Ankara'da konuştuk bize oy verin dedik. Vatandaşlar da haklı olarak 'kardeşim geldin mi, oturdun mu, bir derdimi dinledin mi, benim derdim nedir onu anlatayım ondan sonra beni partiye davet et.' Şundan bütün Sultanbeyli kardeşlerimin emin olmasını isterim. Türkiye'de yeni bir sürecin başladığını hepiniz bilin lütfen" dedi.

YORUMLAR
500
'CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı' İstanbul'da düzenlenecek 'CHP Yurt Dışı Örgütlenme Çalıştayı' İstanbul'da düzenlenecek CHP lideri Kılıçdaroğlu, Aşura merasimine katıldı CHP lideri Kılıçdaroğlu, Aşura merasimine katıldı Bahçeli: Zillet ittifakı, PKK'nın istikametindedir Bahçeli: Zillet ittifakı, PKK'nın istikametindedir
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Kılıçdaroğlu AK Parti'nin kalesinde: Sultanbeyli'nin Cumhuriyet Halk Partisi için zor bir ilçe olduğunun farkındayım - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement