Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Muş'ta Öğrenciye Dayak İddiasına Soruşturma - Son Dakika

Muş'ta Öğrenciye Dayak İddiasına Soruşturma

Muş Valisi Ali Çınar, kızına mektup yazdığı gerekçesiyle 11 yaşındaki bir öğrenciyi, okuluna giderek dövdüğü iddia edilen öğretmen hakkında adli ve idari soruşturmanın sürdürüldüğü söyledi.

Muş\'ta Öğrenciye Dayak İddiasına Soruşturma
09.01.2012 - 13:47,

Muş Valisi Ali Çınar, kızına mektup yazdığı gerekçesiyle 11 yaşındaki bir öğrenciyi, okuluna giderek dövdüğü iddia edilen öğretmen hakkında adli ve idari soruşturmanın sürdürüldüğü söyledi.

Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 Ocakta, Gazi İlköğretim Okulunda öğretmeni olan A.Y'nin, Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu 5. sınıfta eğitim gören 11 yaşındaki E.A'yı kızına mektup yazdığı iddiasıyla dövdüğünün öne sürüldüğünü ifade ederek, öğretmen A.Y hakkında adli ve idari soruşturma başlattıklarını belirtti.

Olayın çok üzücü olduğunu, hiç kimsenin bu olay tasvip etmediğini dile getiren Vali Çınar, şöyle konuştu:

"Farklı bir okuldan bir öğretmen geliyor başka bir okulda çocuğu odaya kapatarak dövüyor. Şimdi Öğretmene biz bu okula giremezsiniz diyebilir miyiz- Sonuçta öğretmen... Siz o aşamada okula gelen öğretmenin niyetinin ne olduğunu anlayamazsınız. Öğretmen gelirken, (ben bu çocuğu dövmek için geliyorum) demiyor. Dolayısıyla zaten tüm okullarımızda okul müdürlüklerimiz bunun tedbirini almak durumundadır. Her koridorda nöbetçi öğretmenler var. Bu konuda eğer eksiklikler varsa Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilgili vali yardımcımız konuya hassasiyet gösterecektir. Gerçekten çok üzücü bir hadise. Bir öğrencinin bu şekilde böyle bir muameleye tabi olması hele hele bir Öğretmen tarafından böyle bir muameleye tabi olmasını çok üzücü olarak değerlendiriyorum. Doğrusu biz de çok üzüldük ama yasal olarak gerek adli gerekse idari boyutunu ne gerekiyorsa yapılacaktır."

Öğretmenin davranışının kesinlikle yanlış olduğunu anlatan Çınar, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şu anda Cumhuriyet savcılığı olaya el koymuş, biz de idari soruşturma başlattık. Öğretmenin açığa alınma tedbiri önümüzdeki günlere değerlendirilir. Çünkü açığa alınma şartları bu aşamada gerektirmiyor. O öğretmenin delil karatma duruma varsa bilgi ve belgeleri yok etme ihtimali varsa açığa alınır. Şu anda öğretmenin elinde belge yok, delil ortada. Delil fotoğraflanmış zaten. Biz öğretmene 2 nedenden dolayı soruşturma açacağız. Birincisi görevli bulunduğu yeri izinsiz olarak terk etmesi, ikincisi ise bir öğretmene yakışmayacak şekilde bir kamu görevlisine yakışmayacak şekilde bir çocuğa muamelede bulunması. Zaten adlı inceleme devam ediyor. Bizde olay yerine müfettiş görevlendirdik hemen idari boyutuna bakacaklar." - MUŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Muş'ta Öğrenciye Dayak İddiasına Soruşturma - Son Dakika


Advertisement