Tut Belediye Başkanı 5 Yıl Boyunca Maaş Almayacak - Son Dakika
Politika

Tut Belediye Başkanı 5 Yıl Boyunca Maaş Almayacak

Tut Belediye Başkanı 5 Yıl Boyunca Maaş Almayacak

Adıyaman’ın Tut İlçe Belediye Başkanı Cemal Avcı, 5 yıl boyunca alacağı başkanlık maaşını ilçenin ihtiyaçlarına kullanacak ve maaş almayacak.

06.04.2014 14:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Tut İlçe Belediye Başkanı Cemal Avcı, 5 yıl boyunca alacağı başkanlık maaşını ilçenin ihtiyaçlarına kullanacak ve maaş almayacak.

AK Parti Belediye Başkanı Mehmet Akat'ın aday olmadığı seçimlerde CHP'nin adayı Cemal Avcı, rakibi Ramazan Dinç karşısında seçimi kazandı. Mazbatasını alan Tut ilçesinin yeni Belediye Başkanı Cemal Avcı, kalabalık bir vatandaş topluluğuyla belediye mührünü aldı. Eski Başkan Mehmet Akat'tan belediye mührünü alan Cemal Avcı'ya Akat, yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Avcı, eski Başkan Akat'a görev yaptığı süre zarfında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, seçim öncesi verdiği vaatleri bir bir yerine getireceklerini söyledi.

Görev yaptığı süre boyunca başkanlık maaşını almayacağını yaptığı konuşmada yineleyen Cemal Avcı, maaşıyla ilçedeki okul, cami, öğrenci ve ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gidereceğini belirtti.

Avcı, "Seçim sürecinde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getireceğiz. Projelerimizi hayata geçireceğiz. Belediye maaşına hiç dokunmayacağım. Bu maaşı öğrencilere, okullara, camilere, taleplere göre ihtiyacı olanlara her ay paylaştıracağım. Projelerim arasında yer alan engelliler ve yaşlılar rehabilitasyon merkezi, kültür sarayı, Cumhuriyet Mahallesi'ne bir cami yapacağız. Bunun yanında Tut ilçesini paraşüt ve yayla turizminin merkezi haline getireceğiz. Tut'u bölgenin Davos'u yapacağız. Hem turizm alanında hem de gelişmişlik alanında bölgenin merkezi olacağız. Bölgeye yayla turizmi kapsamında 200 konutluk villa yapacağız, bunun yanında konut projemiz var" dedi.

Öte yandan, Tut Belediyesi'nin devlet, esnaf ve belediye çalışanlarına toplam 5 milyon civarında borcunun olduğu öğrenildi. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Tut Belediye Başkanı 5 Yıl Boyunca Maaş Almayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

 • Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı
  01:45 Haiti'de Silahlı Çeteler Hapishaneyi Basarak Binlerce Mahkumu Serbest Bıraktı

  Haiti'nin başkenti Port-Au Prince'te silahlı çeteler, başlıca hapishaneyi basarak binlerce mahkumu serbest bıraktı. Firar eden mahkumlar arasında, Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesiyle suçlanan çete üyeleri de bulunuyor. Haiti'deki şiddet olayları son yıllarda artış göstermiş olup, çeteler başkentin büyük bir kısmını kontrol altında tutuyor. Bu olaylar sonucunda dört polis memuru öldü, beş kişi yaralandı. Haiti'de çete şiddeti nedeniyle son bir yılda 8400'den fazla kişi hayatını kaybetti.

 • İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi
  01:39 İskeçe Şehir Sempozyumu düzenlendi

  Batı Trakya'da, İskeçe Müftülüğü tarafından düzenlenen İskeçe Şehir Sempozyumu'nda İskeçe'nin siyasi tarihi, gelenek ve görenekler, eğitim, dini kurumlar ve Osmanlı dönemine ait mezar taşları gibi konular ele alındı. Sempozyuma Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu, İskeçe Müftüsü, Türk azınlık temsilcileri ve soydaşlar katıldı. Yapılan sunumlar kitaplaştırılacak ve şehrin önemine vurgu yapan konulara yoğun ilgi gösterildi.


Advertisement