Son dakika Tut haberleri, Tut son dakika, son dakika Tut

Son Dakika Tut Haberleri

 • Erdoğan: Bizim gündemimizde enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var
  08 Şub Erdoğan: Bizim gündemimizde enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da aday tanıtım toplantısında; "Bizim gündemimizde vatandaşımızın canını yakan enflasyon ve hayat pahalılığıyla mücadele var. Bizim gündemimizde Türkiye'yi ekonomide, savunmada, diplomaside, sağlıkta, ticarette, turizmde ve diğer alanlarda lider ülke yapmak var. Bunun dışında bir saikle hareket etmeyi kendimize zül sayıyoruz. Biz muhalefet gibi laf üstüne laf koymanın yalanla, iftira ile çarpıtmayla siyasetteki başarısızlıkları örtmenin hevesinde değiliz" diye konuştu.

 • Erdoğan: AK Parti ve Cumhur İttifakı'yla yarışabilecek hiçbir babayiğit yoktur
  08 Şub Erdoğan: AK Parti ve Cumhur İttifakı'yla yarışabilecek hiçbir babayiğit yoktur

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta seçim beyannamelerini hayata geçireceklerini ve AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın belediyecilik konusunda yarışabilecek hiçbir rakipleri olmadığını belirtti.

 • AK Parti'nin Adıyaman'daki 8 ilçe için belediye başkan adayları belli oldu
  08 Şub AK Parti'nin Adıyaman'daki 8 ilçe için belediye başkan adayları belli oldu

  AK Parti, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Adıyaman'daki 8 ilçeden belediye başkan adaylarını tanıttı. Adaylar arasında Besni'den Reşit Alkan, Çelikhan'dan Mustafa Bulut, Gerger'den Erkan Aksoy, Gölbaşı'ndan Hakan Toydaş, Kahta'dan Mehmet Can Hallaç, Samsat'tan Halil Fırat, Sincik'ten Mehmet Korkut ve Tut'tan Ercan Öncebe yer alıyor. Adıyaman Belediyesi için ise Ziya Polat aday gösterilmişti.

 • Erdoğan, Adıyamanlılara teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  08 Şub Erdoğan, Adıyamanlılara teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Erdoğan, Adıyamanlılara yüksek oy oranı için teşekkür etti ve ilçe belediye başkan adaylarını duyurdu. Erdoğan, Adıyaman'ın güvenini boşa çıkarmayacaklarını belirtti ve belediyecilikte rakiplerinin olmadığını vurguladı.

 • Ali Babacan: 'Bir Sene Geçti, Hâlâ Burada Yaşayan İnsanlar Gündelik Yaşamlarına Geri Dönemediyse Bu Kötü Yönetimin Sonucu'
  06 Şub Ali Babacan: "Bir Sene Geçti, Hâlâ Burada Yaşayan İnsanlar Gündelik Yaşamlarına Geri Dönemediyse Bu Kötü Yönetimin Sonucu"

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Evladının olduğu bir enkazın başında, günlerce tek başına bırakılan insanlar gördüm. Ellerini parçalaya parçalaya moloz kaldırmak zorunda kalan vatandaşlarımızı gördüm. Günlerce aç-susuz kalmış bebeğine çaresizlikle ağlayarak sarılan anneler gördüm. Ama tüm tabloya baktığımda ne gördüm biliyor musunuz? Göz göre göre gelen bir depremle, göz göre göre yaşanan bir afetle mücadele edemeyen bir hükümet gördüm. Evet bir sene oldu. Tam 365 gün. Konut sözü verdiler ama yok. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar zayıf bir devlet değil. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar yokluk çeken bir devlet değil. Bir sene geçti, hâlâ burada yaşayan insanlar gündelik yaşamlarına geri dönemediyse bu kötü yönetimin sonucu” dedi.

 • İstanbul'da deprem sonrası tetiklenen heyelanlar izleniyor
  06 Şub İstanbul'da deprem sonrası tetiklenen heyelanlar izleniyor

  İSTANBUL Teknik Üniversitesi Yer Bilimleri Enstitüsü Katı Yer Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Görüm tarafından yürütülen, 'Deprem sonrası tetiklenen heyelan tehlikesinin izlenmesi' projesi NATO ve TÜBİTAK tarafından destekleniyor.

 • İstanbul'da deprem sonrası tetiklenen heyelanlar izleniyor
  06 Şub İstanbul'da deprem sonrası tetiklenen heyelanlar izleniyor

  İstanbul Teknik Üniversitesi Yer Bilimleri Enstitüsü tarafından yürütülen proje ile deprem sonrası tetiklenen heyelanlar ve risk noktaları belirleniyor. Elde edilen bulguların AFAD'a ait Afet Risk Azaltma Sistemiyle paylaşılmasıyla deprem ve heyelan meydana gelen bölgede ölümleri en aza indirecek gerekli tedbirler alınması amaçlanıyor. İstanbul'da 7 bin adet aktif heyelan sahası bulunuyor.

 • Adıyaman'da 26 eser depremde zarar gördü
  31 Oca Adıyaman'da 26 eser depremde zarar gördü

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Adıyaman'da 6 Şubat depremlerinde hasar gören 26 eserin restorasyon çalışmalarına başladı. Nemrut Dağı başta olmak üzere 300'ün üzerinde ören yeri zarar gördü. Karakuş Tümülüsü'ndeki 'tokalaşma sütunu' restore edildi, Eski Kahta Kalesi'nin restorasyonu tamamlanmak üzere. Depremin birinci yıl dönümüne yaklaşılırken, tarihi ve kültürel varlıkların durumu hakkında bilgi verildi.

 • Adıyaman Milletvekili Resul Kurt: Don ve dolu kayıpları karşılanacak
  22 Oca Adıyaman Milletvekili Resul Kurt: Don ve dolu kayıpları karşılanacak

  Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, Besni ağırlıklı olmak üzere Adıyaman merkez, Kahta, Gölbaşı, Tut, Çelikhan ve Sincik ilçelerindeki çiftçilere don ve dolu kayıplarının karşılanacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından 20 milyon TL ödenek ayrılarak, çiftçilerin zararları için hesaplara aktarılacak. Toplamda 32 milyon TL ödenek gönderilerek, don ve dolu mağduriyetleri giderilecek.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  19 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'ne ilişkin belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Adaylar arasında Antalya Finike belediye başkan adayı Cenk Şimşek ve İzmir Dikili belediye başkan adayı Sema Akıncı da bulunuyor.

 • Adıyaman'da Deprem Konutları ve Yardım Ödemeleri Değerlendirildi
  12 Oca Adıyaman'da Deprem Konutları ve Yardım Ödemeleri Değerlendirildi

  Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, 2023 yılında yapımına başlanan deprem konutları ve AFAD tarafından yapılan acil yardım ödemelerini değerlendirdi. Kurt, deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, konut sayıları ve yardım miktarlarını açıkladı. Ayrıca, yerinde dönüşüm projeleri ve nakdi destekler hakkında da bilgi veren Kurt, devletin depremzede vatandaşların yanında olduğunu belirtti.

 • CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi
  21 Ara CHP'nin 126 seçim bölgesinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP, Konya'da İsmail Sonkaya, Manisa'da Ferdi Zeyrek, Samsun'da Cevat Öncü'yü aday gösterdi.

 • CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız
  21 Ara CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Milli Mücadele'nin en zor günlerine denk gelmesine rağmen, cepheden çıkıp Maarif Kongresini toplayan ruhun devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız" dedi.

 • Adıyaman'da Yağışlar Nedeniyle Musluklardan Çamurlu Su Aktı
  09 Ara Adıyaman'da Yağışlar Nedeniyle Musluklardan Çamurlu Su Aktı

  Adıyaman'da yoğun yağışlar sonucu doğal su kaynaklarına toprak karışmasıyla musluklardan çamurlu su aktı. Adıyaman Belediyesi, yağışların azalmasıyla kaynakların normale döneceğini açıkladı.

 • Tut ilçesinde Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi
  06 Ara Tut ilçesinde Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde Tut Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 4 farklı okul takımı katıldı ve Kaşlıca Ortaokulu turnuva şampiyonu oldu.

 • Adıyaman'da Yerinde Dönüşüm Projesi'ne 20 Bin 640 Başvuru
  06 Ara Adıyaman'da Yerinde Dönüşüm Projesi'ne 20 Bin 640 Başvuru

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Adıyaman'da, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hayata geçirilen 'Yerinde Dönüşüm Projesi'ne başvuru sayısı 20 bin 640 oldu. Adıyaman Valisi Osman Varol, başvuruların incelendiğini ve vatandaşların ilgisinin arttığını belirtti. Ruhsatlandırma ve inşaat izinlerinin verildiği Adıyaman'da, bazı köylerde vatandaşlar toplu olarak yerinde dönüşüm programından faydalanarak kendi binalarını yapmaya başladı.

 • Fransız sporcu Tut ilçesinde yamaç paraşütü yaptı
  04 Ara Fransız sporcu Tut ilçesinde yamaç paraşütü yaptı

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde düzenlenen 100'üncü Yıl Yamaç Paraşütü etkinliğine Fransız sporcu Valentin Berland da katıldı. Berland, Türkiye'nin 12'nci durağı olan Tut'ta yaptığı uçuşta Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılını kutladı.

 • Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde deprem konutlarını inceledi
  18 Kas Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde deprem konutlarını inceledi

  Adıyaman Valisi Osman Varol, deprem afeti sonrası Tut ilçesinde yapılan kalıcı konutların inşaatını inceledi. Vali Varol, yapılan çalışmaların devam ettiğini ve vatandaşların mağdur edilmeden güvenli konutlara kavuşturulduğunu belirtti.

 • Depremde yıkılan yapıların hak sahipliği itiraz süreci devam ediyor
  21 Eki Depremde yıkılan yapıların hak sahipliği itiraz süreci devam ediyor

  Adıyaman'da depremde yıkılan yapıların hak sahipliği değerlendirme sonuçlarının askıya çıkmasının ardından itiraz süreci devam ediyor. İtiraz süreci sona eren ilçelerde dosyalar yeniden incelenmeye başladı.

 • Tut İlçesinde Polis Meslek Yüksek Okulu'na Hazırlanan Öğrencilerden 5'i Asil, 2'si Yedek Olarak Sınavı Kazandı
  20 Eyl Tut İlçesinde Polis Meslek Yüksek Okulu'na Hazırlanan Öğrencilerden 5'i Asil, 2'si Yedek Olarak Sınavı Kazandı

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde, Gençlik ve Spor Tut İlçe Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz kurslarıyla Polis Meslek Yüksek Okulu'na hazırlanan 10 öğrenciden 5'i asil, 2'si yedek olarak sınavı kazandı. Öğrenciler, sınava hazırlık sürecinde Gençlik ve Spor Tut İlçe Müdürü Hakan Leblebici tarafından desteklendi ve sınavı başarıyla tamamladı. Kazanan öğrenciler, Tut İlçe Emniyet Amiri Komiser Ömer Koçyiğit'i ziyaret ederek kendilerini sınava hazırlayan Hakan Leblebici'ye teşekkür etti.

 • Adıyaman'da depremzede öğrencilere kırtasiye desteği
  15 Eyl Adıyaman'da depremzede öğrencilere kırtasiye desteği

  İyiliğe Uçanlar Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Adıyaman'da ilkokul öğrencilerine kırtasiye ve çanta desteğinde bulundu.

 • Adıyaman'da Antep Fıstığı Hasadı Başladı
  15 Eyl Adıyaman'da Antep Fıstığı Hasadı Başladı

  Adıyaman'da, geçtiğimiz kış mevsiminde yaşanan dolu yağışı nedeniyle Antep Fıstığı bahçelerinde hasar oluştu. Bu durum, rekoltenin yarı yarıya düşmesine sebep oldu. Adıyaman Valisi Osman Varol'un da katılımıyla düzenlenen hasat töreniyle birlikte, çiftçiler ürünlerini toplamaya başladı. Besni ilçesinde üretilen Antep Fıstığı, Gaziantep'te tercih edilen bir ürün olarak biliniyor. Bu yıl Adıyaman'da 10-12 bin ton arasında bir verim bekleniyor.

 • Tutlu çocuklara yaz futbol okulu sonunda forma hediye edildi
  15 Eyl Tutlu çocuklara yaz futbol okulu sonunda forma hediye edildi

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz futbol okuluna katılan 35 çocuğa, hayırsever işadamının desteğiyle forma hediye edildi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Leblebici, sezon sonunda yapılan forma dağıtımıyla ilgili olarak, Tutlu işadamı İlhan Karakuş'un 35 adet forma hediye ettiğini belirtti ve destek veren herkese teşekkür etti.

 • Tut Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu göreve başladı
  08 Eyl Tut Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu göreve başladı

  Adıyaman'ın Tut Kaymakamlığına atanan Ali İhsan Selimoğlu, göreve başladı.

 • Adıyaman'da depremden etkilenen okula prefabrik anaokulu açıldı
  01 Eyl Adıyaman'da depremden etkilenen okula prefabrik anaokulu açıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da, Rotary 2430. Bölge Federasyonu tarafından çelik konstrüksiyondan yapılan 6 derslikli prefabrik anaokulu açıldı. Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemine hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Ayrıca, Rotary bölge federasyonu il genelinde toplamda 24 derslikli okul kazandırmayı planladığını ifade etti.

 • Bakan Özhaseki, Adıyaman'da Deprem Konutu İhalelerinin Detaylarını Açıkladı: 16 Şirkete 8 Milyar 6 Milyon TL İhale Verildi
  27 Ağu Bakan Özhaseki, Adıyaman'da Deprem Konutu İhalelerinin Detaylarını Açıkladı: 16 Şirkete 8 Milyar 6 Milyon TL İhale Verildi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere’nin soru önergesine verdiği yanıtta; Adıyaman’da 3 şirket ve 13 şirketin kurduğu ortaklığa verilen 8 milyar 6 milyon liralık deprem konutu ihalesinin detaylarını açıkladı. İhale alan firmalar arasında ‘Türkiye Tek Yürek Kampanyası’na 1 milyon TL bağışlayan şirket de bulunuyor. Söz konusu şirketin 965 milyon lira tutarında ihale aldığı görülüyor.

 • Fethiye Kaymakamı değişti
  24 Ağu Fethiye Kaymakamı değişti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla yüzlerce kaymakam, vali yardımcısı ve bürokratın görev yeri değişirken, Fethiye Kaymakamlığı'na İstanbul Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş atandı.

 • Adıyaman Ziraat Odası Başkanı ve İlçe Başkanları Tarım ve Orman Bakanına Dosya Sundu
  14 Ağu Adıyaman Ziraat Odası Başkanı ve İlçe Başkanları Tarım ve Orman Bakanına Dosya Sundu

  Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Yaşar Özkan ve ilçe ziraat odası başkanları, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya kentin tarımsal sorunlarıyla ilgili bir dosya sundu. Bakan Yumaklı, başkanlarla görüşerek sorunları dinledi. Dosyada mazotta ÖTV muafiyeti, tarımsal sulamada GES test raporu yetkisinin değiştirilmesi, toplulaştırma çalışmalarının tamamlanması gibi talepler yer alıyor.

 • Adıyaman'da 2 ayrı traktör kazasında 18 kişi yaralandı
  12 Ağu Adıyaman'da 2 ayrı traktör kazasında 18 kişi yaralandı

  Adıyaman'ın Besni ve Tut ilçelerinde meydana gelen 2 ayrı traktör kazasında toplamda 18 kişi yaralandı. Besni ilçesindeki kazada traktör sürücüsü ve 9 akrabası yaralanırken, Tut ilçesindeki kazada ise 7 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Her iki kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Adıyaman'da traktör kazası: 8 kişi yaralandı
  12 Ağu Adıyaman'da traktör kazası: 8 kişi yaralandı

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde meydana gelen traktör kazasında 8 kişi yaralandı. Kazada yaralananlardan birinin durumu ciddiyetini koruyor.

 • Adıyaman'ın Tut ilçesinde traktör kazası: 8 yaralı
  12 Ağu Adıyaman'ın Tut ilçesinde traktör kazası: 8 yaralı

  Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Köseli köyünde meydana gelen traktör kazasında, traktörün şarampole devrilmesi sonucu 1'i ağır olmak üzere toplam 8 kişi yaralandı. Kazada, tarlaya çalışmaya giden işçileri taşıyan traktörün römorkunda bulunan bazı işçiler römorkun altında kaldı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya Vali olarak atandı
  10 Ağu Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya Vali olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yapılan atama kararları kapsamında Yalova'ya Pendik Kaymakamı Hülya Kaya vali olarak atandı. Kaya, Yalova'nın 3. kadın valisi oldu.

 • Adıyaman'ın Tut ilçesinde Lavanta Hasadı Yapıldı
  08 Ağu Adıyaman'ın Tut ilçesinde Lavanta Hasadı Yapıldı

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde bulunan yaklaşık 40 dekarlık lavanta bahçelerinde ilk hasat gerçekleştirildi. Kozmetik ve ilaç sanayide önemli bir yere sahip olan lavanta bahçeleri, 'Güneydoğunun Organik Lavanta Vadisi' projesi kapsamında oluşturulmuş ve 2023 yılı yaz sezonunda lavanta yağı üretimi hedeflenmektedir.

 • Adıyaman Valisi Tut ilçesinde incelemelerde bulundu
  24 Tem Adıyaman Valisi Tut ilçesinde incelemelerde bulundu

  Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde ihtiyaç ve talepleri yerinde tespit etmek amacıyla incelemelerde bulundu. Vali Varol, depremzede vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaçlarını dinledi, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek bol kazançlar diledi. Ayrıca afet konutları ve dere ıslah çalışmalarını inceleyen Vali Varol, muhtarlarla bir araya gelerek sorunları çözümlemek için talimatlar verdi. Programın sonunda şehit Jandarma Er Onur Boztemir'in ailesini ziyaret eden Vali Varol, şehitlerimizi anarak minnet ve şükranlarını iletti.

 • Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde konteyner kenti ve esnafı ziyaret etti
  23 Tem Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde konteyner kenti ve esnafı ziyaret etti

  Adıyaman Valisi Osman Varol, Tut ilçesinde depremzedelerle görüşerek talep ve ihtiyaçlarını dinledi. Ayrıca, deprem konutlarını inceleyen Vali Varol, devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. DSİ tarafından başlatılan dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Varol, taş evleri ve lavanta çiçeklerinin ekildiği alanı da ziyaret etti. Muhtarlarla bir araya gelen Vali Varol, sorunları dinleyerek çözüm için talimatlar verdi. Ayrıca, şehit Jandarma Er Onur Boztemir'in ailesini ziyaret eden Vali Varol, şehitlerimizi rahmetle anarak vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması için hayatlarını feda eden kahramanlara minnet duyduğunu belirtti.

 • Adıyaman'da depremden etkilenenlere konutlar yapılıyor
  23 Tem Adıyaman'da depremden etkilenenlere konutlar yapılıyor

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da, TOKİ ve Emlak Konut tarafından temeli atılan 26 bin 312 konuttan kaba inşaatı tamamlananlarda dış cephe çalışmalarına başlandı. Depremlerden etkilenen 11 ilde evleri yıkılan veya ağır hasar görenlerin barınma ihtiyacını karşılamak için çalışmalar sürüyor. Adıyaman'da kent merkezi ile Besni, Tut, Gölbaşı ve Kahta ilçelerinde TOKİ ve Emlak Konut tarafından yapımına başlanan 26 bin 312 konutun inşası hızla devam ediyor. Etaplar halinde yükselen konutlarda kaba inşaatı tamamlananlarda dış cephe mantolamaya geçiliyor. Depremden etkilenenlere en hızlı şekilde konutlar teslim edilmek için çalışmalar 7/24 sürdürülüyor.

 • Ziraat odaları, TMO'da toplandı
  15 Haz Ziraat odaları, TMO'da toplandı

  Adıyaman'daki ziraat odaları başkanları Kahta TMO Müdürlüğünde bir araya geldi.

 • Maltepe Belediyesi, Çevre Sorunlarına Dikkat Çekmek İçin Etkinlik Düzenledi
  06 Haz Maltepe Belediyesi, Çevre Sorunlarına Dikkat Çekmek İçin Etkinlik Düzenledi

  Maltepe Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve 5-11 Haziran Türkiye Çevre Koruma Haftası dolayısıyla çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi. İlçe meydanı, Süreyya Plajı ve Cemal Süreyya Parkı'nda düzenlenen etkinliklerde Alagöz Kültür Sanat'ın 30 kişilik profesyonel dans ekibi performans sergiledi. Halka çiçekler, çeşitli broşürler ve hediyeler dağıtıldı. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Lütfiye Yıldız, herkesi çevreye sahip çıkmaya çağırdı.

 • Abdurrahman Tutdere, 28. Dönem Adıyaman Milletvekili olarak ant içti
  02 Haz Abdurrahman Tutdere, 28. Dönem Adıyaman Milletvekili olarak ant içti

  Abdurrahman Tutdere, 27. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili olarak seçilmişti. Yeniden seçilerek ant içen Tutdere, halkın temsilcisi olarak çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • Adıyaman Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
  30 May Adıyaman Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Adıyaman'ın tarımsal sorunlarının ele alındığı toplantıda 2023 yılı biçerdöverle hububat hasat kararı alındı.

 • AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu: Seçimler demokratik olgunluk içerisinde geçti
  29 May AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu: Seçimler demokratik olgunluk içerisinde geçti

  AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Seçimin demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştiğini vurgulayan Bulucu, tüm Türkiye'de olduğu gibi Adıyaman'da da millet iradesinin tecelli ettiğini belirtti.

 • Tut ve Gölbaşı'nda besi yemi dağıtıldı
  29 May Tut ve Gölbaşı'nda besi yemi dağıtıldı

  Deprem ve selden etkilenen Adıyaman'ın Tut ve Gölbaşı ilçelerinde çiftçilere besi yemi dağıtıldı. Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen dağıtım etkinliğine ilçe müdürleri de katıldı.

 • Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Adıyaman oy oranları açıklandı
  28 May Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Adıyaman oy oranları açıklandı

  14 Mayıs seçiminde Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adıyaman oy oranları açıklandı. Erdoğan yüzde 66,2, Kılıçdaroğlu yüzde 31,24 oy aldı. Sinan Oğan ise yüzde 2,18 oy aldı.

 • Tut ilçesinin içme suyu alt yapısı yenilenecek
  27 May Tut ilçesinin içme suyu alt yapısı yenilenecek

  AK Parti 27. Dönem Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'ın Tut ilçesinin içme suyu alt yapısının yenileneceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tut ilçesinin içme suyu alt yapısı yenilecek ve yetersiz olan su depoları yıkılarak, 25 yıllık su ihtiyacını karşılayacak yeni depolar yapılacak.

 • Öztan Arslantaş, Demokrasi Bayramı Sonuçlarını Değerlendirdi
  16 May Öztan Arslantaş, Demokrasi Bayramı Sonuçlarını Değerlendirdi

  İşadamı ve Siyasetçi Öztan Arslantaş, ülkemizde yaşanan Demokrasi Bayramı sonuçlarını değerlendirerek, demokrasinin gereğinin yerine getirildiğini ve vatandaşların iradelerini sandığa yansıttıklarını belirtti. Ayrıca, seçimlerin vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 • Deprem ve sel sonrası Adıyaman köylerinde manzara değişti
  15 May Deprem ve sel sonrası Adıyaman köylerinde manzara değişti

  Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Öğütlü ve Boyundere köyleri arasındaki tepenin deprem nedeniyle çökmesiyle manzaraları değişti. Depremler ve selin ardından köyler arasındaki tepede çökmeler meydana geldi ve komşu köyler birbirlerini görmeye başladı. Köylüler, tarlalarındaki yarıkları iş makineleriyle düzelterek eski haline getirmeye çalışıyor.

 • Kalıcı deprem konutları hızla yükseliyor
  11 May Kalıcı deprem konutları hızla yükseliyor

  Adıyaman'da meydana gelen yıkıcı depremin ardından, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde TOKİ işbirliğinde Örenli bölgesinde 3 bin 34 kalıcı konut yapılıyor. Konutların zemin artı 4 kat olarak planlandığı ve depreme dayanıklı bir şekilde tasarlandığı belirtilirken, çalışmaların hızla devam ettiği açıklandı.

 • Adıyaman'da Kalıcı Deprem Konutları Hızla Yükseliyor
  11 May Adıyaman'da Kalıcı Deprem Konutları Hızla Yükseliyor

  6 Şubattaki depremlerde ağır hasar gören Adıyaman'da, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde TOKİ işbirliğinde Örenli bölgesinde 3 bin 34 kalıcı konut yapılıyor. Konutlar, depreme dayanıklı bir şekilde tasarlanıp hızla yükselmeye devam ediyor.

 • Büyükçekmece'de depreme dayanıksız 5 blok yıkıldı
  08 May Büyükçekmece'de depreme dayanıksız 5 blok yıkıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece Belediyesi ekipleri gözetiminde, deprem güvenlik riski sıfır çıkan 5 bloktan oluşan 28 daire yıkıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini ve olası büyük depremde yıkılabilecek bütün binaları yıkıp vatandaşın canını kurtarmaya çalıştıklarını belirtti.

 • Malatya TSO Başkanı: Depremzede Üyelerimize Kolaylık Sağlanacak
  03 May Malatya TSO Başkanı: Depremzede Üyelerimize Kolaylık Sağlanacak

  Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, deprem bölgesi olan 5 ildeki gerçek ve tüzel kişilerin çeklerinin ibraz sürelerinin 9 Hazirana kadar durdurulduğunu müjdeledi. Depremzede üyelerin ödeme kanallarında kolaylık sağlanması için girişimlerin devam edeceğini belirten Sadıkoğlu, faizsiz kredi paketleri ve daha etkin destek mekanizmalarının hayata geçirilmesini beklediklerini söyledi.

 • Depremden Etkilenen 5 İlde Çeklerin İbraz Süreleri Durduruldu
  03 May Depremden Etkilenen 5 İlde Çeklerin İbraz Süreleri Durduruldu

  Depremden etkilenen 5 ilde gerçek ve tüzel kişilerin keşidecisi olduğu çekler bakımından ibraz süreleri 9 Hazirana kadar durduruldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılan düzenleme ile yerleşim yeri onuncu fıkrada sayılan yerlerdeki çeklerin ibraz süreleri de 9 Haziran 2023 tarihine kadar durduruldu.

 • Depremin ardından ölçüm yapılan maden ocağı rakımının 1191'den 1179'a düştüğü gözlendi!
  01 May Depremin ardından ölçüm yapılan maden ocağı rakımının 1191'den 1179'a düştüğü gözlendi!

  Adıyaman'ın Tut ilçesine bağlı Çanakçı köyü yakınlarında bulunan krom maden ocağı, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaklaşık 12 metre kot kaybederek 1191'den 1179 rakımına düştüğü gözlemlendi.

 • Adıyaman'da Polisler Şehit Polis Memurunun Annesini Yalnız Bırakmadı
  24 Nis Adıyaman'da Polisler Şehit Polis Memurunun Annesini Yalnız Bırakmadı

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde polis ekipleri, Ramazan Bayramı'nda şehit Polis Memuru Mahmut Kayanın annesi Elif Kayanı evinde ziyaret ederek bayramlaştı. Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten polisler, şehit annesinin bir eksikliği olup olmadığını sordu.

 • Adıyaman'da Deprem Sonrası Okullar Yeniden Açıldı
  24 Nis Adıyaman'da Deprem Sonrası Okullar Yeniden Açıldı

  Adıyaman merkezi ile 3 ilçesinde depremden 77 gün sonra okullarda eğitim ve öğretim başladı. Tadilat ve onarım çalışmalarının tamamlanması sonrasında 105 bin öğrencinin kaydının bulunduğu Adıyamandaki 481 okulda eğitim öğretime başlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı, hasarlı okulların yüzde 90'ının onarıldığını ve Adıyaman genelinde 700'e yakın okulda çocuklara hizmet edildiğini belirtti.

 • Taşınmaz kültür varlıklarındaki nitelikli taşlar molozlardan ayrıştırılarak belgeleniyor
  15 Nis Taşınmaz kültür varlıklarındaki nitelikli taşlar molozlardan ayrıştırılarak belgeleniyor

  Taşınmaz kültür varlıklarındaki nitelikli taşlar molozlardan ayrıştırılarak belgeleniyor Depremde zarar gören taşınmaz kültür varlıklarının kitabe ve yazıtları molozlardan ayrıştırılarak, belgeleme çalışmaları yapılıyor.

 • Emniyetin 'kurbağa adamları' doğal afetlerde de görev alıyor
  10 Nis Emniyetin "kurbağa adamları" doğal afetlerde de görev alıyor

  Adana Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli "kurbağa adamlar" diye tabir edilen dalgıç polisler, su altının yanı sıra doğal afetlerde de görev alıyor.

 • Deprem bölgesindeki 7 ilçede daha yargı sürelerinin 1 Mayıs'a kadar durmasına karar verildi
  10 Nis Deprem bölgesindeki 7 ilçede daha yargı sürelerinin 1 Mayıs'a kadar durmasına karar verildi

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen kentlerde ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında, yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin kararnamede yapılan değişiklikle, Besni, Gölbaşı, Tut, İslahiye, Hassa, Kırıkhan, ve Türkoğlu ilçelerinde yargı sürelerinin durması kararı...

 • Deprem bölgesindeki 7 ilçede daha yargı sürelerinin 1 Mayıs'a kadar durmasına karar verildi
  10 Nis Deprem bölgesindeki 7 ilçede daha yargı sürelerinin 1 Mayıs'a kadar durmasına karar verildi

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen kentlerde ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında, yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin kararnamede yapılan değişiklikle, Besni, Gölbaşı, Tut, İslahiye, Hassa, Kırıkhan, ve Türkoğlu ilçelerinde yargı sürelerinin durması kararı...

 • Depremden etkilenen 65 ilçe 'cazibe merkezi' oldu
  06 Nis Depremden etkilenen 65 ilçe 'cazibe merkezi' oldu

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, deprem felaketinden etkilenen 9 ildeki 65 ilçenin Cazibe Merkezleri Programı'na dahil edildiğini ve bu ilçelerde yatırım ortamının iyileştirileceğini ve istihdamın artırılacağını duyurdu. Yeni Cumhurbaşkanı Kararı'ndan, en az 1 milyon 500 bin liralık yatırımlar faydalanabilecek. Desteklenecek yatırım konuları, Cazibe Merkezleri Programı'nın mevcut uygulamasına göre daha kapsamlı olacak. 65 ilçede yapılacak yatırımlar, en avantajlı olan 6'ncı bölge teşviklerinden faydalanacak.

 • AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu oldu
  31 Mar AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Bulucu oldu

  AK Parti Adıyaman İl Başkanlığına, Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Emrah Bulucu'yu getirdi.

 • Başkan Soyer, Selden Etkilenen Kardeş Belediye Tut'u Ziyaret Etti
  31 Mar Başkan Soyer, Selden Etkilenen Kardeş Belediye Tut'u Ziyaret Etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş belediyesi Adıyaman'ın Tut ilçesinin Belediye Başkanı Mehmet Kılıç'ı ziyaret etti. Depremin ardından sel felaketi yaşayan ilçenin sorunlarını ve isteklerini dinleyen Başkan Soyer, “Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

 • HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya geldi
  30 Mar HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Adıyaman'da depremzedelerle bir araya geldi

  Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da afetzedeleri ziyaret etti.

 • Dağdan kopan kaya parçaları tedirgin ediyor
  28 Mar Dağdan kopan kaya parçaları tedirgin ediyor

  Dağdan kopan kaya parçaları tedirgin ediyor Deprem ve selin vurduğu Adıyaman'ın Tut ilçesinde dağdan kopan kaya parçaları vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.

 • İzmit Belediyesi, Selin Vurduğu Adıyaman'da Polis Lojmanlarını Temizliyor
  27 Mar İzmit Belediyesi, Selin Vurduğu Adıyaman'da Polis Lojmanlarını Temizliyor

  İzmit Belediyesi, selin vurduğu Adıyaman’ın Tut ilçesindeki polis lojmanlarının temizlik çalışmalarına destek veriyor.

 • İzmit Belediyesi Ekipleri, Sel Bölgesinde Çamura Saplanan İş Makinesini Kurtardı
  27 Mar İzmit Belediyesi Ekipleri, Sel Bölgesinde Çamura Saplanan İş Makinesini Kurtardı

  Sel felaketi nedeniyle Adıyaman’ın Tut ilçesinde yardım çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi ekipleri, çamura saplanan iş makinesini kurtardı.

 • İzmit Belediyesi afet toplanma alanı oluşturuyor
  26 Mar İzmit Belediyesi afet toplanma alanı oluşturuyor

  İzmit Belediyesi, Adıyaman'ın Tut ilçesinde muhtemel tehlikelere karşı afet toplama alanları oluşturuyor.

 • İzmit Belediyesi Ekipleri, Adıyaman'ın Tut İlçesinde Afet Toplanma Alanı Oluşturuyor
  26 Mar İzmit Belediyesi Ekipleri, Adıyaman'ın Tut İlçesinde Afet Toplanma Alanı Oluşturuyor

  İzmit Belediyesi ekipleri, deprem bölgesi Adıyaman’ın Tut ilçesinde, yurttaşların olası afetlerde kullanabileceği acil toplanma alanı oluşturmak için çalışmalara başladı.

 • Türk Kızılay Adıyaman'da günlük 65 bin sahur paketi dağıtıyor
  24 Mar Türk Kızılay Adıyaman'da günlük 65 bin sahur paketi dağıtıyor

  Türk Kızılay, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Adıyaman'da, çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedeler için her gün 65 bin sahur paketi dağıtıyor.

 • İzmit Belediyesi Ekipleri, Selin Vurduğu Adıyaman'da Çalışıyor
  23 Mar İzmit Belediyesi Ekipleri, Selin Vurduğu Adıyaman'da Çalışıyor

  İzmit Belediyesi ekipleri, selden etkilenen Adıyaman’ın Tut ilçesinde mil, çamur, balçık ve hafriyat kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

 • İzmit Belediyesi, Selin Vurduğu Adıyaman'daki Çalışmalara Destek Veriyor
  21 Mar İzmit Belediyesi, Selin Vurduğu Adıyaman'daki Çalışmalara Destek Veriyor

  İzmit Belediyesi ekipleri, sel felaketinin yaşandığı Adıyaman’ın Tut ilçesi Reşadiye Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde bulunan 3 dönümlük araziye stabilize malzeme sererek tesviye çalışması yaptı. Çalışma tamamlandığında arazi depolama alanı olarak hizmet verecek.

 • Adıyaman'da selde kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan çocuğun cenazesi defnedildi
  21 Mar Adıyaman'da selde kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan çocuğun cenazesi defnedildi

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde meydana gelen selde hemşire annesiyle hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal'ın cenazesi toprağa verildi.

 • 1 buçuk yaşındaki Zeynep Zümra annesinin yanına defnedildi
  21 Mar 1 buçuk yaşındaki Zeynep Zümra annesinin yanına defnedildi

  1 buçuk yaşındaki Zeynep Zümra annesinin yanına defnedildi Adıyaman'ın Tut ilçesinde ki sel felaketinde hayatını kaybeden 1 buçuk yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal, Annesinin yanı başına defnedildi.

 • Adıyaman Tut Belediye Başkanı Kılıç'tan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet' E Teşekkür
  21 Mar Adıyaman Tut Belediye Başkanı Kılıç'tan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet' E Teşekkür

  Adıyaman’ın Tut ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, İzmit Belediyesi tarafından afet bölgesine gönderilen iş makineleri ve personel desteği için sosyal medyadan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

 • Adıyaman'da, sele kapılan Fatma hemşire ve kızı Zeynep'in cansız bedeni bulundu (3)
  20 Mar Adıyaman'da, sele kapılan Fatma hemşire ve kızı Zeynep'in cansız bedeni bulundu (3)

  ZEYNEP'İN DE CANSIZ BEDENİ BULUNDUAdıyaman'ın Tut ilçesinde, sel felaketinde akıntıya kapılıp kaybolan hemşire Fatma Tekdal'ın ardından kızı 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal'ın da cesedi bulundu.

 • Bakan Soylu'dan sel açıklaması
  20 Mar Bakan Soylu'dan sel açıklaması

  Bakan Soylu'dan sel açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Şanlıurfa'da 16 vatandaşımız hayatını kaybetti.

 • Adıyaman'da selin ardından başlatılan aramada çocuk cesedine ulaşıldı
  20 Mar Adıyaman'da selin ardından başlatılan aramada çocuk cesedine ulaşıldı

  Tut ilçesinde selde kaybolan anne ve kızını arama çalışmaları sırasında çocuk cesedi bulundu.

 • Adıyaman'da selin ardından başlatılan aramada çocuk cesedine ulaşıldı
  20 Mar Adıyaman'da selin ardından başlatılan aramada çocuk cesedine ulaşıldı

  Tut ilçesinde selde kaybolan anne ve kızını arama çalışmaları sırasında çocuk cesedi bulundu.

 • Sele kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep'in cansız bedenine ulaşıldı! Can kaybı 20'ye yükseldi
  20 Mar Sele kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep'in cansız bedenine ulaşıldı! Can kaybı 20'ye yükseldi

  Adıyaman'ın Tut ilçesinde annesiyle birlikte sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal'ın cansız bedenine 6 gün sonra HES kanalında ulaşıldı. Sel felaketinde Şanlıurfa ve Adıyaman'da hayatını kaybedenlerin sayısı 20'ye yükseldi.

 • Sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep'in cansız bedenine ulaşıldı
  20 Mar Sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep'in cansız bedenine ulaşıldı

  Sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep'in cansız bedenine ulaşıldı Adıyaman'ın Tut ilçesinde annesiyle birlikte sel sularına kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal'ın cansız bedenine ulaşıldı.

 • 1,5 Yaşındaki Zeynep hassas burunlu köpek ile aranıyor
  20 Mar 1,5 Yaşındaki Zeynep hassas burunlu köpek ile aranıyor

  - 1,5 Yaşındaki Zeynep hassas burunlu köpek ile aranıyor Adıyaman'ın Tut ilçesinde 15 Mart tarihinde meydana gelen sel felaketinde akıntıya kapılan 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal, hassas burunlu kadavra köpeğiyle aranıyor.

Advertisement