Artvin'de, Organ Nakli İçin Doktorlar Sahne Aldı - Son Dakika

Artvin'de, Organ Nakli İçin Doktorlar Sahne Aldı

08.11.2017 18:00
Artvin'de, Organ Nakli İçin Doktorlar Sahne Aldı

ARTVİN'de, organ bağışına dikkat çekmek amacıyla aralarında başhekim, doktorlar ve hastane çalışanlarının da yer aldığı ekip, tiyatro gösterisi sundu.

ARTVİN'de, organ bağışına dikkat çekmek amacıyla aralarında başhekim, doktorlar ve hastane çalışanlarının da yer aldığı ekip, tiyatro gösterisi sundu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla düzenlenen programa Artvin Vali Yardımcısı Seda Başoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Sağlık Müdürü İrfan Akanlı, Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ile çok sayıda sağlık çalışanı ve vatandaşlar katıldı. Organ nakli konulu sunumun ardından senaryosunu Artvin Devlet Hastanesi Müdürü Gülten Bilmiş'in yazdığı 'Her Bağış Bir Hayattır' adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil tiyatro ekibi üyeleri ile aralarında Artvin Devlet Hastanesi Başhekimi doktor İbrahim Düzcan ile doktorlar ve hastane çalışanlarının rol aldığı tiyatro gösterisinde organ nakli bekleyen bir hastanın organ bulmasıyla ailesin yaşadığı sevinç anlatıldı.İlgiyle izlenen tiyatro gösterisi sonrası izleyiciler arasından 20 kişi organ nakli için başvuru yaptı.

- Artvin

YORUMLAR
500
Trabzon eğlenceye doydu Trabzon eğlenceye doydu Artvin'de uçuruma düşen kişi yaralandı Artvin'de uçuruma düşen kişi yaralandı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek: Güvenlik Önlemi Alınması Gerektiğini Defalarca Söyledik Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek: Güvenlik Önlemi Alınması Gerektiğini Defalarca Söyledik
Kaynak: DHA

Son Dakika Sağlık Artvin'de, Organ Nakli İçin Doktorlar Sahne Aldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement