6 Müthiş Film Vizyonda - Son Dakika
Sinema

6 Müthiş Film Vizyonda

6 Müthiş Film Vizyonda

Sinemaseverler bu hafta bilimkurgu, animasyon, korku, gerilim ve dram tarzlarında 6 yabancı filmle buluşacak.

05.08.2011 14:32  Güncelleme: 15:01

Sinemaseverler bu hafta bilimkurgu, animasyon, korku, gerilim ve dram tarzlarında 6 yabancı filmle buluşacak.

Rupert Wyatt'ın yönettiği ve James Franco, Tom Felton, Freida Pinto ile Andy Serkis'in oynadığı bilim kurgu tarzındaki ''Maymunlar Cehennemi: Başlangıç (Rise of the Planet of the Apes)'', San Francisco'da geçiyor.

Filmde, genetik mühendislerin, maymunların beyinlerini geliştirmek için yaptıkları deneyler sonucunda, maymunların zekalarının gelişmesi ve insanlar üzerinde üstünlük kurmak için açtıkları savaş konu alınıyor. Filmde, sevgi ve kibir bir araya gelip benzeri olmayan bir savaşa dönüşüyor.

Kenichi Matsuyama, Rinko Kikuchi, Kiko Mizuhara ile Tetsuji Tamayama'nın oynadığı ''İmkansızın Şarkısı (Noruwei No Mori - Norweigan Wood)'' dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Haruki Murakami'nin 1987'de yayımladığı aynı adlı romandan uyarlanan filmin temaları aşk, ölüm, masumiyetin kayboluşu, kalp kırıklığı ve cinselliğin uyanışı. Romanın adına da esin kaynağı olan Beatles şarkısının romantik melankolisini taşıyan İmkânsızın Şarkısı, Yeşil Papaya'nın Kokusu ve Bisikletçi'nin yönetmeni Tran Anh Hung tarafından beyazperdeye aktarıldı.

1960'ların sonlarında Tokyo'da geçen film, ilk aşkı Naoko'ya derinden bağlı Toru Watanabe'yi izliyor. Watanabe, yaşamının her alanında ölümün etkisini hissetmekteyken, ansızın hayatına hayat dolu genç kız Midori giriyor.

Raja Gosnell'in yönettiği, yapımcılığını Jordan Kerner'in üstlendiği ve Neil Patrick Harris, Jayma Mays, Sofia Vergara ile Hank Azaria'nın oynadığı ''Şirinler'', Türkçe dublajlı olarak vizyona girecek.

Filmde, kötü büyücü Gargamel'in köylerinden kovaladığı Şirinler, büyülü bir geçitten New York'taki Central Park'ın tam ortasına düşüyor. Büyük Elma'da sıkışıp kalan üç elma boyundaki Şirinler, Gargamel izlerini bulmadan köylerine dönmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor.

Darren Lynn Bousman'ın yönettiği ve Rebecca De Mornay, Jaime King, Patrick John Flueger ile Warren Kole'un oynadığı ''Anneler Günü (Mother's Day)'' filminde, kötü sonuçlanan bir banka soygunundan sonra eve dönen 3 kardeş, annelerinin evi haciz yüzünden kaybettiğini öğrenir.

Bir gece, yeni ev sahipleri ve misafirleri doğum günü partisi için bir araya gelmişlerdir. Evdekiler habersiz şekilde 3 kardeşin rehinesi olmuştur ve onları kötü bir doğum günü partisi beklemektedir.

Gregor Jordan'ın yönettiği ve Samuel Jackson, Michael Sheen, Carrie-Anne Moss ile Stephen Root'un oynadığı ''Akılalmaz (Unthinkable)'' filminde, bir terörist tarafından gizlinen üç atom bombası, ABD''nin en büyük kabusu haline gelir. Yerleri bilinmeyen bu bombaların yerleştirilmesine iki gün kala, bir sorgu yargıcı ile FBI ajanı bu silahları bulmak için mücadeleye girişirler.

Henry, Amerika'nın ulusal güvenliğini tehdit edebilecek teröristleri sorgulayan bir ajandır. Helen ise FBI'ın gözbebeği ajanlarından biridir. Her iki ajan, bu sefer birlikte çalışmak zorundadır. Arap kökenli bir Amerikan vatandaşı olan Steven, istedikleri yapılmazsa 3 ABD eyaletini havaya uçurmakla tehdit eder. Steven'ın kısa süre içinde yakalanması gerekir.

Bir grup arkadaş hafta sonu tatili için arabayla yola koyulurlar. Arabaları bozulduğunda yardım almak için yakındaki kasabaya giderler. Kasaba geçmişten kalan ruhlar tarafından ele geçirilmiştir. Gençler ıssız kasabada hiç ummadıkları korkutucu olaylar yaşarlar.

VİZYONDA OLANLAR

AŞKIN SESSİZLİĞİ

Philippe Claudel'in yönettiği ve Stefan

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Sinema 6 Müthiş Film Vizyonda - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement