Dünya 1 Numarası, Vatandaşı Ferrer'i Dört Set Süren Maçın Sonunda Mağlup Etmeyi Başardı - Son Dakika

Dünya 1 Numarası, Vatandaşı Ferrer'i Dört Set Süren Maçın Sonunda Mağlup Etmeyi Başardı

04.06.2014 22:51
Dünya 1 Numarası, Vatandaşı Ferrer'i Dört Set Süren Maçın Sonunda Mağlup Etmeyi Başardı

Rafael Nadal, David Ferrer'i 4-6, 6-4, 6-0 ve 6-1'lik setlerle yenerek Roland Garros'ta yarı finale yükselmeyi başardı.

Fransa Açık'ta turnuvanın favorilerinden Rafael Nadal, vatandaşı David Ferrer karşısında ilk sette zorlansa da sonraki üç seti kazanmayı başararak karşılaşmadan galip ayrıldı.

İlk sete hızlı başlayan rakibi karşısında pasif kalan ve istediklerini gerçekleştiremeyen Nadal bu setten 6-4 mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.

İkinci sete daha agresif başlayan 'toprak kortun kralı' bu seti 6-4 kazanmayı başardı ve setlerde 1-1'lik eşitliğği yakaladı.

Dakikalar geçtikçe performansı düşen Ferrer, Nadal karşında direncini iyice kaybedince üçüncü setten 6-0, dördüncü setten ise 6-1 mağlup ayrıldı ve turnuvaya çeyrek finalde veda etti.

Maçtan 3-1 galip ayrılan Rafael Nadal ise Roland Garros'ta yarı finale yükselen taraf oldu.

Kaynak: EuroSport.com
YORUMLAR
500
Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransa'da polis müdahalesi sonucu gözünü kaybeden gence 15 bin avro ödenecek Fransız Bakan'a göre emeklilik reformu askıya alınırsa ülkesinin 'becerisiz olduğu' düşünülecek Fransız Bakan'a göre emeklilik reformu askıya alınırsa ülkesinin 'becerisiz olduğu' düşünülecek

Son Dakika Spor Dünya 1 Numarası, Vatandaşı Ferrer'i Dört Set Süren Maçın Sonunda Mağlup Etmeyi Başardı - Son Dakika


Advertisement