Feyenoord, Rutten Dönemi Bitti, Giovanni Van Bronckhorst Dönemi Başladı - Son Dakika

Feyenoord, Rutten Dönemi Bitti, Giovanni Van Bronckhorst Dönemi Başladı

Feyenoord, Rutten Dönemi Bitti, Giovanni Van Bronckhorst Dönemi Başladı
Son Güncelleme: 18.05.2015 07:48

Hollanda Ligi'nde Zwolle'ye 3-0 kaybedip Avrupa Ligi'ne doğrudan katılma hakkını da kaybeden Feyenoord'da Rutten dönemi son buldu.

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Feyenoord’da teknik direktör Fred Rutten'in sözleşmesi, PEC Zwolle karşısında alınan 3-0’lık mağlubiyetin ardından feshedildi.

Eredivisie'nin son maçında deplasmanda Zwolle'ye yenilerek UEFA Avrupa Ligi'ne doğrudan katılma şansını yitiren Rotterdam ekibi, play-off oynamak zorunda kaldı.

Feyenoord'un internet sitesinden yapılan açıklamada, yönetimin mağlubiyetin ardından Rutten ile yolların ayrılmasına karar verdiği belirtildi. Takımı, bir süre önce yeni sezon için anlaşma imzalanan Giovanni van Bronckhorst'un play-off maçlarına hazırlayacağı kaydedildi.

Son haftalarda alınan kötü sonuçlarla ilgili sorumluluğu üzerine alan Rutten ise NOS televizyonuna yaptığı açıklamada, Feyenoord'un kendisiyle devam etmek istemediğini söyledi.

Sezon başında göreve başlayan Rutten yönetiminde son dönemlerde kötü bir performans sergileyen Feyenoord, oynadığı son beş maçta sadece iki puan toplayabildi.

Dirk Kuyt ile bir yıllık anlaşma imzalayan ve Colin Kazım Richards'ın sözleşmesini de uzatan Feyenoord'u önümüzdeki sezondan itibaren Giovanni van Bronckhorst çalıştıracak.

Feyenoord, Heerenveen, Zwolle ve Vitesse ile oynayacağı play-off maçları sonunda birinci olursa Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanacak.

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Feyenoord, Rutten Dönemi Bitti, Giovanni Van Bronckhorst Dönemi Başladı - Son Dakika


Advertisement