Kasper Schmeichel, Babasıyla Aynı Gün Şampiyonluk Yaşadı - Son Dakika
Spor

Kasper Schmeichel, Babasıyla Aynı Gün Şampiyonluk Yaşadı

Kasper Schmeichel, Babasıyla Aynı Gün Şampiyonluk Yaşadı

Premier Lig şampiyonu Leicester'ın kalecisi Kasper Schmeichel, ilk şampiyonluğunu babasıyla aynı gün yaşadı.

03.05.2016 19:26  Güncelleme: 19:29

Premier Lig şampiyonu olan Leicester City'nin kalecisi Kasper Schmeichel, ilk şampiyonluğunu efsane bir kaleci olan babasının ilk şampiyonluğuyla aynı gün yaşadı. Kasper'ın babası Peter Schmeichel, Manchester United formasıyla elde ettiği ilk şampiyonluğu 2 Mayıs 1993'te kazanmıştı. Leicester City'nin kalecisi Kasper da 2 Mayıs 2016'da kariyerinin ilk Premier Lig şampiyonluğunu yaşadı.

Dün gece futbol tarihinin en güzel masalı gerçeği dönüştü ve Leicester City şampiyonluğunu ilan etti. Bu şampiyonlukta öne çıkan hikayeler Vardy ve Mahrez'in hikayeleriydi ama Kasper Schmeichel'ın serüveni ''Tarih tekerrürden ibarettir'' sözünün ispatı oldu.

ASIL ÇIKIŞI GEÇEN SEZON

Danimarka'nın efsane kalecisi Peter Schmeichel'ın oğlu Kasper da babasının izinden giderek yeşil sahalara kaleci olarak adım attı. Babasının tarihinde ayı bir yere sahip olduğu Manchester United'ın ezeli rakibi Manchester City'de futbola başlayan Kasper, sonrasında birçok alt lig takımında oynadı ve Premier Lig arenasına asıl çıkışını Leicester City formasıyla geçtiğimiz sezon yaptı.

Ranieri önderliğinde bu sene yazılan peri masalında kalede gösterdiği başarılı performansla başrollerden birini alan Kasper'ı hikayenin sonunda büyük bir sürpriz bekliyordu. Dün gece takipçileri Tottenham'ın Stamford Bridge'de 2 puan kaybetmesiyle bitime 2 hafta kala tarihindeki ilk şampiyonluğu ilan eden Leicester City, 2 Mayıs 2016'da unutulmaz bir gece geçirdi.

BABASIYLA AYNI GÜN ŞAMPİYON OLDU

29 yaşındaki Kasper Schmeichel da kariyerindeki ilk Premier Lig şampiyonluğunu bu zaferle elde ederken, fazlasıyla şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı. Kasper'ın babası Peter Schmeichel da Manchester United formasıyla elde ettiği ilk şampiyonluğu 2 Mayıs 1993'te kazanmıştı.

1993 senesinde 29 yaşında olan Peter Schmeichel, bu sayede oğluyla aynı günde ve aynı yaşta ilk şampiyonluğunu kazanmış oldu.

1992-1993 sezonunda şampiyonluk için Aston Villa'yla çekişen Manchester United, bitime iki hafta kala Aston Villa'nın Oldham Athletic deplasmanında kaybetmesiyle şampiyonluğunu 2 Mayıs 1993'te ilan etti ve Peter zaferi takım arkadaşlarıyla kutladı. Aynı, Kasper Schmeichel'ın Tottenham'ın puan kaybından sonra Vardy'nin evinde şampiyonluk kutlaması gibi.

Son Dakika Spor Kasper Schmeichel, Babasıyla Aynı Gün Şampiyonluk Yaşadı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement