Paris Saint-Germain'in Müslüman yıldızı gökkuşağı bayraklı formayı giymeyi reddetti - Son Dakika

Paris Saint-Germain'in Müslüman yıldızı gökkuşağı bayraklı formayı giymeyi reddetti

16.05.2022 13:59

İdrissa Gana Gueye, Paris Saint Germain'in Montpellier'e karşı galibiyetini gökkuşağı bayrağına sahip bir formayla oynamak istemediği için yer almadı. Takımın hocası ise ünlü futbolcunun kişisel nedenlerle maça çıkmadığını söyledi.

Fransız devi Paris Saint-Germain'in Montpellier ile oynadığı maç öncesi soyunma odasında kriz çıktı. Takımın Müslüman futbolcusu Idrissa Gana Gueye, özel tasarlanan LGBTQ+ temalı formaları görünce çıldırdı.

FORMAYI GİYMEYİ REDDETTİ

Takımla birlikte Montpellier deplasmanına giden ancak kadroda yer almayan Idrissa Gana Gueye'nin, karşılaşma için özel tasarlanan LGBTQ+ temalı formayı giymeyi reddettiği ortaya çıktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Fransız devinin teknik direktörü Pochettino, Gueye'nin kişisel nedenlerden ötürü karşılaşmada süre almadığını belirtti.

Özel formayı görünce çılgına döndü! PSG'nin dünyaca ünlü Müslüman futbolcusu maça çıkmayı reddetti
Idrissa Gana Gueye

GÖKKUŞAĞI BAYRAĞI TÜM FORMA VE KOL BANTLARINDA YER ALDI

Geçen hafta Fransa Ligue 1'in tüm maçlarında 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtı Gün için oyuncuların forma numaralarında ve kaptanların kol bantlarında gökkuşağı bayrağı yer aldı.

Özel formayı görünce çılgına döndü! PSG'nin dünyaca ünlü Müslüman futbolcusu maça çıkmayı reddetti
YORUMLAR (1)
500
Fenerbahçe Danilo Pereira'yı renklerine katmak istiyor! Teknik direktör Jorge Jesus devrede Fenerbahçe Danilo Pereira'yı renklerine katmak istiyor! Teknik direktör Jorge Jesus devrede

Son Dakika Spor Paris Saint-Germain'in Müslüman yıldızı gökkuşağı bayraklı formayı giymeyi reddetti - Son Dakika


Advertisement