Turgut Kır: "Pazarspor Maçını Kazanmaktan Başka Gayemiz Yok" - Son Dakika
Spor

Turgut Kır: "Pazarspor Maçını Kazanmaktan Başka Gayemiz Yok"

Turgut Kır: "Pazarspor Maçını Kazanmaktan Başka Gayemiz Yok"

Orduspor Teknik Direktörü Turgut Kır, bu hafta oynayacakları Pazarspor karşılaşması için, "Bizim kazanmaktan başka gayemiz yok. Aynı zamanda Pazarspor rakiplerimizden bir tanesi. Biz bu maçı kazanmak istiyoruz ve o yönde çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

20.01.2016 16:15

Orduspor Teknik Direktörü Turgut Kır, bu hafta oynayacakları Pazarspor karşılaşması için, "Bizim kazanmaktan başka gayemiz yok. Aynı zamanda Pazarspor rakiplerimizden bir tanesi. Biz bu maçı kazanmak istiyoruz ve o yönde çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Orduspor, hafta sonu oynayacağı Pazarspor maçının hazırlıklarını Durugöl Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde, Teknik Direktör Turgut Kır yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanla devam etti. Antrenman öncesi oyuncuları ile saha ortasında kısa bir toplantı gerçekleştiren Teknik Direktör Turgut Kır, İstanbulspor maçında gerçekleştirilen hataların Pazarspor maçında tekrarlanmaması konusunda oyuncularına uyarılarda bulundu. Düz koşu ile başlayan antrenman dar alanda pas çalışması ile devam etti. Yaklaşık 1.5 saat süren antrenmanın son bölümünde ise oyuncular taktik ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi.

KIR: "PAZARSPOR'U ÇOK İYİ ANALİZ ETTİK"

Antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orduspor Teknik Direktörü Turgut Kır, Pazarspor maçında mutlak galibiyet hedeflediklerini söyledi. Pazarspor'un son maçını çok iyi analiz ettiklerini ifade eden Kır, "Önümüzde her iki takım açısından da zor geçecek bir maç var. Hem Pazarspor'un hem de bizim puana ihtiyacımız var. Dolayısıyla biz çalışmalarımızı o yönde sürdürüyoruz. Bizim kazanmaktan başka gayemiz yok. Aynı zamanda Pazarspor rakiplerimizden bir tanesi. Biz bu maçı kazanmak istiyoruz ve o yönde çalışmalarımız devam ediyor. Taktiksel ve teknik çalışmalarla haftaya başladık. Her ortamda da Pazarspor maçında neler yapabiliriz, onları konuşuyoruz. Pazarspor'un son maçını çok iyi bir şekilde analiz ettik. Onların eksik yönlerini değerlendirip, 3 puan almayı hedefliyoruz" dedi.

"TARAFTARIMIZ BİZE DESTEK OLDUĞU SÜRECE BİZ MAÇI KAZANACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"

Orduspor'un taraftara ihtiyaçlarının olduğunu ve Pazarspor maçında takıma destek olmalarını istediğini dile getiren Kır, "Geçmişte Orduspor taraftarı Ordu halkı en sıkıntılı zamanlarında onlara ihtiyacımız olduğu anlarda her zaman takımını desteklemişlerdir. Pazarspor maçı da bunlardan bir tanesi. Halkımızdan, taraftarımızdan, Ordululardan bize destek olmalarını istiyoruz. Bu maçı kazanırsak da beraber kazanalım, kaybedersek de beraber kaybedelim. Onlar 90 dakika boyunca bize destek olduğu sürece biz maçı kazanacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

ERDEM: "PAZARSPOR MAÇI FİNAL NİTELİĞİNDE BİR MAÇ"

Orduspor'un başarılı orta saha oyuncusu Özgen Erdem yaptığı açıklamada, takımın her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. İlk yarının son haftalarında oynanan oyunun umut verdiğini ve bu oyunu geliştirerek devam ettirdiklerini aktaran Erdem, "İlk yarının sonlarında oynadığımız maçlarda verdiğimiz sinyaller hep olumluydu. İstanbulspor maçında da ilk yarı bıraktığımız gibi oynadık ama şanssız goller yedik. Biraz daha dikkatli olsaydık maçtan puanla dönebilirdik. Şimdi önümüzde final maçı niteliğinde bir Pazarspor maçı var. İnşallah en iyi şekilde çalışmalarımızı yapıp o maçtan 3 puanla ayrılıp yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz" şeklinde konuştu. - ORDU

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Turgut Kır: 'Pazarspor Maçını Kazanmaktan Başka Gayemiz Yok' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement