Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Tevfik Özlü haberleri, Tevfik Özlü son dakika, son dakika Tevfik Özlü

Son Dakika Tevfik Özlü Haberleri

Son dakika Tevfik Özlü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tevfik özlü haberleri anında burada.


 • 12.11.2023 12 Kas 10:27 Zatürre Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır: Uzmanlar Uyarıyor

  Zatürre Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır: Uzmanlar Uyarıyor KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, zatürrenin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirterek, erken tanı ve tedaviye erken başlamanın önemini vurguladı. Zatürreden korunma önlemleri hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Özlü, risk gruplarının aşılanması gerektiğini söyledi.

 • 07.10.2023 07 Eki 10:08 PROF. DR. ÖZLÜ E-SİGARAYI İÇENLERDE ÖLÜMLE SONUÇLANAN HASTALIK ORTAYA ÇIKABİLİYOR

  PROF. DR. ÖZLÜ E-SİGARAYI İÇENLERDE ÖLÜMLE SONUÇLANAN HASTALIK ORTAYA ÇIKABİLİYOR KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, gençler arasında giderek yaygınlaşan elektronik sigara kullanımının büyük bir tehlike olduğunu belirterek, E-sigara içenlerde akciğerde bir hasara yol açan ve bazen ölümle...

 • 07.10.2023 07 Eki 09:53 Prof. Dr. Özlü: E-sigarayı içenlerde ölümle sonuçlanan hastalık ortaya çıkabiliyor

  Prof. Dr. Özlü: E-sigarayı içenlerde ölümle sonuçlanan hastalık ortaya çıkabiliyor KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, gençler arasında giderek yaygınlaşan elektronik sigara kullanımının büyük bir tehlike olduğunu belirterek, "E-sigara içenlerde akciğerde bir hasara yol açan ve bazen ölümle...

 • 27.09.2023 27 Eyl 11:18 Prof. Dr. Tevfik Özlü: Grip aşısı mutlaka yapılmalı

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: Grip aşısı mutlaka yapılmalı Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, dünyada her yıl milyonlarca kişinin hastalanmasına ve ölümlere yol açtığına dikkat çektiği griple ilgili aşı uyarısında bulundu. Prof. Dr. Özlü, 'Grip aşısı hem gribe yakalanmaktan bizi korur hem de gribe yakalansak bile bunu ağır geçirmekten ve bağlı komplikasyonlarının ortaya çıkmasından korur. Grip, çok masum bir hastalık değil, mutlaka aşılanmalı' dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 09:30 Prof. Dr. Tevfik Özlü: Grip aşısı mutlaka yapılmalı

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: Grip aşısı mutlaka yapılmalı Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, dünyada her yıl milyonlarca kişinin hastalanmasına ve ölümlere yol açtığına dikkat çektiği griple ilgili aşı uyarısında bulundu. Prof. Dr. Özlü, 'Grip aşısı hem gribe yakalanmaktan bizi korur hem de gribe yakalansak bile bunu ağır geçirmekten ve bağlı komplikasyonlarının ortaya çıkmasından korur. Grip, çok masum bir hastalık değil, mutlaka aşılanmalı' dedi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 09:17 Okullarda Solunum Yolu Enfeksiyonları Artıyor: Öğrencileri Okula Göndermeyin

  Okullarda Solunum Yolu Enfeksiyonları Artıyor: Öğrencileri Okula Göndermeyin KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, okulların açılmasıyla birlikte hastanelerde solunum yolu enfeksiyonları hastalıklarında artış yaşandığını belirterek, öğrencilerin solunum yolu enfeksiyonu semptomları gösterdiğinde okula gönderilmemesi gerektiğini vurguladı. Öğrenciler arasında hızla yayılan bu hastalıkların zincirini kırmak için önlem alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Özlü, aynı zamanda toplumun da solunum yolu semptomları olan kişilerin kendilerini izole etmeleri gerektiğini belirtti.

 • 16.09.2023 16 Eyl 09:30 Uzmanlardan Eris varyantı ile ilgili rahatlatan açıklama

  Uzmanlardan Eris varyantı ile ilgili rahatlatan açıklama KTÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Eris varyantıyla ilgili olarak, tekrar yasaklar ve kısıtlamaların geri gelmeyeceğini ve maske takmanın zorunlu olmayacağını belirtti. Ayrıca, virüsün geçirdiği mutasyonlarla artık eskisi kadar ağır ve ölümcül hastalığa neden olmadığını ve toplumsal bağışıklığın büyük oranda oluştuğunu ifade etti. Özlü, dikkatli olunması gerektiğini ve grip aşılarının zamanının geldiğini de vurguladı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 09:27 Covid-19'un yeni varyantıyla ilgili rahatlatan açıklama

  Covid-19'un yeni varyantıyla ilgili rahatlatan açıklama Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19'un yeni varyantıyla ilgili olarak, eskiden olduğu gibi yasaklar ve kısıtlamaların geri döneceği korkusunun olmadığını belirtti. Özlü, virüsün bizimle beraber yaşamayı öğrendiğini ve artık ağır bir hastalık tablosu oluşturma olasılığının düşük olduğunu ifade etti. Ayrıca, EG.5 varyantının daha ağır ve ölümcül bir hastalık yapma bilgisine sahip olmadıklarını vurguladı.

 • 26.06.2023 26 Haz 09:42 Prof. Dr. Tevfik Özlü: Artık bu bayrama korkusuzca giriyoruz

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: Artık bu bayrama korkusuzca giriyoruz Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19 salgınının artık tamamen geride kaldığını belirterek, 'Artık genel olarak bu bayrama korkusuzca giriyoruz. Çok şükür eşimizle dostumuzla sevdiklerimizle hasret giderebiliriz' dedi. Şu an itibariyle salgın olarak görünen bir solunum yolu enfeksiyon riskinin olmadığını kaydeden Özlü, yurttaşların içi rahat olsun çağrısı yaptı.

 • 20.04.2023 20 Nis 10:58 Prof. Dr. Tevfik Özlü: Bu yıl bayram daha rahat geçecek

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: Bu yıl bayram daha rahat geçecek Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, pandemi nedeniyle son yıllarda kısıtlı olarak gerçekleştirilen bayramlaşmaların bu yıl daha rahat geçeceğini belirtti. Ancak hastaların tedbirli olması gerektiğini vurgulayan Özlü, risk grubundaki kişilerin dikkatli olmalarını tavsiye etti.

 • 24.03.2023 24 Mar 09:57 PROF. DR. ÖZLÜ GİZLİ TÜBERKÜLOZ ARTTI, ÇÜNKÜ BAĞIŞIKLIK BASKILAYICI TEDAVİLER YAYGINLAŞTI

  PROF. DR. ÖZLÜ GİZLİ TÜBERKÜLOZ ARTTI, ÇÜNKÜ BAĞIŞIKLIK BASKILAYICI TEDAVİLER YAYGINLAŞTI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü dolayısıyla 'gizli tüberküloz' vakalarına dikkat çekti.

 • 05.03.2023 05 Mar 14:23 Prof. Dr. Tevfik Özlü: Enkaz Kaldırmada Görevli Olanlar Tehlike Altında

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: Enkaz Kaldırmada Görevli Olanlar Tehlike Altında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, deprem bölgelerindeki enkaz kaldırma çalışmalarında görev yapanların asbest tehlikesi altında olduğunu belirterek, “Kronik hastalığı olan kişilerin bu işlerde istihdam edilmemesi gerekiyor. Sağlıklı da olsa bu işlerde çalışacak olan kişilerin mutlaka kişisel koruyucu kıyafetlere sahip olması lazım. Profesyonel filtreli iş maskeleri, tulum ve eldiven kullanmaları lazım ve bu iş elbiselerini, işi bitince çıkarıp kaldığı, konakladığı yere bunları götürmemesi gerekiyor” dedi.

 • 17.02.2023 17 Şub 09:40 BİLİM KURULU ÜYESİNDEN DEPREM SONRASI 'ENFEKSİYON' UYARISI

  BİLİM KURULU ÜYESİNDEN DEPREM SONRASI 'ENFEKSİYON' UYARISI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, deprem sonrası oluşan koşulların pek çok enfeksiyon hastalığının yayılması için elverişli olduğunu belirtip, 'Deprem sırasında pek çok kişi bir şekilde yaralandı.

 • 20.01.2023 20 Oca 09:54 Uzman isim son zamanların kabusu "İnatçı öksürük" için hastaları uyardı: Dolaşımda çok sayıda virüs var

  Uzman isim son zamanların kabusu 'İnatçı öksürük' için hastaları uyardı: Dolaşımda çok sayıda virüs var Son zamanlarda özellikle çocuklarda görülen ve bir türlü geçmek bilmeyen inatçı öksürük, insanları çaresiz bırakıyor. Prof. Dr. Tevfik Özlü, " Şu anda dolaşımda çok sayıda virüs var. Bu öksürüğü araştırmak lazım. Bunu ihmal etmemek lazım" diyerek hastaları göğüs uzmanına görünmeleri çağrısında bulundu.

 • 20.01.2023 20 Oca 09:54 PROF. DR. ÖZLÜ'DEN 'İNATÇI ÖKSÜRÜK' UYARISI

  PROF. DR. ÖZLÜ'DEN 'İNATÇI ÖKSÜRÜK' UYARISI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, özellikle solunum yolu enfeksiyonu geçirmiş hastalarda geçmeyen öksürüğe ilişkin, Bu inatçı bir öksürüktür ve klasik alıştığımız öksürük giderici şuruplarla, haplarla geçmez.

 • 15.01.2023 15 Oca 09:35 PROF. DR. ÖZLÜ: GRİPTE, GİZLİ ATİPİK SEYİRLERİ UNUTMAMAK LAZIM

  PROF. DR. ÖZLÜ: GRİPTE, GİZLİ ATİPİK SEYİRLERİ UNUTMAMAK LAZIM SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Bu grip sezonunda böyle kronik hastalıklarda aniden bir bozulmanın ortaya çıkması bir akut alevlenme tablosunun gözlenmesinin altında bir solunum yolu enfeksiyonu, bir grip olabilir.

 • 26.12.2022 26 Ara 09:55 PROF. DR. ÖZLÜ BİRDEN ÇOK VİRÜS ŞU ANDA DOLAŞIMDA

  PROF. DR. ÖZLÜ BİRDEN ÇOK VİRÜS ŞU ANDA DOLAŞIMDA SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, riskli gruplarda koronavirüs ve grip aşılarının yapılması gerektiğini belirterek, 'Birden çok virüs şu anda dolaşımda ve bu döngüsel olarak da tekrarlayabilir.

 • 24.12.2022 24 Ara 09:28 PROF. DR. ÖZLÜ GRİBE ALDIRIŞ ETMEMEK ÖMÜR BOYU HASTALIK OLUŞTURABİLİR

  PROF. DR. ÖZLÜ GRİBE ALDIRIŞ ETMEMEK ÖMÜR BOYU HASTALIK OLUŞTURABİLİR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, son aylarda Avrupa ülkelerinde sıklıkla görülen ve çocuk ölümlerine neden olan, 'Beta Hemolitik Streptokok' hastalığı ile ilgili, Enfeksiyonu geçirmiş kişilerde ileride kalıcı hastalıklar olabiliyor.

 • 16.11.2022 16 Kas 10:52 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: ÖKSÜRÜK VE BALGAM ALARMDIR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: ÖKSÜRÜK VE BALGAM ALARMDIR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, dünyada ölüm nedenleri arasında 3'üncü sırada yer alan, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) ilişkin 'Akciğerimizi korumak önemli. Her türlü zararlı gazlardan, tozlardan, dumanlardan kaçınmalıyız.

 • 13.11.2022 13 Kas 10:16 KORONAVİRÜS SONRASI UNUTKANLIK ORTAYA ÇIKTI

  KORONAVİRÜS SONRASI UNUTKANLIK ORTAYA ÇIKTI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs sonrası ortaya çıkan sağlıkla ilgili uzayan sorunların sadece akciğerle ilgili olmadığına dikkat çekerek "Koronavirüs sonrası ciddi bir unutkanlık problemi yaşayan hastalar var" dedi.

 • 13.11.2022 13 Kas 10:08 Koronavirüsü atlatanlar dikkat! Hastalık sonrası yeni sorun baş gösterdi

  Koronavirüsü atlatanlar dikkat! Hastalık sonrası yeni sorun baş gösterdi Koronavirüs salgınının etkisi dünya genelinde azalışa geçse de virüsün neden olduğu sorunlar insanları etkilemeye devam ediyor. Prof. Dr. Tevfik Özlü ve Prof. Dr. Sibel Velioğlu, koronavirüsü atlatan kişilerde unutkanlığa rastladıklarını belirtti.

 • 27.10.2022 27 Eki 09:26 BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÖZLÜ: ÖKSÜRÜK BİR ALARMDIR, SEBEBİ BULUNMALI

  BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÖZLÜ: ÖKSÜRÜK BİR ALARMDIR, SEBEBİ BULUNMALI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, öksürüğün birçok hastalığın habercisi olduğunu belirterek, 'Yani öksürük bir alarmdır.

 • 24.10.2022 24 Eki 09:20 PROF. DR. ÖZLÜ: COVİD-19'U HAFİF GEÇİRENLERDE DE HAYATI ZORA GİRENLER VAR

  PROF. DR. ÖZLÜ: COVİD-19'U HAFİF GEÇİRENLERDE DE HAYATI ZORA GİRENLER VAR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Covid-19 sonrası hayatı zora giren hastalar var ve bunların bir kısmı bu hastalığı ayakta hafif geçirmiş kişiler.

 • 20.10.2022 20 Eki 12:44 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ RİSKLİ KİŞİLER HATIRLATICI DOZ AŞI YAPTIRMALI

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ RİSKLİ KİŞİLER HATIRLATICI DOZ AŞI YAPTIRMALI SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Risk grubunda olanlar eğer son Covid aşılamalarından sonra 6 aylık süre geçmişse o zaman yeni aşıları beklemeden mevcut aşılarla tekrar bir hatırlatıcı doz yaptırmalarında fayda var.

 • 18.10.2022 18 Eki 09:49 Son dakika haberleri | BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ COVİD'İN ÖLÜMCÜLLÜK ORANI GRİPTEN DAHA DÜŞÜK

  Son dakika haberleri | BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ COVİD'İN ÖLÜMCÜLLÜK ORANI GRİPTEN DAHA DÜŞÜK Son dakika haberi: SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Virüs mutasyon geçirerek kendini değiştirdi ve daha hafif bir hastalığa yol açıyor.

 • 10.08.2022 10 Ağu 09:44 Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Covid vaka sayılarındaki artışın oranı azaldı ama maalesef ölüm sayıları giderek artıyor"

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: 'Covid vaka sayılarındaki artışın oranı azaldı ama maalesef ölüm sayıları giderek artıyor' Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Covid vaka sayılarındaki artışın oranı azaldı ama maalesef ölüm sayıları giderek artıyor" Ülkemizde özellikle son günlerde belirgin bir artış gösteren Covid-19 vakaları tedirgin etmeye devam ederken, ölüm sayılarının fazla olması ürkütüyor.

 • 29.07.2022 29 Tem 09:57 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Sosyal alanlarda klima çok riskli

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Sosyal alanlarda klima çok riskli SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kapalı sosyal alanlarda klima kullanımının çok riskli olabileceğini belirterek, "Klima devamlı aynı havayı alıp tekrar veriyor.

 • 26.07.2022 26 Tem 10:21 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndü

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Virüs, soğuk algınlığına döndü SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsün artık genellikle akciğerlere inmediğini belirterek, "Gençseniz, kronik bir hastalığınız yoksa ve aşılıysanız çok sorun yok. Hastalanabilirsiniz ama hafif atlatacaksınız; yani endişelenmeye gerek yok.

 • 24.07.2022 24 Tem 09:27 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü: Hemen gidin aşınızı yaptırın

  Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü: Hemen gidin aşınızı yaptırın SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19'un çok yaygınlaştığını belirterek, "Gençseniz ve bağışıklık sisteminiz sağlamsa, yeterli doz aşı olduysanız; tekrar hatırlatıcı doz yaptırmaya bilirsiniz.

 • 21.07.2022 21 Tem 10:07 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ ZORUNLU KAPATMA GÜNDEMDE DEĞİL

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ ZORUNLU KAPATMA GÜNDEMDE DEĞİL SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 2020-2021'deki gibi tekrar kaotik bir ortama geri dönülmesine ihtiyaç olacağını düşünmediğini belirterek, Yani zorunlu bir kapatma ya da o öyle bir ihtiyaç olacağını düşünmüyorum.

 • 21.07.2022 21 Tem 09:41 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Zorunlu kapatma gündemde değil

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Zorunlu kapatma gündemde değil SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 2020- 2021'deki gibi tekrar kaotik bir ortama geri dönülmesine ihtiyaç olacağını düşünmediğini belirterek, "Yani zorunlu bir kapatma ya da o öyle bir ihtiyaç olacağını düşünmüyorum.

 • 18.06.2022 18 Haz 10:23 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Solunum alerjileri, enfeksiyonlarla karıştırılıyor

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Solunum alerjileri, enfeksiyonlarla karıştırılıyor SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, bahar ve yaz aylarında etkisini artıran solunum yolu alerjilerinin, soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonları ile karıştırıldığı için yanlış tedavi uygulandığını belirterek, "Çoğu maalesef alerji değil de...

 • 14.06.2022 14 Haz 09:36 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Koronavirüs akciğerlerde kalıcı hasara yol açtı

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Koronavirüs akciğerlerde kalıcı hasara yol açtı SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsün akciğerlerde kalıcı hasara yol açtığını ve bu nedenle çok sayıda hasta takip ettiklerini belirterek, "Bunların bir kısmı oksijen tüpüne bağlı olarak yaşamak zorunda.

 • 12.04.2022 12 Nis 09:36 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Koronavirüs mutasyonla hastalık yapma potansiyelini kaybetti

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Koronavirüs mutasyonla hastalık yapma potansiyelini kaybetti SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüsün geçirdiği mutasyon itibarıyla hastalık yapma potansiyelini büyük oranda kaybettiğini belirterek, "Ama pandemi bir gün gelip hayatımızdan bütünüyle çıkacak veya bu virüs tümüyle kaybolup gidecek diye beklemek...

 • 07.04.2022 07 Nis 02:39 Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Tehlike geçmiş değil ama pandemi ile ilgili süreç olumlu yönde gelişiyor"

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: 'Tehlike geçmiş değil ama pandemi ile ilgili süreç olumlu yönde gelişiyor' Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Tehlike geçmiş değil ama pandemi ile ilgili süreç olumlu yönde gelişiyor" "Yasaklar kısıtlamalar artık gündemimizde değil, herkes normal hayatına geri döndü"19 pandemisi ile tehlikenin tam olarak geçmediğini ancak ilgili sürecin olumlu yönde geliştiğini söyledi.

 • 06.04.2022 06 Nis 10:33 Prof. Dr. Tevfik Özlü: "Tehlike geçmiş değil ama pandemi ile ilgili süreç olumlu yönde gelişiyor"

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: 'Tehlike geçmiş değil ama pandemi ile ilgili süreç olumlu yönde gelişiyor' Korona virüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Covid-19 pandemisi ile tehlikenin tam olarak geçmediğini ancak ilgili sürecin olumlu yönde geliştiğini söyledi.

 • 17.03.2022 17 Mar 23:35 BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÖZLÜ PANDEMİ BİTMEDİ AMA HASTALIK SIRADANLAŞTI

  BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÖZLÜ PANDEMİ BİTMEDİ AMA HASTALIK SIRADANLAŞTI SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Akın Kaya ile Prof. Dr. Tevfik Özlü, Antalya'da düzenlenen Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

 • 17.03.2022 17 Mar 15:59 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü: Pandemi bitmedi ama hastalık sıradanlaştı

  Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özlü: Pandemi bitmedi ama hastalık sıradanlaştı SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Akın Kaya ile Prof. Dr. Tevfik Özlü, Antalya'da düzenlenen Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

 • 04.03.2022 04 Mar 09:22 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ OMİCRON'DA TAM DOZ AŞISIZLAR RİSK ALTINDA

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ OMİCRON'DA TAM DOZ AŞISIZLAR RİSK ALTINDA SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "'Omicron hafif bir hastalık halini aldı' diyerek yanılmamak lazım. Aşılı olmayanlar ya da tam doz aşısı olmayanlar gerçekten risk altında" dedi.

 • 28.02.2022 28 Şub 10:59 Bilim Kurulu Üyesi Özlü:  Salgın eskisi gibi değil, virüs gücünü kaybediyor

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü:  Salgın eskisi gibi değil, virüs gücünü kaybediyor SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'salgın bitti' gibi düşünülmemesi gerektiğini belirterek, "Salgın elbette eskisi gibi değil, virüs gücünü kaybediyor ama hala öldürmeye devam ettiğini, yayıldığını biliyoruz.

 • 27.02.2022 27 Şub 10:52 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: COVİD-19'U HAFİF GEÇİRENLERDE DE KALICI SORUNLAR GELİŞİYOR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: COVİD-19'U HAFİF GEÇİRENLERDE DE KALICI SORUNLAR GELİŞİYOR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Omicron geçirenlerde nefes darlığı gibi solunum sıkıntılarının kendini gösterdiğini belirterek "Hafif geçirenlerde bile bazen uzun süren, kalıcı sorunlar gelişebiliyor" dedi.

 • 14.02.2022 14 Şub 09:34 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: VİRÜS, DÖNGÜSEL HASTALIK HALİNİ ALACAK GİBİ DURUYOR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: VİRÜS, DÖNGÜSEL HASTALIK HALİNİ ALACAK GİBİ DURUYOR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Omicron dalgasının kendi seyrinde devam ettiğini belirterek, 'Salgın ve virüs bulaşmaya devam ediyor ama hastalık daha yönetilebilir bir hastalık ve kontrol altında sürüyor.

 • 11.02.2022 11 Şub 10:56 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: YAZIN DAHA RAHAT GEÇECEĞİNİ UMUT EDİYORUM

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: YAZIN DAHA RAHAT GEÇECEĞİNİ UMUT EDİYORUM SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, bu yazın çok rahat geçeceğini umut ettiğini belirterek, "Yazın gelmesiyle birlikte zaten vaka sayılarında düşme beklenen bir durum ama virüsün de hastalık yapıcı özelliğinin azalması aşılanan insan sayısının artmasıyla...

 • 09.02.2022 09 Şub 10:03 Prof. Dr. Tevfik Özlü: 'Omicron bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacak'

  Prof. Dr. Tevfik Özlü: 'Omicron bu hastalığın sıradan bir hale gelmesine neden olacak' Koranavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.

 • 09.02.2022 09 Şub 09:48 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: OMİCRON'A ERKEN YAKALANAN KENTLERDE VAKALAR DÜŞÜYOR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: OMİCRON'A ERKEN YAKALANAN KENTLERDE VAKALAR DÜŞÜYOR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Omicron dalgasına erken yakalanan kentlerde vaka sayılarının düşmeye başladığını görüyoruz.

 • 26.01.2022 26 Oca 10:00 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: UZAYAN ENFEKSİYONLARLA YENİ VARYANTLAR ÇIKABİLİR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ: UZAYAN ENFEKSİYONLARLA YENİ VARYANTLAR ÇIKABİLİR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron hafif hastalık geçirildiği için yeterli bağışıklık sağlamayabilir.

 • 16.01.2022 16 Oca 09:27 BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ SPORTİF MÜSABAKALAR 'BULAŞ' RİSKİ TAŞIYOR

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ SPORTİF MÜSABAKALAR 'BULAŞ' RİSKİ TAŞIYOR SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sportif müsabakaların virüsün bulaşma açısından risk taşıdığını belirterek, Mesafeyi korumanız mümkün değil. Mücadele var. O mücadele ortamında bulaşma riski yüksek dedi.

 • 14.01.2022 14 Oca 10:48 Bilim Kurulu üyesi Özlü: Omicron dalgası önümüzdeki günlerde yükselecek. İşte yeni varyantın en belirgin semptomları

  Bilim Kurulu üyesi Özlü: Omicron dalgası önümüzdeki günlerde yükselecek. İşte yeni varyantın en belirgin semptomları Dünya koronavirüs kabusundan bir türlü uyanamıyor. 5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan korona, Omicron varyantı üzerinden tehlike saçmaya devam ederken, yeni virüs Türkiye'de de etkisini hissettirmeye başladı. Vaka sayıları 75 bin seviyelerinin de üzerine çıkarken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den tedirgin eden bir açıklama geldi. Omicron dalgasının önümüzdeki günlerde daha da yükseleceğini belirten Özlü, yeni varyantın hissedilen semptomlarını tek tek sıraladı.

 • 14.01.2022 14 Oca 10:00 "Omicron dalgası önümüzdeki günlerde yükselecek" diyen Bilim Kurulu üyesi hastalığın semptomlarını tek tek sıraladı

  'Omicron dalgası önümüzdeki günlerde yükselecek' diyen Bilim Kurulu üyesi hastalığın semptomlarını tek tek sıraladı Dünya koronavirüs kabusundan bir türlü uyanamıyor. 5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan korona, Omicron varyantı üzerinden tehlike saçmaya devam ederken, yeni virüs Türkiye'de de etkisini hissettirmeye başladı. Vaka sayıları 75 bin seviyelerinin de üzerine çıkarken Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den tedirgin eden bir açıklama geldi. Omicron dalgasının önümüzdeki günlerde daha da yükseleceğini belirten Özlü, yeni varyantın hissedilen semptomlarını da tek tek sıraladı.

 • 11.01.2022 11 Oca 09:41 Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Aile içi görüşmeler açık havada, kısa olmalı

  Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Aile içi görüşmeler açık havada, kısa olmalı SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Karadeniz'deki vaka artışlarının aile ilişkilerinin güçlü olmasından kaynaklandığını belirterek, "Buluşmalar, bir araya gelmeler çok kısa olmalı.

Advertisement