Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Van Kedisi haberleri, Van Kedisi son dakika, son dakika Van Kedisi

Son Dakika Van Kedisi Haberleri

Son dakika Van Kedisi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son van kedisi haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 20:52 2023 yılında 145 Van kedisi dünyaya geldi

  2023 yılında 145 Van kedisi dünyaya geldi Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan kedilerin bu yılki son parti doğumlarıyla beraber 145 kedi dünyaya geldi. Van kedilerinin neslinin devamı için çalışmalar özverili bir şekilde devam ediyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 22:29 Van kedilerine 250 bin ziyaretçi

  Van kedilerine 250 bin ziyaretçi Türkiye'de milli ırk olarak tescillenen ve ünü sınırları aşan Van kedilerini bu yıl yaklaşık 250 bin kişi ziyaret etti. Her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan kedilere ilgi her geçen gün biraz daha artıyor.

 • 18.09.2023 18 Eyl 16:39 Van Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı İnşaatı Devam Ediyor

  Van Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı İnşaatı Devam Ediyor Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kent meydanı inşaatı hızla ilerliyor. Meydan, çeşitli etkinlikler için kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 16:04 Van'da lösemi tedavisi gören kadınlar seramik boyama etkinliğine katıldı

  Van'da lösemi tedavisi gören kadınlar seramik boyama etkinliğine katıldı Van Büyükşehir Belediyesi, lösemi tedavisi gören kadın hastalar için moral ve dayanışma programı düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile LÖSEV İl Temsilciliğinin düzenlediği 'Hayat Bağları Projesi' kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte kadınlar, seramik boyayarak zamanlarını değerlendirdi. Programda, kadınlara hastalıkla ilgili bilgiler verildi, tedavileri sonucu sağlığına kavuşan kadınlar için pasta kesildi. Etkinliğe katılan kadınlara, usta öğreticiler tarafından seramikten yapılan Van kedisi heykeli hediye edildi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 11:32 İranlı Heykeltıraş Van'da Hurdalardan Heykeller Yapıyor

  İranlı Heykeltıraş Van'da Hurdalardan Heykeller Yapıyor Van'da yaşayan İranlı heykeltıraş Ali Mutii, hurdacılardan topladığı demir parçalarıyla maske, hayvan heykelleri, oyuncak ve süs eşyaları tasarlıyor. Ülkesinden 2007'de ayrılan ve uzun süredir Van'da yaşamını sürdüren Mutii, 6 yıldır Selimbey Mahallesi'nde kurduğu atölyede sanatını icra ediyor. Heykelleri satarak ailesini geçindiren Mutii, aynı zamanda geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

 • 07.08.2023 07 Ağu 12:05 Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde Nesli Korunuyor

  Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde Nesli Korunuyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde kurulan Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yürütülen çalışmalar sayesinde Van kedisinin nesli korunuyor. Merkezde her sene 100 sevimli pati sahiplendiriliyor. Van kedileri, kendine has özellikleri ve farklı göz renkleriyle kenti ziyaret eden turistlerden ilgi görüyor. Merkezde yapılan bilimsel çalışmalarla Van kedilerinin popülasyonu artırılıyor ve saf ırklar elde ediliyor. Yavruların sahiplendirildiği merkezde, her yıl 100 yeni aile Van kedisiyle buluşturuluyor. Van kedilerinin sayısı artarak nesli tükenmekten kurtarıldı. Merkez Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, Van kedilerinin geleceğinin parlak olduğunu belirtti ve Van kedilerine olan ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

 • 04.08.2023 04 Ağu 23:24 Van kedilerinin havuzlu villada ikinci parti doğumu gerçekleşti

  Van kedilerinin havuzlu villada ikinci parti doğumu gerçekleşti Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan Van kedilerinin ikinci parti doğumları gerçekleşti. İlk parti doğumlarında 100 yavru dünyaya gelen kediler, ikinci parti doğumlarla nesillerini devam ettiriyor. Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, doğum sürecinden memnun olduklarını belirtti ve ikinci parti doğumların başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Kediler, klimalı ve havuzlu ortamda sıcak havalardan etkilenmeden serinleyebiliyorlar.

 • 30.07.2023 30 Tem 10:58 Kocasinan Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Örnek Çalışmalara İmza Atıyor

  Kocasinan Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Örnek Çalışmalara İmza Atıyor Kocasinan Belediyesi, sokak hayvanları için beslenme üniteleri, küçük dostlar ambulansı ve 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası' gibi hizmetler sunarak ulusal ve uluslararası basında gündem oluşturuyor. Kedi kasabası projesi, Çin Haber Ajansı tarafından da dikkat çekici bulunmuştur. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, belediyenin her alanda en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirtmiştir. 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası'nda çocuklar hayvanları daha yakından tanıma ve sevme imkanı bulurken, hayvan fobisi olanlara da yardımcı olmaktadır. Kocasinan Belediyesi, tüm canlıların değerli olduğunu vurgulayarak sıra dışı projeler gerçekleştirmektedir. 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası'nda onlarca farklı kedi türü bulunmaktadır ve ziyaretçilere doğal yaşam şartları sunulmaktadır.

 • 22.07.2023 22 Tem 12:56 Van Kedi Villası'nda Yavru Kedilerin Doğumu Devam Ediyor

  Van Kedi Villası'nda Yavru Kedilerin Doğumu Devam Ediyor Van'ın ünlü kedileri olan Van kedileri, Van Kedi Villası'nda doğum yapmaya devam ediyor. İkinci parti doğumlarla birlikte 6 yavru dünyaya geldi. Merkezde aşırı sıcaklardan etkilenen kediler için klimalar ve havalandırmalar sürekli açık tutuluyor. Van kedileri, bembeyaz tüyleri ve farklı göz renkleriyle ün kazanmıştır. Merkezdeki ziyaretçiler, özellikle yavru kedileri gördüklerinde mutlu oluyorlar.

 • 22.07.2023 22 Tem 12:31 Van Kedi Villası'nda Yavru Kediler Dünyaya Geliyor

  Van Kedi Villası'nda Yavru Kediler Dünyaya Geliyor Van Kedi Villası'nda bulunan Van kedileri, birinci parti doğumlarda 90 yavru dünyaya getirdi. İkinci parti doğumlar da başladı. Merkezde klimalar ve havalandırmalar açık tutularak kedilerin aşırı sıcaklardan etkilenmesi önleniyor. Van kedileri, farklı göz renkleri ve bembeyaz tüyleriyle ün kazanmıştır. Yavru kediler ve anneleri özenle bakımları yapılıyor. Van Kedi Villası'na yaz tatili dolayısıyla aileler büyük ilgi gösteriyor.

 • 14.07.2023 14 Tem 11:05 Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde Yavru Sayısı Artırılıyor

  Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde Yavru Sayısı Artırılıyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde, Van kedilerinin neslinin devamlılığının sağlanması amacıyla yavru sayısının artırılmasına yönelik çalışma yürütülüyor. Bu yılın ilk doğum döneminde 100 yavru doğuruldu. Testleri ve aşıları yapılan yavru kedilerden göz renkleri farklı olanlar damızlık için, göz renkleri aynı olanlar da belirli bir ücret karşılığında sahiplendirilmek üzere ayrıldı. Merkez Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, yıl boyunca 3 dönem doğum gerçekleşeceğini belirtti.

 • 13.07.2023 13 Tem 11:40 Kayseri'deki Kedi Kasabası, Kedi Sevenlerle Patili Dostları Buluşturuyor

  Kayseri'deki Kedi Kasabası, Kedi Sevenlerle Patili Dostları Buluşturuyor Kocasinan Belediyesi tarafından Kayseri'de kurulan Kedi Kasabası, fobisi olanlar ile kedi seven ancak evinde bakma imkanı olmayanlarla patili dostları bir araya getiriyor. Merkezde 11 türden 25 kedinin beslenme, tedavi ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanırken, veteriner hekim gözetiminde kediler çeşitli alanlarda vakit geçiriyor. Kedi Kasabası, çocuklara kedi sevgisi aşılamak ve ailelerin güzel vakit geçirmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

 • 29.06.2023 29 Haz 11:23 Kızılay Gönüllüleri Van'ın Muradiye ilçesinde çocukları eğlendirdi

  Kızılay Gönüllüleri Van'ın Muradiye ilçesinde çocukları eğlendirdi Türk Kızılay Muradiye Şubesi gönüllüleri, Yukarı Argıt Mahallesi Dinçbaş mezrasında atlı karıncayla çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Van kedisi maskotuyla oyunlar oynayan çocuklar, bayramlarını seyyar atlı karıncayla ve diğer etkinliklerle dolu bir şekilde geçirdi.

 • 13.06.2023 13 Haz 13:33 Van'da öğrenciler geri dönüşüme dikkat çekiyor

  Van'da öğrenciler geri dönüşüme dikkat çekiyor Van'ın Erciş ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Sezai Karakoç Anadolu Lisesi'nde açılan kurstaki öğrenciler, atık malzemeleri kullanarak dekoratif el sanatları yapıyor. Öğrencilerin yaptığı ürünlerle geri dönüşüme dikkat çekilirken, Urartu alfabesi de öğretiliyor. Kurs, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında açıldı.

 • 13.06.2023 13 Haz 11:32 Van Kedileri, Van'a gelenlerin görülecekler listesinde yer alıyor

  Van Kedileri, Van'a gelenlerin görülecekler listesinde yer alıyor Van kedileri, Van Kedi Villası'nda ziyaretçilerini sevimli halleriyle karşılıyor. Ziyaretçi sayısı hafta içi günlük yaklaşık 500, hafta sonları ise 2 bini aşan Van kedilerini 5 ayda 90 bin kişinin ziyaret ettiği belirtiliyor. Van kedileri artık turizm objesi olarak kabul ediliyor ve Van'a gelen herkesin görmesi gereken bir merkez haline gelmiştir. Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yoğun ve titiz çalışmalar yapılıyor ve her yıl 3 kez gerçekleşen doğumlarda merkeze yeni üyeler katılıyor. Yavru Van kedileri de gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor.

 • 27.05.2023 27 May 16:14 Van'da Değerli Takılar Fuarı İkinci Kez Düzenlendi

  Van'da Değerli Takılar Fuarı İkinci Kez Düzenlendi Van'da bu yıl ikincisi düzenlenen Değerli Takılar Fuarı'na 30 firma katıldı. Fuarda altından yapılan Van kedisi heykeli ve elbise dikkat çekti.

 • 26.05.2023 26 May 12:36 Van'da Kuyumcular ve Sarraflar Derneği tarafından düzenlenen 'Anatolia Jewelry Show' Fuarı

  Van'da Kuyumcular ve Sarraflar Derneği tarafından düzenlenen 'Anatolia Jewelry Show' Fuarı Van Kuyumcular ve Sarraflar Derneği'nin desteğiyle US Fuar tarafından 2'incisi gerçekleştirilen 'Anatolia Jewelry Show' fuarı, kuyum sektörünün marka temsilcilerini Van'da buluşturdu. Ünlü mankenlerin takılarla stantlarda boy gösterdiği fuarda Van kedisi ve Akdamar Adası'nın altından yapılmış maketleri ise büyük ilgi gördü.

 • 16.05.2023 16 May 21:18 En güzel Van kedisi bu yıl da 4 yavru doğurdu

  En güzel Van kedisi bu yıl da 4 yavru doğurdu Van Kedi Villasında ilk grup doğumlar tamamlandı. Türkiye'de milli ırk olarak tescillenen Van kedilerinin tanıtım çalışmaları sürüyor. Bu yıl birinci olan Mia isimli kedi, birbirinden güzel 4 yavru daha doğurdu. İkinci grup doğumlar için hazırlık yapılıyor.

 • 04.05.2023 04 May 11:20 Dünyaca ünlü Van kedileri 2023 yılının ilk doğumlarında 90 yavru dünyaya getirdi

  Dünyaca ünlü Van kedileri 2023 yılının ilk doğumlarında 90 yavru dünyaya getirdi Van Kedi Villasında özenle bakılan dünyaca ünlü Van kedileri, 2023 yılının ilk doğumlarında 90 yavru dünyaya getirdi. Tescilli güzeli Mia da doğurduğu 4 yavrusuyla diğer anne kediler gibi özel bakımda tutuluyor. Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, yavru sayısında artış beklediklerini belirtti.

 • 28.04.2023 28 Nis 12:01 Küçük Dostlar Kedi Kasabası Açılıyor

  Küçük Dostlar Kedi Kasabası Açılıyor Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın 'Çevreye Saygılı Şehirler' konu başlığıyla açıkladığı ve Kayseri'de yine bir ilk olan 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası' açılıyor.

 • 26.04.2023 26 Nis 03:13 Akşener: Seçmeni velinimet olarak görüyorum

  Akşener: Seçmeni velinimet olarak görüyorum İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Van'da yaptığı konuşmada seçmeni velinimet olarak gördüğünü belirtti. Akşener, seçimlerin bayram olduğunu vurgulayarak, siyasi partiler arasındaki çekişmelerin seçim atmosferini olumsuz etkilediğini söyledi. Ayrıca, nüfus cüzdanına göre kurulan Türkiye'de herkesin eşit olduğunu ve saygı görmesi gerektiğini ifade etti.

 • 26.04.2023 26 Nis 01:23 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Vanda Seçmeni Velinimet Olarak Görüyor

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Vanda Seçmeni Velinimet Olarak Görüyor İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Vanda seçmeni velinimet olarak gördüğünü ifade etti. Ayrıca, Doğu-Güneydoğu Kanaat Önderleri Buluşması programında yaptığı konuşmada, herkesin nüfus cüzdanının bir hisse olduğunu belirtti ve vatandaşlık hakkının sevgiyle alakalı olduğunu vurguladı.

 • 25.04.2023 25 Nis 23:36 Akşener: Seçimler Seçmenin Bayramıdır

  Akşener: Seçimler Seçmenin Bayramıdır İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Van'da Kadim Aşiretler Federasyonu ve Doğu-Güneydoğu Kanaat Önderleri ile bir araya geldi. Akşener, seçmenin velinimet olduğunu ve seçimlerin bayram olduğunu söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin nüfus cüzdanına göre kurulduğunu ve herkesin bu ülkenin sahibi olduğunu vurguladı.

 • 25.04.2023 25 Nis 22:20 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Vanda Kadim Aşiretler Federasyonu'nu ziyaret etti

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Vanda Kadim Aşiretler Federasyonu'nu ziyaret etti Akşener seçim çalışmaları kapsamında Van'a geldi ve birçok siyasi partinin genel başkanlarının bir araya geldiği ittifaklar konusunda konuştu. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde Kürtlerin devletine bağlılığına vurgu yaptı ve birliğin ve bütünlüğün önemini vurguladı. Toplantının sonunda kendisine Van kedisi hediye edildi.

 • 25.04.2023 25 Nis 13:31 Enkazdan 76 gün sonra 'Ecevit'i canlı olarak buldular

  Enkazdan 76 gün sonra 'Ecevit'i canlı olarak buldular Enkazdan 76 gün sonra 'Ecevit'i canlı olarak buldular Hatay'da hayvanseverler ağır hasarlı evlere girerek evcil hayvanları arıyorlar Hayvansever Anıl Bilmez: "Hayvanınız var ise onu bulmaktan vazgeçmeyin" "Sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyoruz"HATAY Hatay'da yaşanan deprem sonrasında ağır...

 • 25.04.2023 25 Nis 10:05 Enkazdan 76 gün sonra 'Ecevit'i canlı olarak buldular

  Enkazdan 76 gün sonra 'Ecevit'i canlı olarak buldular Hatay'da yaşanan deprem sonrasında ağır hasar alan binalarda evcil hayvanları arayan ekip, 76 gün sonra 'Ecevit' isimli kediyi canlı olarak buldu.

 • 14.04.2023 14 Nis 12:42 Başkan Çolakbayrakdar; 'Küçük Dostlar Kasabası'nı İnceledi

  Başkan Çolakbayrakdar; 'Küçük Dostlar Kasabası'nı İnceledi Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın 'Çevreye Saygılı Şehirler' konu başlığıyla açıkladığı ve Kayseri'de yine bir ilk olan 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası' Projesi hayata geçti.

 • 14.04.2023 14 Nis 12:42 Başkan Çolakbayrakdar; 'Küçük Dostlar Kasabası'nı İnceledi

  Başkan Çolakbayrakdar; 'Küçük Dostlar Kasabası'nı İnceledi Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın 'Çevreye Saygılı Şehirler' konu başlığıyla açıkladığı ve Kayseri'de yine bir ilk olan 'Küçük Dostlar Kedi Kasabası' Projesi hayata geçti.

 • 12.04.2023 12 Nis 09:56 Van Kedi Villası'nda 20 anne kedi doğum yaptı

  Van Kedi Villası'nda 20 anne kedi doğum yaptı Van Kedi Villası'nda 20 anne kedi doğum yaptı Van kedilerinin ilk parti doğumlarında sona doğru Her yıl yerli ve yabancı on binlerce kişinin ziyaret ettiği Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan 20 anne Van kedisi, ilk parti doğum çerçevesinde ortalama 3'er yavru doğurdu.

 • 02.04.2023 02 Nis 14:14 Van'a yerleştirilen depremzedeler Kedi Villası'na bıraktıkları hayvanlarını almaya başladı

  Van'a yerleştirilen depremzedeler Kedi Villası'na bıraktıkları hayvanlarını almaya başladı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından geldikleri Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesindeki Van Kedi Villası'na hayvanlarını bırakan aileler, kedilerini almaya başladı.

 • 16.03.2023 16 Mar 11:08 Japonlar Van kedisine hayran kaldı

  Japonlar Van kedisine hayran kaldı Japonlar Van kedisine hayran kaldı Japonya'nın Osaka şehrinden Van'a gelen Japon turistler, Van kedisine hayran kaldı.

 • 06.03.2023 06 Mar 09:44 Depremzedelerin kedileri villada misafir ediliyor

  Depremzedelerin kedileri villada misafir ediliyor Depremzedelerin kedileri villada misafir ediliyor Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden sahipleriyle birlikte kurtulan 4'ü yavru 10 kedi, Van Kedi Villasında misafir ediliyor.

 • 01.03.2023 01 Mar 14:01 2023 yılının ilk yavru Van kedileri dünyaya geldi

  2023 yılının ilk yavru Van kedileri dünyaya geldi 2023 yılının ilk yavru Van kedileri dünyaya geldi Üç anne Van kedisi, 11 yavru doğurdu Her yıl yerli ve yabancı on binlerce kişinin ziyaret ettiği Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan kedilerin bu yılki ilk yavruları dünyaya geldi.

 • 28.02.2023 28 Şub 14:03 Depremzedelerin kedileri Van'daki Kedi Villası'nda misafir ediliyor

  Depremzedelerin kedileri Van'daki Kedi Villası'nda misafir ediliyor Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin ardından Van'a gelen ailelerin yanlarında getirdiği Van kedileri ile diğer ırklardan kedilerin bakımı, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesindeki Van Kedi Villası'nda yapılıyor.

 • 28.02.2023 28 Şub 09:47 DEPREMZEDE VAN KEDİLERİ, VAN KEDİ VİLLASI'NDA

  DEPREMZEDE VAN KEDİLERİ, VAN KEDİ VİLLASI'NDA KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ili etkileyen depremlerden sahipleri ile birlikte kurtulan 5'i yavru 9 Van kedisi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kedi Villası'nda misafir ediliyor.

 • 14.02.2023 14 Şub 15:09 Göçükten çıkarılarak "Enkaz" adı verilen kedi, arama kurtarma ekibinin maskotu oldu

  Göçükten çıkarılarak 'Enkaz' adı verilen kedi, arama kurtarma ekibinin maskotu oldu "Asrın felaketi" sonrası çok sayıda binanın yıkıldığı Nurdağı'nda arama kurtarma çalışması yürüten Mardin İtfaiyesi ekibinin bir enkazdan çıkardığı ve ismini "Enkaz" koyduğu kedi, ekibin can dostu oldu.

 • 05.02.2023 05 Şub 10:55 KARDAN 'VAN KEDİSİ' DE YAPTILAR

  KARDAN 'VAN KEDİSİ' DE YAPTILAR HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışını eğlenceye dönüştüren 3 arkadaş, kardan 'Van kedisi' yaptı.

 • 16.01.2023 16 Oca 12:56 2023 yılı için '130 damızlık' Van kedisi seçildi

  2023 yılı için '130 damızlık' Van kedisi seçildi 2023 yılı için '130 damızlık' Van kedisi seçildi Van kedilerinin 2023 doğumları için tüm hazırlıklar tamamlandı Her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan kedilerin bu yılki doğumları için 130 damızlık kedi seçildi.

 • 13.01.2023 13 Oca 13:38 Koruma altındaki Van kedilerini çiftleştirme dönemi başladı

  Koruma altındaki Van kedilerini çiftleştirme dönemi başladı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde koruma altında tutulan Van kedileri arasından seçilen 92 damızlıktan 45-50'si çiftleştirilecek.

 • 13.01.2023 13 Oca 09:50 VAN KEDİLERİNE ÇİFTLEŞME DÖNEMİNDE ÖZEL BAKIM

  VAN KEDİLERİNE ÇİFTLEŞME DÖNEMİNDE ÖZEL BAKIM VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne (YYÜ) bağlı Kedi Villası'nda, nesli koruma altında olan ve farklı göz renkleri, bembeyaz tüyleri ile ünü ülke sınırlarını aşan Van kedilerinin çiftleşme süreci başladı.

 • 09.12.2022 09 Ara 16:57 Van, "TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi"nde tanıtılıyor

  Van, 'TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'nde tanıtılıyor Van'ın tarihi, turistik, kültürel ve gastronomi değerleri, İzmir'de düzenlenen "TTI İzmir 16. Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi"nde tanıtılıyor.

 • 31.10.2022 31 Eki 09:46 Van kedilerinin 3'üncü parti doğumları son buldu

  Van kedilerinin 3'üncü parti doğumları son buldu Van kedilerinin 3'üncü parti doğumları son buldu Van Kedi Villası'nda 2023 yılı hazırlıkları başladıVAN Her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan kedilerin bu yılki üçüncü parti doğumları gerçekleşti.

 • 21.10.2022 21 Eki 17:04 Van yerel haberi... Van Tanıtım Günleri Yenikapı'da

  Van yerel haberi... Van Tanıtım Günleri Yenikapı'da Van haberlerine göre Yenikapı'da dört gün sürecek olan "Van Tanıtım Günleri" vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştiriliyor.

 • 19.10.2022 19 Eki 15:36 VAN KEDİ VİLLASI'NDA 2023 DOĞUMLARI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

  VAN KEDİ VİLLASI'NDA 2023 DOĞUMLARI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI DÜNYACA ünlü Van kedilerinin koruma altında oldukları Van Kedi Villası'nda, bu yılki doğumlar tamamlandı.

 • 16.10.2022 16 Eki 11:09 Van gündem haberleri | Van kedilerine yabancı turistler ilgi gösteriyor

  Van gündem haberleri | Van kedilerine yabancı turistler ilgi gösteriyor Van haber... Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde koruma altında tutulan Van kedileri, yerli ziyaretçilerin yanı sıra yabancı turistlerden de ilgi görüyor.

 • 11.10.2022 11 Eki 13:09 Van gündem: Dünyaca ünlü Van kedilerine 2022 yılında ziyaretçi akını

  Van gündem: Dünyaca ünlü Van kedilerine 2022 yılında ziyaretçi akını Van haber: Dünyaca ünlü Van kedilerine 2022 yılında ziyaretçi akını Van kedilerine ziyaretler yüzde 100 artıyorVAN Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan dünyaca ünlü Van kedilerini, 2022 yılı süresince günlük binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

 • 10.10.2022 10 Eki 10:40 Sol gözü mavi ve kahverengi, sağ gözü yeşil

  Sol gözü mavi ve kahverengi, sağ gözü yeşil Sol gözü mavi ve kahverengi, sağ gözü yeşil Kahramanmaraşlı tezgahtar Mehmet Eser 3 farklı renkli gözleriyle görenleri şaşırtıyor Kahramanmaraş'ta erkek evladı olmasını istediği annesi tarafından yapılan dua sonrası dünyaya gelen Mehmet Eser'in sol gözü kahverengi ve mavi, sağ gözü ise yeşil.

 • 10.10.2022 10 Eki 09:52 Gözlerindeki detayı fark edenler fotoğraf çektiriyor! Annesi farklı olsun diye dua etmiş

  Gözlerindeki detayı fark edenler fotoğraf çektiriyor! Annesi farklı olsun diye dua etmiş Kahramanmaraş'ta erkek evladı olmasını istediği annesi tarafından yapılan dua sonrası dünyaya gelen Mehmet Eser'in sol gözü kahverengi ve mavi, sağ gözü ise yeşil. Gözlerine dikkatli bakanların büyük şaşkınlık yaşadığını ifade eden Eser, "Annem duasında, 'Evlatlarımdan oğlum olursa kızlardan farklı olsun' diye dua etmiş" şeklinde konuştu.

 • 01.10.2022 01 Eki 15:54 Çocukların uçurduğu uçurtmalar Van'ın semalarını renklendirdi

  Çocukların uçurduğu uçurtmalar Van'ın semalarını renklendirdi Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince 1 Ekim Dünya Çocuk Günü dolayısıyla uçurtma şenliği düzenlendi.

 • 30.08.2022 30 Ağu 12:04 İranlı heykeltıraş hurda malzemelerle 650 kilogramlık Van Kedisi heykeli yaptı

  İranlı heykeltıraş hurda malzemelerle 650 kilogramlık Van Kedisi heykeli yaptı Van'da yaşayan İranlı heykeltıraş Ali Mutii, İpekyolu Belediyesinin desteğiyle hurda malzemeleri kullanarak yaptığı 2 metre uzunluğundaki Van kedisi heykeli, kentin en işlek noktası olan Sanat Sokağı'nın girişine yerleştirildi.

Advertisement