Hayata Üçüncü Kez Tutundu - Son Dakika
Yaşam

Hayata Üçüncü Kez Tutundu

Hayata Üçüncü Kez Tutundu

Diyarbakır'da gördüğü tedaviyle lenf kanserini de yenen Bedri Önal (55) isimli vatandaş üçüncü kez hayata tutunduğu bildirildi.

08.07.2015 16:09

Memorial Diyarbakır Hastanesi'ne halsizlik, iştah kaybı, aşırı zayıflama şikayetleri ve boynunda oluşan şişlik nedeniyle hastaneye başvuran Bedri Önal'a yapılan tetkiklerinde lenf kanseri teşhisi konuldu.

Kemoterapi programına alınan Önal, altı aylık tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Daha önce yanlış ilaç kullanımı nedeniyle fonksiyonlarını kaybeden bir böbreği alınan, sonrasında elektrik akımına kapılan Önal, kanseri de yenerek üçüncü kez hayata "merhaba" dedi. Önal, kanser olduğunu duyunca çok üzüldüğünü, hastalığını yenerek yaşamında yeni bir sayfa açtığını belirtti. Hastalığını öğrenir öğrenmez tedaviye başladığını ifade eden Önal, şunları dile getirdi:

"6 ay süren tedavinin ardından sağlığıma kavuştum. Hayata yeniden tutunmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tedavim süresince doktorlarımla hep iletişim halinde oldum. Boyları benden uzun olduğu için onlara iki dev adam diyorum. Aynı zamanda yürekleri de kendileri gibi büyük insanlar. Sağlığıma kavuşmama destek olan doktorlarıma teşekkür ediyorum"

Önal'ın doktorlarından Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Kaplan, kanserle mücadelede erken teşhisin önemine değinerek, lenfoma gibi kanser türlerinin vücutta yayılması durumunda dahi doğru tedaviyle tamamen iyileşebildiğini aktardı. Kaplan, başladıkları kemoterapi ve akıllı ilaç tedavisinde Önal'daki kitlelerin yaklaşık 6 ay sonra kaybolduğuna işaret ederek, sonrasında yapılan tetkiklerde hastalığının tamamen gerilediğini ve ilk hastalık bulgularından eser kalmadığının belirlendiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yaşam Hayata Üçüncü Kez Tutundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement