2012'ye Dilek Balonuyla Girdiler - Son Dakika

2012'ye Dilek Balonuyla Girdiler

2012\'ye Dilek Balonuyla Girdiler
Son Güncelleme: 01.01.2012 10:05

Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde düzenlenen eğlencede, yerli ve yabancı turistler yılbaşına dilek balonu yakarak girdi.25.Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezinde, bu yıl alternatif yılbaşı programı düzenlendi.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde düzenlenen eğlencede, yerli ve yabancı turistler yılbaşına dilek balonu yakarak girdi.

25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezinde, bu yıl alternatif yılbaşı programı düzenlendi.

Rusya, İran, Ukrayna, Azerbaycan ve Kolombiya'dan gelen turistleri de ağırlayan Palandöken Kayak Merkezindeki Dedeman Resort Otel'de son yılların farklı bir trendi olan dilek balonu aktivitesi yapıldı. Yeni yıla dilek balonu yakarak giren yerli ve yabancı turistler, kar yağışının altında gerçekleştirilen havai fişek ve meşaleli kayak gösterisini izledi.

Eğlence programında soğuk hava ve kar yağışı altında dans eden "Esra" adlı oryantalin gösterisi yabancı davetliler tarafından ilgi gördü.

-Dilek balonu-

Dedeman Resort Oteli Aktivite Müdürü Serkan Güneş, "Bu sene havai fişek ve ateş şovlarından ziyade yeni bir trend olan dilek balonunu uyguladık. İnsanlar bu balonların üzerine gerçekleşmesini istedikleri dileklerini yazıyorlar. Daha sonra bunları gökyüzüne doğru bırakıyorlar" dedi.

Güneş, dilek balonu yöntemi hakkında bilgi vererek, "Bir veya iki kişinin birlikte tutarak yaptığı bir yöntem bu. Balonu iki kişi birlikte tutuyor. Balon içinde ufak bir fitil var. Onu yakıyorsunuz. Daha sonra balon 3-4 dakika sonra kendiliğinden havalanıyor" diye konuştu.

Gizem Güney de dilek balonuna, 2011'de elde edemediklerinin gerçekleşmesi yönünde bir dilek yazdığını kaydetti.

-Kolombiya'nın Cartagena Başkonsolosu Karamahmutoğlu-

Yılbaşı eğlencesini Palandöken Kayak Merkezinde ailesiyle birlikte geçiren Kolombiya'nın Cartagena kenti Başkonsolosu Vildan Karamahmutoğlu da, kayak merkezini çok beğendiğini söyledi.

Karamahmutoğlu, "2012 herkese şans, mutluluk, aile içinde birlik, sefa, huzur ve bereket getirsin. Yeni yıl vatanımıza, milletimize ve bütün dünya insanlarına da sağlık, mutluluk ve huzur getirsin" dedi. Karamahmutoğlu ayrıca, Palandöken'in misafirperverliğini çok beğendiğini sözlerine ekledi.

- ERZURUM

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 2012'ye Dilek Balonuyla Girdiler - Son Dakika


Advertisement