Son dakika Kolombiya haberleri, Kolombiya son dakika, son dakika Kolombiya

Son Dakika Kolombiya Haberleri

 • ABD'li Eski Diplomat Küba Adına Casusluk Yaptığını Kabul Etti
  05:21 ABD'li Eski Diplomat Küba Adına Casusluk Yaptığını Kabul Etti

  ABD'li eski bir diplomat, 40 yıldan uzun bir süre Küba adına casusluk yaptığı suçlamasını kabul etti. Victor Manuel Rocha, Küba hükümetine gizlice bilgi aktarmakla suçlanıyordu. Rocha, 1999-2002 arasında ABD'nin Bolivya Büyükelçisi olarak görev yaptı. Duruşmada cezası belli olacak. Bu, Küba ile ABD arasındaki en yüksek profilli casusluk davalarından birinin, beklenmedik şekilde hızla karara bağlanacağı anlamına geliyor.

 • Kolombiya, İsrail'den silah alımlarını askıya aldı
  22:03 Kolombiya, İsrail'den silah alımlarını askıya aldı

  Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro Urrego, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nde gıda yardımı bekleyen Filistinlilere ateş açarak 100'den fazla kişiyi öldürmesine sert tepki gösterdi. Petro, bu olayın soykırım olduğunu belirterek dünya güçlerini Netanyahu'yu engellemeye çağırdı. Ayrıca Kolombiya, İsrail'den tüm silah alımlarını askıya aldığını duyurdu.

 • Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor
  28 Şub Çankaya Belediyesi Mart Ayında Kültür-Sanat Etkinlikleri Düzenliyor

  Çankaya Belediyesi, mart ayında çeşitli kültür-sanat etkinliklerini Başkentli sanatseverlerle buluşturacak. Mart ayında 15 sergi, 3 tiyatro, 4 panel, 3 konser, 3 film gösterimi, söyleşi, halk şöleni ve şiir dinletisi düzenlenecek.

 • Toplu katliam iddiası! Kolombiya'da çöp torbaları içinde 1086 kişiye ait kalıntılar bulundu
  28 Şub Toplu katliam iddiası! Kolombiya'da çöp torbaları içinde 1086 kişiye ait kalıntılar bulundu

  Kolombiya'da 4 bin çöp torbasının içinde 1086 kişiye ait kalıntılar bulundu. Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, ''Bu, Kolombiya halkının maruz kaldığı toplu katliamın göstergesi gibi duruyor'' dedi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela'da Simon Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret etti
  24 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela'da Simon Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret etti

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Güney Amerika ülkesi Venezuela'da devrimci lider Simon Bolivar'ın anıt mezarını ziyaret etti. Bolivar, İspanyol sömürgesinden kurtardığı Büyük Kolombiya Cumhuriyeti'nin ilk başkanıydı.

 • AK Parti Milletvekili Murat Baybatur, Yunanistan temsilcisine cevap verdi
  23 Şub AK Parti Milletvekili Murat Baybatur, Yunanistan temsilcisine cevap verdi

  AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen AGİTPA toplantısında Yunanistan temsilcisine cevap vererek, asılsız iddiaları reddetti. Baybatur, Kıbrıs konusunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin egemen eşitlik ve uluslararası statü taleplerini vurguladı. Ayrıca, BM Güvenlik Konseyi'nin çözüme yardımcı olacak bir yaklaşıma yatırım yapması gerektiğini belirtti.

 • Türkiye'de eğitim alan Kolombiyalı mezunlar Bogota'da buluştu
  14 Şub Türkiye'de eğitim alan Kolombiyalı mezunlar Bogota'da buluştu

  Türkiye'de çeşitli alanlarda eğitim alan ve mezun olduktan sonra ülkelerinde kariyerlerine devam eden Türkiye mezunu Kolombiyalılar, başkent Bogota'da bir araya geldi.

 • Kolombiya'da hapishanelerde acil durum ilan edildi
  13 Şub Kolombiya'da hapishanelerde acil durum ilan edildi

  Kolombiya hükümeti, çetelerle mücadele kapsamında ülke geneli tüm hapishanelerde acil durum ilan etti. Adalet Bakanı Nestor Osuna, son haftalarda hapishane yetkililerine yönelik şiddet olayları nedeniyle bu kararın alındığını belirtti. Hapishanelerde güvenlik güçlerinin operasyon yapabileceği ve suç işleyenlerin başka hapishanelere nakledileceği ifade edildi.

 • Darbe iddiası Kolombiya'yı karıştırdı! Cumhurbaşkanı Petro'nun çağrısında binlerce kişi sokağa indi
  09 Şub Darbe iddiası Kolombiya'yı karıştırdı! Cumhurbaşkanı Petro'nun çağrısında binlerce kişi sokağa indi

  Kolombiya'da Ulusal Başsavcı Francisco Barbosa'nın darbe planı yaptığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Petro'nun çağrısıyla meydanlara inen binlerce kişi ülkeyi yangın yerine çevirdi. Zorla Adalet Sarayı'na girmeye çalışan protestocular güvenlik güçleriyle çatışırken, eylemcilerin taşlı saldırılarına polis gaz bombalarıyla karşılık verdi.

 • 2023 yılının en iyi ligleri listelendi! Süper Lig 3 basamak birden yükseldi
  08 Şub 2023 yılının en iyi ligleri listelendi! Süper Lig 3 basamak birden yükseldi

  Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), 2023 yılının en iyi liglerini listeledi. Süper Lig, bir önceki yıla kıyasla 3 basamak birden yükselerek 12. sıraya yerleşti.

 • Ekvador, ötanaziyi suç olmaktan çıkaran ikinci Latin Amerika ülkesi oldu
  08 Şub Ekvador, ötanaziyi suç olmaktan çıkaran ikinci Latin Amerika ülkesi oldu

  Ekvador Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla, doktorlar artık hastaların ölümüne yardım edebilecek ve bu durum cinayet sayılmayacak. Ötanazi konusu, ALS hastası bir kadının dava açmasıyla gündeme geldi. Bu karar, ülkenin daha özgür hale geldiğini gösterdi.

 • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Görevden Alındı
  03 Şub Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan Görevden Alındı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevden alındı ve yerine Başkan Yardımcısı Fatih Karahan atandı. Erkan'ın görevden affını talep etmesi üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kararın şahsi olduğunu belirtti. Karar, 3 Şubat 2024 tarihli ve 32449 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararı ile gerçekleştirildi. Boşalan başkanlık görevine ise Fatih Karahan atandı.

 • Nükleer savaşta insanlığı kurtaracak yeni bir besin keşfedildi
  01 Şub Nükleer savaşta insanlığı kurtaracak yeni bir besin keşfedildi

  Bilim insanları, nükleer savaşın dünya çapında hasatları zayıflatabileceği ve küresel gıda üretimini yüzde 90 azaltabileceği öngörülen bir dönemde, deniz yosunu çiftliklerinin kurulabileceğini ileri sürdü. Deniz yosun çiftlikleriyle 1,2 milyar kişinin hayatının kurtarılabileceği iddia edildi.

 • Uzak Doğu ve Güney Amerika'da Süregelen Gerginlikler
  30 Oca Uzak Doğu ve Güney Amerika'da Süregelen Gerginlikler

  Çin'in Güney Çin Denizi'nde egemenlik iddiası, Kore Yarımadası'ndaki gerginlik, Myanmar'daki çatışmalar, Keşmir sorunu ve Esequibo bölgesindeki ihtilaflar gibi Uzak Doğu ve Güney Amerika'da yaşanan çatışma ve gerginlikler derlendi.

 • Latin Amerika Ülkeleri, İsrail Aleyhine Açılan Soykırım Davasının İhtiyati Tedbir Kararlarını Memnuniyetle Karşıladı
  27 Oca Latin Amerika Ülkeleri, İsrail Aleyhine Açılan Soykırım Davasının İhtiyati Tedbir Kararlarını Memnuniyetle Karşıladı

  Latin Amerika ülkeleri, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail aleyhine açılan soykırım davasında aldığı ihtiyati tedbir kararlarından memnuniyet duyduklarını bildirdi. Brezilya, Meksika, Şili, Venezuela, Bolivya ve Kolombiya gibi ülkeler, kararın Filistinlilerin haklarının korunması ve Gazze'ye insani yardım sağlanması açısından önemli bir adım olduğunu vurguladılar. Güney Afrika'nın açtığı davada Divan, İsrail'e soykırımı önlemek için gerekli tedbirleri almasını ve Gazze'deki Filistinlilere yönelik saldırıları durdurmasını hükmetmişti.

 • Kolombiya Donanması, 800 Kilogram Kokain Taşıyan Denizaltıyı Yakaladı
  23 Oca Kolombiya Donanması, 800 Kilogram Kokain Taşıyan Denizaltıyı Yakaladı

  Kolombiya donanması, Kolombiya karasularında 800 kilogram kokain taşıyan ve üzerinde akrep simgesi olan paketler bulunan bir denizaltıyı yakaladı. Ele geçirilen kokainin piyasa değeri 27 milyon dolar olarak hesaplanırken, aracın hedefinin ABD veya Avrupa olduğu tahmin ediliyor. Üç kişi gözaltına alınırken, denizaltı ve zanlılar liman kenti Buenaventura'ya götürüldü. Bu operasyon sayesinde uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı örgütlerinin cebine 27 milyon dolar girmesi engellendi ve yaklaşık iki milyon doz uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucuları denizaltı kullanarak taşımak son yıllarda popüler hale gelmiş bir uygulama haline gelmiştir.

 • Kolombiya Dışişleri Bakanı, Güney Afrika'nın İsrail'e karşı açtığı soykırım davasına destek verdi
  22 Oca Kolombiya Dışişleri Bakanı, Güney Afrika'nın İsrail'e karşı açtığı soykırım davasına destek verdi

  Kolombiya Dışişleri Bakanı Alvaro Leyva, Güney Afrika'nın Uluslararası Adalet Divanında (UAD) İsrail'e karşı açtığı soykırım davasına destek verdi. Leyva, Filistin'deki çatışmaların sona ermesi ve uluslararası bir barış konferansının düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, iklim kriziyle mücadelede çatışmaların engel olduğunu vurguladı ve Küba'ya yönelik uygulanan ambargoları kınadıklarını söyledi.

 • Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, Papa Franciscus ile görüştü
  20 Oca Kolombiya Cumhurbaşkanı Petro, Papa Franciscus ile görüştü

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Vatikan'da Papa Franciscus ile bir araya geldi. Görüşmede dünya barışı, Kolombiya'daki barış süreci ve Filistin sorunu ele alındı. Petro, Papa'dan Kolombiya'daki barış müzakerelerine destek istedi ve iklim krizi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 • Kesk'ten İstanbul'da Tüik ve Zam Protestosu: 'Sahte Veriler Açıklandıkça Bugün Yapılan Artışların 1-2 Ay İçinde Karşılığı Kalmayacak'
  15 Oca Kesk'ten İstanbul'da Tüik ve Zam Protestosu: "Sahte Veriler Açıklandıkça Bugün Yapılan Artışların 1-2 Ay İçinde Karşılığı Kalmayacak"

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, memur ve emekli maaş zamlarının belirlendiği Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) enflasyon verilerini ve bu veriler üzerinden maaşlara yapılan zamları Şişli’de protesto etti. Platformun Dönem Sözcüsü Fadime Kavak Sevim, “Önümüzdeki günlerde de TÜİK, sahte enflasyon rakamları açıklamaya devam ettikçe, adaletsiz gelir vergisi dilimleri sürdükçe, TL, döviz karşında değer yitirdikçe bugün yapılan artışların 1-2 ay içinde hiçbir karşılığı kalamayacaktır. Hepimizin maaşları, ücretleri sefalet düzeyine daha fazla yaklaşacaktır. Bizler yoksullukta, sefalette eşitlenmek değil; hak ettiğimiz refahta birleşmek istiyoruz” dedi.

 • KESK Eskişehir Şubeler Platformu İnsanca Yaşayacak Ücret İstiyor
  15 Oca KESK Eskişehir Şubeler Platformu İnsanca Yaşayacak Ücret İstiyor

  KESK Eskişehir Şubeler Platformu, 'İnsanca yaşayacak ücret istiyoruz' talebiyle yürüyüş düzenledi. Basın açıklamasında, TÜİK'in sahte enflasyon rakamları ve adaletsiz gelir vergisi dilimleri eleştirildi. Kamu emekçilerinin insanca yaşayacak ücret, güvenceli iş ve güvenli gelecek talepleri dile getirildi.

 • Survivor 2024 All Starda ikinci eleme adayı belli oldu Sedanın olay yaratan notu ortaya çıktı
  15 Oca Survivor 2024 All Starda ikinci eleme adayı belli oldu Sedanın olay yaratan notu ortaya çıktı

  Acun Ilıcalı, Seda Aktuğlu'nun Kolombiya ödülünden dönerken takımını zora soktuğu notu ve mesajları hakkında bilgi verdi. Seda'nın babasına attığı mesajlarda 'biz' ifadesini kullanması şaşkınlık yarattı. Ayrıca, Seda'nın tanımadığı bir kadına bıraktığı notta SOS ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Survivor 2024 All Star'da Kırmızı takım dokunulmazlık oyununu kazandı ve Seda Aktuğlu ikinci eleme adayı oldu.

 • Kolombiya'da toprak kaymasında can kaybı 33'e yükseldi! Facia anı cep telefonu kamerasında
  14 Oca Kolombiya'da toprak kaymasında can kaybı 33'e yükseldi! Facia anı cep telefonu kamerasında

  Kolombiya'nın Choco bölgesindeki otoyolda yoğun yağışın ardından meydana gelen toprak kaymasında hayatını kaybedenlerin sayısı 33'e yükseldi. Hala toprak altında kalanların olduğu belirtilirken, felaket anları bir sürücünün cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, trafikte bekleyen araçların üzerine toprağın hızla geldiği, araçların toprak altında kaldığı görüldü.

 • Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi
  14 Oca Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi

  Ticaret Bakanlığı, her yıl hazırladığı İhracatta Hedef Ülkeler Listesi'ni güncelledi. 2024 yılında firmaların yönlendirilebileceği hedef pazarlar listesinden İsrail ve Irak'ın çıkarıldığı görüldü. Listeye ise 9 yeni ülke eklendi.

 • Kolombiya'da toprak kayması: 33 ölü, 19 yaralı
  13 Oca Kolombiya'da toprak kayması: 33 ölü, 19 yaralı

  Kolombiya'nın Choco yönetim bölgesindeki otoyolda meydana gelen toprak kaymasında 33 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi yaralandı.

 • Kolombiya'da otoyolda toprak kayması: 18 ölü, 35 yaralı
  13 Oca Kolombiya'da otoyolda toprak kayması: 18 ölü, 35 yaralı

  Kolombiya'nın Choco bölgesinde, Quibdo ve Medellin şehirlerini birbirine bağlayan otoyolda meydana gelen toprak kayması sonucu 18 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi yaralandı. Yoğun yağışın ardından gerçekleşen toprak kayması sonucunda çok sayıda kişi toprak altında kaldı. Choco Valiliği, otoyolun geçici olarak trafiğe kapatıldığını ve arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

 • Lahey'de İsrail'e açılan soykırım davasında ilk duruşma sona erdi! Netanyahu'nun 'Amalek' sözleri başını yakacak
  11 Oca Lahey'de İsrail'e açılan soykırım davasında ilk duruşma sona erdi! Netanyahu'nun "Amalek" sözleri başını yakacak

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Gazze halkına soykırım yapmak ve BM Soykırım Sözleşmesi'ni ihlal etmekle suçladığı İsrail aleyhinde açtığı soykırım davasının ilk duruşması Uluslararası Adalet Divanı'nda görüldü. Güney Afrika heyetinde yer alan avukatlar, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun İsrail askerlerine seslenirken, Tevrat'tan yaptığı ''Amalek'' alıntısını mahkemeye delil olarak sundu.

 • İKMİB Başkanı: Kimya ihracatında pazar çeşitliliğini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz
  11 Oca İKMİB Başkanı: Kimya ihracatında pazar çeşitliliğini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedefliyoruz

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, bu yıl kimya ihracatında pazar çeşitliliklerini artırarak 35 milyar dolara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. İKMİB, yeni pazarlara açılacak etkinlikler düzenleyerek kimya ihracatını artırmayı planlıyor. İKMİB Başkanı Pelister, Türkiye'nin kimya sektöründe dünya pazarındaki payını artırmak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Güney Afrika, İsrail'e soykırım davası açtı
  11 Oca Güney Afrika, İsrail'e soykırım davası açtı

  Güney Afrika Cumhuriyeti, İsrail'in Gazze'deki Filistin halkına soykırım yaptığı iddiasıyla Uluslararası Adalet Divanı'nda dava açtı. Güney Afrika, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının Soykırım Sözleşmesi'ni ihlal ettiğini belirtiyor. Davanın sonucu yıllar sürebilir.

 • İsrail'in soykırım davası başladı! Mahkeme salonunda toplu mezar fotoğrafları yüzlerine çarptılar
  11 Oca İsrail'in soykırım davası başladı! Mahkeme salonunda toplu mezar fotoğrafları yüzlerine çarptılar

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nin İsrail'in Gazze'de soykırım yaptığı gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanında açtığı davanın ilk duruşması Lahey'de başladı. Duruşmada Güney Afrika'nın davasını temsil eden avukat Adila Hassim, cesetlerin gömüldüğü toplu mezarların fotoğraflarını gösterdi. Ayrıca İsrail'in işlediği suçlar da tek tek sayıldı.

 • 3 başlıkta Ekvador'da 'silahlı iç çatışma'
  10 Oca 3 başlıkta Ekvador'da 'silahlı iç çatışma'

  Güney Amerika ülkesi Ekvador'da çetelerin güçlenmesi ve uyuşturucu kaçakçılığıyla bağlantılı olarak şiddet olayları artıyor. Cumhurbaşkanı Daniel Noboa, olağanüstü hal ilan etti ve çetelerle mücadele vaatlerini hayata geçirmek için harekete geçti.

 • Peru yönetimi, Ekvador'da yaşanan çete olayları nedeniyle kuzey sınırında 'acil durum' ilan edecek
  10 Oca Peru yönetimi, Ekvador'da yaşanan çete olayları nedeniyle kuzey sınırında "acil durum" ilan edecek

  Los Choneros çetesinin lideri "Fito" lakaplı Adolfo Macias Salazar'ın cezaevinden kaçması ve arkasından ilan edilen 60 günlük OHAL ile kaosa sürüklenen Ekvador'daki gerilim bir ülkeyi daha paniğe sevk etti. Peru yönetimi, polis ve gardiyanların suç örgütü üyeleri tarafından öldürüldüğü Ekvador'da meydana gelen olaylar nedeniyle çetelerin yoğun olduğu kuzey sınırında "acil durum" ilan edeceğini duyurdu.

 • Adada benzeri görülmemiş olay! Survivor ekibine polis operasyonunun perde arkası ortaya çıktı
  09 Oca Adada benzeri görülmemiş olay! Survivor ekibine polis operasyonunun perde arkası ortaya çıktı

  Survivor All Star'ın son bölümünde Seda Aktuğlu'nun Kolombiya'da birinin telefonunu kullanarak babasına mesaj göndermek istemesi Dominik'i karıştırdı. Aktuğlu'nun telefonu kullanamaması üzerine telefonun sahibi, Aktuğlu'nun kaçırıldığını düşünerek durumu polise bildirdi. Bu durum sonucunda Survivor yarışmacıları havaalanında 1 saat bekletildi.

 • Çankaya Yeni Yıla 3 Park Açılışıyla Başladı
  07 Oca Çankaya Yeni Yıla 3 Park Açılışıyla Başladı

  Çankaya Belediyesi, Kolombiya Parkı, Ata Yeşil Koridoru Çocuk Oyun Parkı ve Spor Sahası ile Mutluluk Çocuk Oyun Parkı'nı hizmete açtı. Açılışta Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Kolombiya Büyükelçisi Julio Aníbal Riaño da yer aldı. Başkan Taşdelen, açılışta yaptığı konuşmada Çankaya Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlamında büyük başarılar elde ettiğini vurguladı.

 • Çin'in Dalian Limanı'ndan Güney Amerika'ya yeni konteyner gemisi rotası başlatıldı
  05 Oca Çin'in Dalian Limanı'ndan Güney Amerika'ya yeni konteyner gemisi rotası başlatıldı

  Çin'in Dalian Limanı'nda bulunan 'WAN HAI 357' adlı konteyner gemisi, Güney Amerika'nın batı kıyısını birbirine bağlayan düzenli bir konteyner gemisi rotasını başlattı. Gemide muz ve beyaz karides gibi ürünler bulunuyor. Yeni rota, deniz ürünleri ve meyve gibi soğuk zincir ürünlerinin Güney Amerika'dan Çin'e daha hızlı ulaşmasını sağlayacak.

 • Kolombiya'nın Pasto kentinde düzenlenen Siyahlar ve Beyazlar Karnavalı renkli görüntülere sahne oldu
  04 Oca Kolombiya'nın Pasto kentinde düzenlenen Siyahlar ve Beyazlar Karnavalı renkli görüntülere sahne oldu

  Kolombiya'nın Pasto kentinde düzenlenen Siyahlar ve Beyazlar Karnavalı, renkli görüntülere sahne oldu. Karnaval, 2009 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi'ne dahil edilmiştir.

 • Çin'in Dalian Limanı, Güney Amerika'ya düzenli konteyner gemisi rotası başlattı
  04 Oca Çin'in Dalian Limanı, Güney Amerika'ya düzenli konteyner gemisi rotası başlattı

  Çin'in kuzeydoğusundaki Dalian Limanı, Güney Amerika'nın batı kıyısını birbirine bağlayan düzenli bir konteyner gemisi rotasını başlattı. Muz ve beyaz karides gibi ürünlerin taşındığı 3.000 TEU konteyner yüklü gemi, Ekvador'dan hareket ederek Dalian Limanı'na ulaştı. Bu yeni rota, deniz ürünleri ve meyve gibi soğuk zincir ürünlerinin Çin pazarına daha hızlı girişini sağlayacak.

 • Kapadokya'da 2023 Yılında Rekor Ziyaretçi Sayısı
  04 Oca Kapadokya'da 2023 Yılında Rekor Ziyaretçi Sayısı

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, 2023 yılında 4 milyon 826 bin 622 yerli ve yabancı turist ile ziyaretçi rekoru kırıldı. Kapadokya ören yerlerini ziyaretçi sayısı açısından değerlendirdiğimizde 2023 yılı boyunca, 2022'ye oranla yaklaşık yüzde 21'lik artışla 4 milyon 826 bin 662'ye ulaştığını görmekteyiz. Bu rakam tüm zamanların en yüksek rakamıdır, bir rekordur. İlimiz ve bölgemiz cazibe merkezleri olmaya devam etmektedir.

 • Kolombiya'da Bombalı Saldırı: 1 Asker Öldü, 12 Asker Yaralandı
  03 Oca Kolombiya'da Bombalı Saldırı: 1 Asker Öldü, 12 Asker Yaralandı

  Kolombiya'nın Antioquia yönetim bölgesinde, askeri birliğe düzenlenen bombalı saldırı sonucu 1 asker öldü, 12 asker yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için güvenlik güçleri harekete geçti.

 • Survivor All Star'ın ilk haftasında büyük sürpriz! Oyunu kazanan takım, Kolombiya'ya gidecek
  03 Oca Survivor All Star'ın ilk haftasında büyük sürpriz! Oyunu kazanan takım, Kolombiya'ya gidecek

  Survivor All Star'ın dün akşam yayınlanan konseyinde konuşan Acun Ilıcalı, Survivor tarihinde bir ilk yaparak 2 günlük büyük ödülü ilk hafta vereceklerinin müjdesini verdi. Ilıcalı, bugün oynanacak dokunulmazlık oyununu kazanan takımı 2 günlük Kolombiya tatiline götürecek. Ödülü duyan yarışmacılar ise sevinçten yerinden zıpladı.

 • Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin Kolombiya'da bir kişiye çıktığı iddiaları yalanlandı
  02 Oca Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin Kolombiya'da bir kişiye çıktığı iddiaları yalanlandı

  Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon liralık büyük ikramiyenin Kolombiya'da bir kişiye çıktığına yönelik iddialarla ilgili açıklama geldi. Sisal Şans şirketi, talihlinin İstanbul'da oturan 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirtti.

 • Milli Piyango, Yılbaşı İkramiyesinin Kolombiya'da Çıktığı İddialarını Yalanladı
  02 Oca Milli Piyango, Yılbaşı İkramiyesinin Kolombiya'da Çıktığı İddialarını Yalanladı

  Milli Piyango, yılbaşı ikramiyesinin Kolombiya'da bir kişiye çıktığına dair çıkan iddiaları yalanladı. Açıklamada, ikramiyenin Türkiye'de yaşayan bir kişiye isabet ettiği ve Kolombiya iddiasının tamamen asılsız olduğu belirtildi. Milli Piyango, sosyal medyada yayılan asılsız iddialara itibar edilmemesi ve hukuki süreç başlattıklarını duyurdu.

 • Edirne'de 7,5 Yılda 3.739 FETÖ Şüphelisi Yakalandı
  02 Oca Edirne'de 7,5 Yılda 3.739 FETÖ Şüphelisi Yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçleri, 7,5 yıl içinde sınırdan Avrupa'ya geçmeye çalışan 3.739 FETÖ şüphelisini yakaladı. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kaçmayı planlayan örgüt üyeleri, Edirne üzerinden Yunanistan'a geçmeye çalıştı. Güvenlik güçleri, düzensiz göçmenlerin arasına karışmış FETÖ zanlılarını ve terör örgütleriyle işbirliği yapmaya çalışanları sınırı geçmeden yakaladı. Şu ana kadar sınır hattında toplamda 3.739 şüpheli gözaltına alındı. Yakalananlar arasında asker, hakim, savcı, öğretmen, polis ve akademisyenler de bulunuyor.

 • Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu
  31 Ara Latin Amerika'da 2023'e seçimler damga vurdu

  Latin Amerika, 2023'de devlet başkanlığı seçimlerinde sol ve sağ partilerin zaferinin yanı sıra Brezilya'da aşırı sağcı Jair Bolsonaro yanlılarının Kongre Sarayı baskınına sahne oldu.

 • Emine Erdoğan 2023'te Gazze'de katliamın durması için çalışma yürüttü
  31 Ara Emine Erdoğan 2023'te Gazze'de katliamın durması için çalışma yürüttü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 2023'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerine eşlik etmesinin yanı sıra iklim değişikliğinden sıfır atığa, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılmasından Filistin'de yaşanan insanlık dramına kadar...

 • TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunun unutulmaz isimleriyle bir araya geldi
  29 Ara TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunun unutulmaz isimleriyle bir araya geldi

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2023 Turkcell Süper Kupa müsabakasının oynanacağı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da, TFF'nin davetlisi olarak kafilede yer alan Türk futbolunun unutulmaz isimleriyle bir araya geldi. Toplantıda Türk futbolunda kalıcı başarılar için yapılması gereken çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

 • Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı
  28 Ara Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı

  Süper Lig'in 17 maçlık ilk bölümünde 20 takımda 524 farklı futbolcu forma giydi. Bu futbolcuların 237'si Türk, 287'si ise yabancılardan oluştu. Yılport Samsunspor ve Siltaş Yapı Pendikspor en fazla futbolcu kullanırken, Kasımpaşa ve Corendon Alanyaspor en az futbolcu görev verdi. Brezilyalı futbolcular ise en fazla süre alan oyuncu grubunu oluşturdu.

 • Shakira'nın dev bronz heykeli Kolombiya'da dikildi
  28 Ara Shakira'nın dev bronz heykeli Kolombiya'da dikildi

  Shakira'nın doğduğu Kolombiya'da dev bronz heykeli dikildi. Heykelin önüne ise "Kalçaları yalan söylemez, eşsiz bir yetenek, kitleleri harekete geçiren bir ses" yazıldı.

 • Başkan Çandır: 'Asgari ücret iş barışının sürdürülmesinde önemli'
  27 Ara Başkan Çandır: "Asgari ücret iş barışının sürdürülmesinde önemli"

  Antalya Ticaret Borsası (ATB) Aralık ayı Meclis Toplantısı, ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci başkanlığında ATB Meclis Salonu'nda yapıldı.

 • Okan Buruk'tan tek değişiklik
  24 Ara Okan Buruk'tan tek değişiklik

  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe derbisinde tek değişiklik yaparak takımını sahaya sürdü. Davinson Sanchez kadroda yok. İki oyuncu ilk kez Fenerbahçe derbisinde forma giydi. Sarı-kırmızılı taraftarlar Ülker Stadyumu'nda yer aldı.

 • Kolombiya'da uyuşturucu ticareti nedeniyle gözaltına alınan kadın sorgu için götürüldüğü polis merkezi amirinin sevgilisi çıktı
  22 Ara Kolombiya'da uyuşturucu ticareti nedeniyle gözaltına alınan kadın sorgu için götürüldüğü polis merkezi amirinin sevgilisi çıktı

  Kolombiya'nın Barranquilla şehrinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen Michellys Lorena Marino Restrepo, polis tarafından gözaltına alındı. Evde yapılan aramada uyuşturucu, ruhsatsız tabanca ve üç adet cep telefonu bulundu. Restrepo'nun, Sabanalarga Polis Karakolu Amir'i Leandro Aldemar Ureña Polo ile ilişkisi olduğu ortaya çıktı.

 • Hindistan'da bir kadın havalimanında peruğuna sakladığı 1 milyon dolar değerinde kokainle yakalandı
  21 Ara Hindistan'da bir kadın havalimanında peruğuna sakladığı 1 milyon dolar değerinde kokainle yakalandı

  Hindistan'daki Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı'nda, Uganda'dan gelen bir kadın, peruğunun içine gizlediği bir kilo ağırlığında 1 milyon değerinde kokainle yakalandı. Güvenlik güçleri, kadının peruğunu jiletle kesti ve peruğun altında bir milyon dolarlık eroin çıktı. Ayrıca kadının sutyeninde de gizlediği bir miktar eroin bulundu. Uyuşturucu kaçakçıları, daha önce de havaalanı güvenliği önlemlerini aşmak için perukları kullanmışlardı.

 • Türkiye, patent başvurularında dünyada ilk sıralara yükselmeyi hedefliyor
  21 Ara Türkiye, patent başvurularında dünyada ilk sıralara yükselmeyi hedefliyor

  Türkiye, yüksek teknoloji ve AR-GE çalışmalarını endüstrinin her alanında yayarak katma değerli ürün üretimine öncelik veriyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın politikalarıyla tasarım ve patent alanında dünya sıralamasına giren Türkiye, patent başvurularında yükselerek sıralamadaki yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. Kadın mucit sayısında da artış kaydeden Türkiye, Çin'den sonra en fazla kadın mucit oranına sahip ülke oldu.

 • Kolombiyalı şüpheli havalimanında yakalandı
  21 Ara Kolombiyalı şüpheli havalimanında yakalandı

  Başakşehir'de bankadan çalınan 2.5 milyon liralık çanta olayıyla ilgili Kolombiyalı şüpheli, İstanbul Havalimanı'nda yakalandı. Hırsızlık anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Şüpheli tutuklandı.

 • Hazine ve Maliye Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
  20 Ara Hazine ve Maliye Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda

  CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Türkiye'nin büyük bir ekonomik krizin içinde olduğunu savunarak, "Sorunun sebebi olanlar çözümün adresi olamazlar.

 • Eski Haitili senatör, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye 2021 yılında yapılan suikastte parmağı olduğu gerekçesi ile ömür boyu hapis cezası aldı
  20 Ara Eski Haitili senatör, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye 2021 yılında yapılan suikastte parmağı olduğu gerekçesi ile ömür boyu hapis cezası aldı

  Eski Haitili Senatör John Joel Joseph, Haiti eski Devlet Başkanı Jovenel Moise'in 2021 suikastına ilişkin rolü nedeniyle Miami mahkemesinde ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Suikast, adada güç boşluğunu yaratarak çetelerin kontrolünü genişletti, insani krize neden oldu. Moise'in öldürülmesiyle ilgili davada suçlu olduğunu kabul eden üçüncü kişi oldu.

 • 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, tüm dünyada izlendi
  18 Ara 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, tüm dünyada izlendi

  14 ülkeden, 24 takım ve 168 bisikletçinin mücadele ettiği 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour Of Türkiye) Alanya'dan 8 Ekim'de yola çıkarak 8 gün, 8 etapta bin 235,1 kilometre kat ederek 15 Ekim'de İstanbul Sultanahmet'te son buldu.

 • Kolombiya Cumhurbaşkanı Filistinli öğrencilerle görüştü
  16 Ara Kolombiya Cumhurbaşkanı Filistinli öğrencilerle görüştü

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Filistinli öğrencilerle bir araya geldi ve kendisine hediye edilen Filistin atkısını taktı. Petro, öğrencilerle sohbet etti ve onlardan hediye olarak kitaplar ve Filistin bayraklı atkı aldı. Öğrencilerin bir kısmının Kolombiya'da, birinin Bolivya'da ve diğerinin Şili'de okuduğu belirtildi. Petro daha önce de Gazze'deki durumu eleştirerek ABD Başkanı Joe Biden'a çağrıda bulunmuştu.

 • Kolombiya, 2024'te Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak
  16 Ara Kolombiya, 2024'te Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak

  Kolombiya'nın 2024'te düzenlenecek Biyoçeşitlilik Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağı açıklandı. Kolombiya, biyolojik çeşitlilik açısından zengin bir ülke olarak biliniyor ve Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, biyolojik çeşitliliğin korunması için uluslararası düzeyde çaba sarf ediyor. Zirveye 200 ülkeden heyetin katılması ve gezegenin korunması için projelerin tartışılması planlanıyor.

 • Kahve tutkunlarının tercihi Etiyopya kahvesi
  15 Ara Kahve tutkunlarının tercihi Etiyopya kahvesi

  Doğu Afrika ülkesi Etiyopya'da yetişen kahve, aroması ve lezzetinden dolayı kahve uzmanlarının tercihlerinde ön sıralarda yer alıyor.

 • Venezuela ve Guyana, Esequibo bölgesindeki gerilimi çözmek için anlaştı
  15 Ara Venezuela ve Guyana, Esequibo bölgesindeki gerilimi çözmek için anlaştı

  Venezuela ve Guyana, petrol zengini ihtilaflı Esequibo bölgesindeki gerilimi çözmek için 'güç kullanmama' konusunda anlaştı. Devlet başkanları, herhangi bir ihtilafı uluslararası hukuka uygun şekilde çözmeyi kabul etti.

 • Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılını kutladı
  14 Ara Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılını kutladı

  Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ve Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması'nın 100. yılı dolayısıyla Varşova'da bir etkinlik düzenledi. Konserde piyanist Tutu Aydınoğlu ve flütist Lelya Bayramoğulları sahne aldı. Konsere birçok ülkeden diplomatik temsilciler katıldı ve misafirlere Türk mutfağından lezzetler sunuldu.

 • Kolombiya Cumhurbaşkanı Biden'a Gazze'deki soykırımın durdurulması çağrısı yaptı
  14 Ara Kolombiya Cumhurbaşkanı Biden'a Gazze'deki soykırımın durdurulması çağrısı yaptı

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, ABD Başkanı Joe Biden'a Gazze'de yaşanan soykırımın bir an önce durdurulması çağrısında bulundu. Petro, İsrail halkının mevcut hükümetini değiştirmesi ve iki egemen devletin varlığına dayanan mutlak barış yolunu açması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Porto Rikolu rapçi Residente'nin Filistin'e destek veren sözlerini de aktaran Petro, Filistin'deki soykırıma karşı çıktığı için eleştirildiğini ifade etti.

 • Afgan mülteciler ABD sınırına varmak için 11 ülke ve 'geçilemez' denen yolları katediyor
  14 Ara Afgan mülteciler ABD sınırına varmak için 11 ülke ve 'geçilemez' denen yolları katediyor

  Meksika sınır kenti Tijuana, ABD'ye sığınma umuduyla bölgede yoğunlaşan göçmen akını nedeniyle uzun süredir insani bir krizin merkezinde yer alıyor.

 • İspanya'da 11 Ton Kokain Ele Geçirildi
  12 Ara İspanya'da 11 Ton Kokain Ele Geçirildi

  İspanya'nın Vigo ve Valensiya limanlarında yapılan operasyonlarda, dondurulmuş ton balığı kutularına gizlenmiş yaklaşık 11 ton kokain ele geçirildi. Operasyonlarda 20 kişi tutuklandı.

 • Türkiye, çocuk yoksulluğunda ikinci sırada
  11 Ara Türkiye, çocuk yoksulluğunda ikinci sırada

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, UNICEF'in yayımladığı rapora göre Türkiye'nin çocuk yoksulluğunda AB ve OECD ülkeleri arasında Kolombiya'dan sonra ikinci sırada yer aldığını belirtti. Raporda, çocukların yeteri kadar ısınamadığı, beslenemediği ve yeni bir giysiye dahi ulaşamadığı ifade ediliyor.

 • Nilüfer Belediyesi'nin projeleri Çin'de ödüle layık görüldü
  11 Ara Nilüfer Belediyesi'nin projeleri Çin'de ödüle layık görüldü

  Nilüfer Belediyesi'nin Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Nilüfer Gıda Living Lab projeleri, Çin'de düzenlenen 6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü'nde 'Örnek Girişimler' kategorisine girmeye değer görüldü.

 • KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri'nin kişisel temsilci adayını onayladı
  11 Ara KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri'nin kişisel temsilci adayını onayladı

  KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs için önerdiği kişisel temsilci adayını onayladı. Maria Angela Holguin Cuellar, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi olarak atanacak ve yeni müzakere sürecine geçilebilmesi için iki taraf arasında ortak zemin araştıracak.

 • Venezuela, Guyana ile Esequibo bölgesi gerilimini diyalogla çözmek istiyor
  10 Ara Venezuela, Guyana ile Esequibo bölgesi gerilimini diyalogla çözmek istiyor

  Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil, Guyana ile ihtilaflı oldukları Esequibo bölgesi gerilimini diyalogla çözmek istediklerini söyledi. Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun da doğrudan diyalog çabalarını teşvik etmeye kararlı olduğunu belirttiği aktarıldı. Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro ise taraflar arasında çıkabilecek muhtemel bir savaşın Güney Amerika için talihsiz sonuçlara yol açabileceğini söyleyerek arabuluculuk yapılması çağrısında bulundu.

 • Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esequibo gerilimini ele aldı
  10 Ara Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esequibo gerilimini ele aldı

  Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile yaptığı telefon görüşmesinde, Guyana ile ihtilaflı Esequibo bölgesi gerilimini ele aldı. Lula da Silva, Maduro'ya barış ve diyalog çağrısı yaparken, Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC) Dönem Başkanı Ralph Gonsalves'in arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu iletti. Brezilya, taraflar arasında barışçıl çözümler bulunması için tüm girişimleri destekleyeceğini vurguladı.

 • Kolombiya Cumhurbaşkanı Gazze'deki ateşkes kararının veto edilmesini kınadı
  09 Ara Kolombiya Cumhurbaşkanı Gazze'deki ateşkes kararının veto edilmesini kınadı

  Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Gazze'de acilen insani ateşkes talebinde bulunulan karar tasarısının veto edilmesini kınadı. Petro, uluslararası hukukun güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, çatışmalara çözüm bulunması çağrısında bulundu.

 • Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı 2023 Sonuçlandı
  08 Ara Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı 2023 Sonuçlandı

  Kolombiya'da düzenlenen Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı 2023, Türk firmalarının da katılımıyla sona erdi. ASELSAN ve Otokar'ın stantlarına büyük ilgi gösterilen fuar, yeni ürünlerin tanıtımı ve işbirliği fırsatlarına ev sahipliği yaptı.

 • Türkiye'de Gıda Enflasyonu Yüzde 72.0 Arttı
  08 Ara Türkiye'de Gıda Enflasyonu Yüzde 72.0 Arttı

  OECD'nin yayınladığı rapora göre, Türkiye'nin gıda enflasyonu yüzde 72.0 olarak kaydedildi. Diğer OECD ülkelerinde ise gıda enflasyonu düşüş gösterdi.

 • Pink Floyd'un solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile Filistin bayrağı açtı
  08 Ara Pink Floyd'un solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı ile Filistin bayrağı açtı

  Pink Floyd'un solisti Roger Waters, Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro ile görüşerek Filistin bayrağı açtı. Waters, Petro'dan Gazze'deki soykırımın durdurulması için Uluslararası Adalet Divanı önünde bir eyleme öncülük etmesini istedi.

 • La Via Campesina Konferansı: Gıda Egemenliği İçin Savaşlara Karşı Çıkılmalı
  08 Ara La Via Campesina Konferansı: Gıda Egemenliği İçin Savaşlara Karşı Çıkılmalı

  La Via Campesina, 81 ülkeden 400 yerel ve küçük üretici örgütünü bünyesinde barındıran ve yaklaşık 200 milyon çiftçi ve köylüyü temsil eden bir konferans düzenledi. Konferansta, gıda egemenliğinin yaratılabilmesi için savaşlara karşı çıkılması gerektiği vurgulandı.

 • Etiyopya'da Yetişen Yergaceffee Kahvesi Dünyanın Beğenisine Sunuluyor
  08 Ara Etiyopya'da Yetişen Yergaceffee Kahvesi Dünyanın Beğenisine Sunuluyor

  Etiyopya'da yetişen Yergaceffee adlı kahve çekirdekleri, zorlu bir yolculuğun ardından dünyadaki kahve severlere sunuluyor. Kahvenin ana vatanı olarak bilinen Etiyopya'da hasadı sadece üç aylık dönemde yapılıyor. Yergaceffee kahvesi, tadı ve aromasıyla yerel halkın ve dünyanın beğenisini kazanıyor. Etiyopya'da yetişen kahveler ağaçların altında ve ormanlarda ekildiği için gübre kullanılmıyor. Türk kahve firmaları da Etiyopya'daki hasada katılıyor ve kahveleri seçiyor. Etiyopya kahvesi, Avrupa, Asya ülkeleri ve Japonya gibi ülkelere ihraç ediliyor.

 • Roger Waters ve Gustavo Petro Filistin bayrağı açtı
  08 Ara Roger Waters ve Gustavo Petro Filistin bayrağı açtı

  İngiliz müzisyen ve besteci George Roger Waters, Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro ile dev 'Filistin' bayrağı açtı. Waters, Petro tarafından kabul edildi ve Petro'nun kızına imzalı gitar hediye etti. Waters, Petro'dan Gazze'deki soykırımın durdurulması için Uluslararası Adalet Divanı önünde bir eyleme eşlik etmesini istedi. Petro, Waters'ı desteklediğini belirtti ve konser vermesi için her türlü desteği sağlayacağını söyledi.

 • Roger Waters, Kolombiya'da Cumhurbaşkanı Petro'ya oy verenleri kutladı
  07 Ara Roger Waters, Kolombiya'da Cumhurbaşkanı Petro'ya oy verenleri kutladı

  İngiliz müzisyen ve besteci George Roger Waters, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da düzenlediği konserde, Cumhurbaşkanı Gustavo Petro'ya oy veren Kolombiyalıları kutladı. Waters, aynı zamanda Filistin davasına da destek verdi.

 • Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı
  07 Ara Venezuela'da 13 muhalif hakkında yakalama kararı çıkarıldı

  Venezuela Başsavcılığı, 13 muhalif hakkında kara para aklama, vatana ihanet, devleti ekonomik zarara uğratma ve komplo kurma suçlamalarıyla yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu. Karara tepki gösteren muhalif lider Maria Corina Machado, rejimin çaresizce çırpındığını belirtti. Ayrıca eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in bakanlarından Andres Izarra ve Rafael Ramirez hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.

 • Türkiye, Kolombiya'da düzenlenen Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı'na katılıyor
  07 Ara Türkiye, Kolombiya'da düzenlenen Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı'na katılıyor

  Latin Amerika ve Karayipler'in en büyük fuarlarından biri olan Expodefensa Güvenlik ve Savunma Sanayisi Fuarı 2023, Türkiye'nin de katılımıyla Kolombiya'da düzenleniyor. ASELSAN ve Otokar gibi Türk firmalarının da yer aldığı fuar, havacılık, deniz ve savunma alanlarındaki yeni ürünlerin tanıtılmasına ev sahipliği yapacak.

 • Küçükçekmece'de sahte ilaç üretimi yapılan iş yerine operasyon
  06 Ara Küçükçekmece'de sahte ilaç üretimi yapılan iş yerine operasyon

  Küçükçekmece'de bir iş yerinde sahte cinsel performans arttırıcı ürünler üretildiği tespit edildi. Operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı ve çok sayıda sahte ürün ile kaçak ham madde ele geçirildi.

Advertisement