Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Yazarlara Vefa - Son Dakika

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Yazarlara Vefa

16.01.2016 13:25
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Yazarlara Vefa

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından bir ilke imza atılarak 9. Çukurova Kitap Fuarı’nda Adanalı Yazarlar için özel bir stant ayrıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından bir ilke imza atılarak 9. Çukurova Kitap Fuarı'nda Adanalı Yazarlar için özel bir stant ayrıldı. Sadece Adanalı yazarların kitaplarını imzaladığı stantta Çukurova'nın tarihi, coğrafyası, kültürel ve sosyal özelliklerini inceleyen roman, hikaye ve şiir kitaplarının yanı sıra Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 10 bin hikaye kitabı ve 10 bin boyama kitabı ile birlikte boya kalemleri ile Adana'yı tanıtan broşürler de ücretsiz olarak verildi.

"Çukurovalı Yazarlar Okurlarıyla Buluşuyor" sloganıyla açılan stant da Adanalılar ve öğrencilerde yoğun ilgi gösteriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mete Şahin, Adana'nın kültürel değerlerini önemsediklerini belirterek, "Yazarlarımızın büyük emekler ortaya koyarak hazırladıkları kitaplarını tanıtmak ve okurları ile buluşturmak bizler için de gurur verdi. Bir kitap ya da bir eser ortaya koymak gerçekten uzun yıllar alan bir çalışma istiyor. Onun yanında maddi olarak da bu kitapları yayınlamak yazarlarımız için büyük bir zorluk. En azından bu stant da kitaplarını tanıtma fırsatını buldular" dedi.

Adanalı yazarların imza günü programlarını hazırlayan Kültür Dairesi Şube Müdürü Yusuf Delikoca da yazarları kutlayarak, şunları söyledi:

"Adana'mızın kültürel ve sosyal değerleri ile birlikte tarihi köklerini ortaya koyan çalışmalar gerçekten eşsiz bir öneme sahiptir. Ne mutlu bizleri ki Gazi Mustafa Kemal'e kurtuluş savaşının ilk ilhamını veren, Bayrak şairi Arif Nihat Asya'ya 5 Ocak için bayrak şiirini yazdıran, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü başta olmak üzere onlarca ünlü yazarımıza kitaplar yazdıran bu bereketli topraklardan yine yazarlarımız çıkmaya devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu yazarlarımıza destek vermek, bizim için ulvi bir görev olmuştur."

Fuarda yer alan Adanalı Yazarlar Cezmi Yurtsever, Ahmet Kaytancı, Müştebay Çelik, Yüksel Mert, Abdullah Hacıoğulları, Celil Çınkır ve diğer 10 yazar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye kendilerine verdiği bu imkandan dolayı teşekkür ettiler. - ADANA

YORUMLAR
500
Kızıldağ Köylerarası Futbol Turnuvası başladı Kızıldağ Köylerarası Futbol Turnuvası başladı HÜDA PAR boğulma vakalarına karşı tedbir istedi HÜDA PAR boğulma vakalarına karşı tedbir istedi Kadirli'de Tarih Araştırmaları Merkezi Açıldı Kadirli'de Tarih Araştırmaları Merkezi Açıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adana Büyükşehir Belediyesi'nden Yazarlara Vefa - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement