AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den, deprem yardımı için çalışan belediye ve ilçe teşkilatlarını ziyaret Açıklaması - Son Dakika

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den, deprem yardımı için çalışan belediye ve ilçe teşkilatlarını ziyaret Açıklaması

07.02.2023 15:05
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den, deprem yardımı için çalışan belediye ve ilçe teşkilatlarını ziyaret Açıklaması

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için çalışan AK Partili ilçe belediyelerini ve 39 ilçe teşkilatını ziyaret etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için çalışan AK Partili ilçe belediyelerini ve 39 ilçe teşkilatını ziyaret etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkisin gösteren 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için İstanbullular da seferber oldu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için ilk andan itibaren çalışan AK Partili ilçe belediyelerini ve 39 ilçe teşkilatını ziyaret etti. Çalışmaları yerinde inceleyen Kabaktepe, yardımların kesintisiz devam edeceğini belirtti.

Bahçelievler Belediyesinin yardım faaliyetlerini incelendikten sonra açıklamalarda bulunan Kabaktepe, şunları kaydetti:

"Deprem bilimcilerinin ifadesiyle dünya tarihinin en büyük afetlerinden biriyle karşı karşıyayız. Belediyelerimiz ve İstanbul teşkilatımız tüm imkanlarını seferber etmiş durumda. İlk günden beri yardımlarımız sürüyor. Gün, birlik olma, Türkiye için tek yürek olma günüdür. Öncelikle depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifa diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

"Ülkemizin 6'da 1 nüfusunun, yaklaşık 14 milyon vatandaşımızın etkilendiği, yüzölçümü olarak ülkemizin 7'de 1'inin, yani 100 bin kilometre karesinde etki gösteren bir depremle karşı karşıyayız. 7'si büyükşehir olmak üzere 10 ilimizde depremi yaşadık. Bu kadar geniş coğrafyada meydana gelmiş olması hasebiyle dünya tarihinin en büyük afetlerinden biri diyebiliriz."

İstanbul'dan deprem bölgesine seferberlik

Tüm imkanların seferber edildiğini belirten Kabaktepe, "Devletimiz, milletimiz afetin başladığı ilk andan itibaren deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 14 bakanımızın sahada. AFAD'ımız, tüm sivil toplum kuruluşlarımız, belediyelerimiz, teşkilatlarımız sahada. Tüm imkanlarımızı seferber ederek depremin etkilerini silmeye çalışıyoruz. Hakikaten Türkiye, deprem bölgesi için tek yürek oldu. Bu gayreti gösteren başta sivil toplum kuruluşlarımıza, milletimize, 16 milyon İstanbulluya, tüm belediyelerimize teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunmak istediğini dile getiren Kabaktepe, şöyle konuştu:

"Gün, birlik olma günüdür. Gün; 'ama'sız, 'fakat'sız bir kardeşimizi daha nasıl ısıtabiliriz, bir kardeşimizi enkazın altından daha erken nasıl çıkartabiliriz' diye gayret etme ve tek ses olma günüdür. Türkiye tek ses, tek yürek, tek bir nefes, tek bir beden, tek bir vücut olarak Allah'ın izniyle devletimizin gücüyle, milletimizin inancı ve desteğiyle bu depremin yaralarını da sıkı bir şekilde saracaktır. Şu an İstanbul'da bir çok ilçemize uğradık. 39 ilçemiz, 81 ilimizde milletimiz tüm gücüyle deprem bölgesine yardım ulaştırmak için gönüllü olarak destek veriyor. Bu milletimizin birlik ve beraberlik gücüdür."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Eski Bakan Veysel Eroğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış daha: Hangi minare daha yüksek olacak diye yarışılıyor Eski Bakan Veysel Eroğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış daha: Hangi minare daha yüksek olacak diye yarışılıyor AK Parti'li Durgut: Sigara tüketimi küresel ısınmayı hızlandırıyor AK Parti'li Durgut: Sigara tüketimi küresel ısınmayı hızlandırıyor 'Afetlere Hazırlıkta Kent Konseylerinin Rolü Sonuç Bildirgesi' Yayınlandı: 'Yeni Nesil Bir Kentsel Dönüşüm Anlayışını Gerçekleştirecek Yasal ve... 'Afetlere Hazırlıkta Kent Konseylerinin Rolü Sonuç Bildirgesi' Yayınlandı: 'Yeni Nesil Bir Kentsel Dönüşüm Anlayışını Gerçekleştirecek Yasal ve...

Son Dakika Yerel AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den, deprem yardımı için çalışan belediye ve ilçe teşkilatlarını ziyaret Açıklaması - Son Dakika


Advertisement