"Akıllı Şehirler" Paneli - Son Dakika

"Akıllı Şehirler" Paneli

15.02.2012 16:00
"Akıllı Şehirler" Paneli

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, 715 bin nüfuslu ilçede yaklaşık 4 milyon kağıt evrakı dijital ortama aktardıklarını ve bu sayede verilerin güvenliğini sağladıklarını bildirdi."Akıllı şehirler" panelinde yaptığı konuşmada, "715 bin"...

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, 715 bin nüfuslu ilçede yaklaşık 4 milyon kağıt evrakı dijital ortama aktardıklarını ve bu sayede verilerin güvenliğini sağladıklarını bildirdi.

Yeniay, "IBM Çözümler Zirvesi 2012" kapsamında Swissotel'de düzenlenen

"Akıllı şehirler" panelinde yaptığı konuşmada, "715 bin nüfuslu ilçede yaklaşık 4 milyon kağıt evrakı dijital ortama aktardık. Bu sayede verilerin güvenliğini sağlayarak, iş akış hızımızı artırdık" dedi.

Yeniay, hayata geçirdikleri sistem sayesinde gelirde de bir artış sağladıklarını kaydederek, belediye olarak elektronik imzaya da geçtiklerini ifade etti.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de Türkiye'de ciddi bir çarpık kentleşmenin yaşandığını belirterek, "İstanbul'a her yıl 350 bin civarında göç geliyor. Bu son yıllarda azaldı, ancak İstanbul her sene neredeyse bir Eskişehir doğuruyor. İstanbul'da çarpık kentleşme plansızlıktan dolayı kaynaklanıyor. En büyük sorun da merkeziyetçi yapı. İstediğiniz kadar (akıllı şehirler ve işler yapacağım) diyin merkeziyetçi yapı olduktan bu çok zor" dedi.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ da "Kentleşme, herkesin aklına çarpık kentleşmeyi getiriyor. İç göç, ciddi sorunları beraberinde getirdi. Bu sorunlara çözüm bulmak da akıllı politikalardan geçiyor" diye konuştu.

(STN-KÖS- - İSTANBUL

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel 'Akıllı Şehirler' Paneli - Son Dakika


Advertisement