Arhavi'de Üreticiye Ucuz Meyve Fidanı Satışına Başlandı - Son Dakika

Arhavi'de Üreticiye Ucuz Meyve Fidanı Satışına Başlandı

08.04.2012 18:40
Arhavi'de Üreticiye Ucuz Meyve Fidanı Satışına Başlandı

Artvin'in Arhavi ilçesinde, üreticiye ucuz meyve fidanı satışına başlandı."Kurum olarak üreticilerimize sağlıklı, güvenli ve sertifikalı fidan temin ediyoruz."

Artvin'in Arhavi ilçesinde, üreticiye ucuz meyve fidanı satışına başlandı.

Arhavi Ziraat Odası Başkanı Şükrü Bayraktaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, oda üyelerine yönelik ucuz fidan satışına başladıklarını belirterek,

"Kurum olarak üreticilerimize sağlıklı, güvenli ve sertifikalı fidan temin ediyoruz. Başta armut, kiraz, dut, ayva ve erik gibi çeşitli meyve fidanları temin ettik ve üreticilerimize dağıtımına başladık" dedi.

Satışını yaptıkları fidanların fiyatının piyasanın çok altında olduğunu ve ödemelerde de üreticiye kolaylık sağladıklarını ifade eden Bayraktaroğlu, amaçlarının nesli tükenmekte olan meyve ağaçlarının yeniden yörede yetişmesini sağlamak olduğunu anlattı.

Bayraktaroğlu, bu konuda Ardeşen Ziraat Odası ile koordineli bir çalışma yaptıklarını dile getirerek, "Kendi imkanlarımızla geliştirdiğimiz çelikleri 2 yıl önce İzmir'in Ödemiş ilçesine gönderdik, şimdi bu çelikleri fidan olarak geri aldık ve tanesini 3,5 TL gibi fiyatla üreticiye satıyoruz"

- ARTVİN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Hopa olaylarında Metin Lokumcu'nun ölümüyle ilgili 13 polisin yargılanmasına devam edildi Hopa olaylarında Metin Lokumcu'nun ölümüyle ilgili 13 polisin yargılanmasına devam edildi Hopa olaylarında Metin Lokumcu'nun ölümüyle ilgili 13 polisin yargılanmasına devam edildi Hopa olaylarında Metin Lokumcu'nun ölümüyle ilgili 13 polisin yargılanmasına devam edildi Kar yağmayınca geleneksel tahta kızak yarışları iptal edildi Kar yağmayınca geleneksel tahta kızak yarışları iptal edildi

Son Dakika Yerel Arhavi'de Üreticiye Ucuz Meyve Fidanı Satışına Başlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement