Ayvalık Belediyesi- Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu Başladı - Son Dakika

Ayvalık Belediyesi- Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu Başladı

11.08.2015 16:37
Ayvalık Belediyesi- Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu Başladı

Ayvalık Belediyesi ile Boğaziçi Üniversitesinin ortaklaşa yürüttüğü “Ayvalık yaz kampı” başladı.

Ayvalık Belediyesi ile Boğaziçi Üniversitesinin ortaklaşa yürüttüğü "Ayvalık yaz kampı" başladı.

Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen "Zeytin Çekirdekleri Sosyal Sorumluluk Projesi" kapsamında 10 Ağustos - 10 Eylül arasında gerçekleştirilecek "Boğaziçi Üniversitesi Ayvalık Yaz Okulu'nda Boğaziçi Üniversitesi 76 gönüllü öğrencisiyle ve akademisyenleri ile ekolojik yaşam, çocuk ve kimlik, çocuk hafızası ve geri dönüşüm temalarında hareketle 8 ana atölyede tiyatro, sanat, ekoloji, öykü, müzik, dans, spor ve bilim üzerinden Ayvalıklı çocuklarla onların temel gelişimlerini de baz alacak şekilde eğitim verecek.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, "Boğaziçi Üniversitesi ile belediyemiz tarafından hayata geçirilen ilk uygulama çocukların eğitimine yönelik olarak 10 Ağustos'ta başladı" dedi.

10 Eylüle kadar sürecek yaz kampı süresince (7- 13 yaş) çocuklara ve gençlere eğitimler İsmet İnönü Kültür Merkezi, eski Kırlangıç fabrikası, Ayvalık Kapalı Spor Salonu, Ayvalık Kütüphanesi, Anadolu Lisesi gibi değişik mekanlarda verilecek.

Atölyelerde temel amaçlı çocuk ve onun gelişimini baz alan oyun ve eğitimlerle nitelikli bir vakit geçirmenin yanında çocukların toplumun geniş bir kesimiyle kaynaşma fırsatı bulabileceği alanlar olacak. Yaz okulu çocukların tüm bu anlatılanları kazanıma dönüştürülebileceği ve bunların yaşamında da kullanılabileceği bir mekan olacak.

Bu bağlamda Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Gülay Barbarosoğlu, rektör yardımcısı Profesör Dr. Ayşe Mumcu ve rektör danışmanı Profesör Dr. Fikret Adaman proje öncesinde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'i ziyaret etmişti. - BALIKESİR

YORUMLAR
500
Ebru Yaşar'ın Orman Projesinin Yarısı Bitti Ebru Yaşar'ın Orman Projesinin Yarısı Bitti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'u ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'u ziyaret edecek Balıkçılar 1 Eylül'e hazırlanıyor: Ağlar ve tekneler tamir ediliyor Balıkçılar 1 Eylül'e hazırlanıyor: Ağlar ve tekneler tamir ediliyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ayvalık Belediyesi- Boğaziçi Üniversitesi Yaz Okulu Başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement