Ayvalık Yeni Otogarına Kavuştu - Son Dakika
Yerel

Ayvalık Yeni Otogarına Kavuştu

Ayvalık Yeni Otogarına Kavuştu

Balıkesir'in Ayvalık Belediyesi'nin 4 milyon liralık yatırım yaptığı yeni otogar, Ayvalık Kaymakam Vekili Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz ve Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen tarafından açıldı.

10.10.2013 16:15

Balıkesir'in Ayvalık Belediyesi'nin 4 milyon liralık yatırım yaptığı yeni otogar, Ayvalık Kaymakam Vekili Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz ve Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen tarafından açıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in son bir yılda Ayvalık için yaptığı 30 milyon liralık yatırımlar kapsamında 4 Milyon lira harcanarak yapılan modern dizaynı ile görenlerden büyük beğeni toplayan Ayvalık'ın yeni otogarı 9 Ekim'den itibaren hizmete açıldı. İzmir Çanakkale Karayolu'nun Ayvalık'la bağlantı noktasında yer alan otogarın açılışına Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Ayvalık Kaymakam Vekili Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Ali Pehlivan, Ayvalık Emniyet Müdürü Aytekin Kantık, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Cihan Şişman, mahalle muhtarları, Ayvalık Belediyesi Meclis Üyeleri, yerel siyasi parti temsilcileri, otogar işletmeni alan Gölbaşı Şirketi Temsilcileri; Abdurrahman Gölbaşı, Hüsamettin Aydın, Gülahmet Emin, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Temsilcisi Nuray Özer, sivil toplum örgütleri, Ayvalık ve İstanbul'dan gelen birçok iş adamı katıldı.

TÜRKÖZEN MEMNUN

Açılışta konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen; günümüzde en modern işletme sistemi olan yap işlet devret sistemiyle 15 yıllığına kiraya verilen yeni otogar açılışına katılan tüm misafirlere tek tek teşekkür etti. Türközen yaptığı konuşmada, göreve geldiği ilk günden bu yana Ayvalık için dev projelere imza attıklarını ve ilçenin vizyonunun gelişmesi için çaba gösterdiklerini vurgulayarak, "Ayvalık'ımızın kültürel mirasını korumak ve bu mirasın devamını sağlamak, çağdaş insana yakışır modern yaşam biçimi kurmak amacıyla şehirlerarası otogarımızı şehir dışına taşıdık. Güvenlik problemi olan hem gürültü hem görüntü kirliliği yaratan ulaşım sorunumuzu ortadan kaldırmak istiyoruz. Şehir ulaşımını hafifletmek hem halkımızın, hem gelen misafirlerimizin modern konforlu şekilde ulaşım sağlamaları için yeni otogarımızı halkımızın hizmetine sunduk" dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in yaptığı konuşmanın ardından, İzmir'den gelen imam Dursun Yıldırım'ın yaptığı dualarla açılış kurdelesinin kesimine geçildi. Ayvalık Kaymakam Vekili ve Gömeç Kaymakamı Naif Yavuz ile Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen'in birlikte gerçekleştirdiği kurdele kesimi sırasında konuşan Kaymakam Yavuz, kentlerin vizyonlarının kapı girişleri olduğunu vurguladı. Bu girişlerin havaalanları, limanlar ve otogarlar olduğunu kaydeden Yavuz, yeni otogarın ülke turizminin önemli merkezlerinden olan Ayvalık'a yeni otogarın yakıştığını belirtti.

Kaymakam Yavuz, ilçeye kazandırılan modern otogar nedeniyle başta Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen olmak üzere emeği geçenleri kutlamayı da ihmal etmedi. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ayvalık Yeni Otogarına Kavuştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement