Bahçelievler tek yürek oldu, deprem bölgesine yardıma koştu - Son Dakika

Bahçelievler tek yürek oldu, deprem bölgesine yardıma koştu

06.02.2023 22:28

Bahçelievler tek yürek oldu, deprem bölgesine yardıma koştu Bahçelievler Belediyesi, deprem bölgesine tırlarla yardım gönderiyor Bahçelievler Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrısının ardından dakikalar geçmeden Bahçelievler halkı ellerine aldıkları yardım malzemeleri...

Bahçelievler tek yürek oldu, deprem bölgesine yardıma koştu

Bahçelievler Belediyesi, deprem bölgesine tırlarla yardım gönderiyor

İSTANBUL - Bahçelievler Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrısının ardından dakikalar geçmeden Bahçelievler halkı ellerine aldıkları yardım malzemeleri ile yardım toplama merkezine akın etmeye başladı. Toplanan yardımlar tırlara yüklenerek deprem bölgesine sevk ediliyor.

Bahçelievler Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı yardım çağrısının ardından dakikalar geçmeden Bahçelievler halkı ellerine aldıkları yardım malzemeleri ile yardım toplama merkezine akın etmeye başladı. Battaniye, ısıtıcı, kıyafet ve hijyen malzemeleri gibi temel ihtiyaç malzemeleri tasnif edildikten sonra tırlara yüklenip en kısa sürede deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıkarılıyor. Yardım malzemelerinin yanı sıra gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek isteyen 500 Bahçelievlerli AFAD koordinasyonunda Bahçelievler Belediyesi tarafından bölgeye gönderiliyor.

"2 bin 700 kişiyle beraber en kısa zamanda oralara yardım malzemeleri göndermek için çalışıyoruz"

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Geceleyin saat 4.15'te belki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en yıkıcı deprem oluştu, sonra 2. bir deprem geldi. Yaklaşık 10 ilimizi kapsıyor. Bu Türkiye Cumhuriyeti'ndeki en fazla kayıp yaşanılan bir deprem olabilir. Bizde Bahçelievler olaraktan vatandaşlarımıza, komşularımıza duyuru yaptık. Malzemeler geliyor, bunları sınıflandırıyoruz. Özellikle battaniye, ısıtıcılar, hijyenik ped, çocuk bezi, bot, kaban ve gıda maddeleri geliyor. Burada sevgili komşularımla ve benim yaklaşık bin tane Belediye Başkan danışmanı genç arkadaşım var. Onlarla el ele, omuz omuza ve Bahçelievler Belediyesi ekibimizle, ailemizle, 2 bin 700 kişiyle beraber en kısa zamanda oralara yardım malzemeleri göndermek için çalışıyoruz" dedi.

Yardım getiren ve malzemelerin tasnifinde gönüllü olarak çalışan Abdulgaffur Çetin "Bizim insanlarımızın duyarlılığına zaten bu İslamın insanlığa ve dini bir özelliktir. Milletimizin bu duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Bu yardımlaşma duygusu olduktan sonra inşallah sırtımız yere gelmez. Bu yapılan iyilikler, insanın içindeki duygular bizi yaşatıyor. Her zaman böyle üzücü olaylar hep kenetleniyoruz Allahımıza çok şükür. Belediyelerimiz duyarlı, özellikle Bahçelievler Belediyemiz, Belediye Başkanımız, bütün başkanlarımız duyarlı" dedi.

Yardım getiren ve malzemelerin tasnifinde gönüllü olarak çalışanlardan İsa Aslan ise, "Arkadaşlarımızla ilk başta sabah uyandığımızda tabii ki de kötü bir haberle uyandık, hepimizin içi yandı. Ulaşamadığımız hala bir çok arkadaşımız var. Elimizden uzaktan bir şey denk gelmese de burada çoluğu çocuğu, yaşlısı genci hepimiz seferber oluyoruz. Saat 3 civarı geldik buraya ve saatin kaç olduğunu bilmeden yardımları topluyoruz, yardımları ayıklıyoruz ve şu anda 1 tırımızı göndermiş bulunmaktayız. Hala 2 tırlık yardım var. Tüm Bahçelievler halkına çok çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İyi Parti'nin 'Afad'ın Depremde Görevini Yerine Getirememesinin Nedenlerinin Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla... İyi Parti'nin 'Afad'ın Depremde Görevini Yerine Getirememesinin Nedenlerinin Araştırılması' Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekillerinin Oylarıyla... Kızılay Başkanı Kınık, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda: 'Çadırları Bölgeye Seferber Ettik. 130 Bin Çadır Gönderdik' Kızılay Başkanı Kınık, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda: 'Çadırları Bölgeye Seferber Ettik. 130 Bin Çadır Gönderdik' Kahramanmaraşlı depremzede esnaf 'AFAD Kocaeli Çarşısı'nda dükkanlarını açtı Kahramanmaraşlı depremzede esnaf 'AFAD Kocaeli Çarşısı'nda dükkanlarını açtı

Son Dakika Yerel Bahçelievler tek yürek oldu, deprem bölgesine yardıma koştu - Son Dakika


Advertisement