Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Balıkesir'de Gaziler Günü Kutlaması - Son Dakika

Balıkesir'de Gaziler Günü Kutlaması

19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Balıkesir\'de Gaziler Günü Kutlaması
19.09.2016 - 17:10,

19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü Balıkesir'de Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Balıkesir Muharip Gaziler Derneği Hulusi Karakuz tarafından anıta çelenkler sunuldu. Törenler Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz'un günün anlam ve önemi belirten konuşması ile sona erdi.

Törenlere; Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Taner Büyükgöz, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan ile gaziler ve yakınları katıldı.

Protokolden Gazilere ziyaret

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, askeri ve mülki erkanda gazilere ziyaretlerde bulundular. Protokol üyeleri ilk olarak Balıkesir Muharip Gaziler Derneği'ni ziyaret ettiler. Balıkesir protokolü daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret ettikten sonra Gaziler için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Otel Basri'de verilen yemeğe katıldılar.

Yemek ardından dualar okunurken Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı bir konuşma yaparak Gazilerin Türk toplumu için önemine vurgu yaptı. Devlet olarak Gazilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Sizlerin tüm etkinliklerinde ben yer almak isterim. Ben Gazilerimizin bulunduğu özel programlara da katılmak isterim. Allah size uzun ve sağlıklı bir ömür versin" diye konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Balıkesir'de Gaziler Günü Kutlaması - Son Dakika


Advertisement