Besni Ziraat Odası Tarafından Eğitim Seminerleri Düzenlendi - Son Dakika
Yerel

Besni Ziraat Odası Tarafından Eğitim Seminerleri Düzenlendi

Besni Ziraat Odası Tarafından Eğitim Seminerleri Düzenlendi

Adıyaman’ın Besni Ziraat Odası Başkanlığı "Antep fıstığı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemi” konulu eğitim toplantısı yaptı.

06.03.2017 18:02

Adıyaman'ın Besni Ziraat Odası Başkanlığı "Antep fıstığı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemi" konulu eğitim toplantısı yaptı.

Kurugöl Köyünde düzenlenen eğitime Besni Ziraat Odası Genel Sekreteri İsmail Turan, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Ramazan Orhan, Ziraat Odası bünyesinde çalışan Tarım Danışmanları, Ziraat Odası Personelleri ve Kurugöl köyü çiftçileri katıldı. Ziraat Mühendisi Sakine Erarslan, bölgede yapmış ve yapmakta oldukları çalışmalardan ve danışmanlık hizmetinden bahsederek, eğitimlerin çiftçilerin isteği doğrultusunda devam edeceğini dile getirdi. Erarslan, Bölgede Antepfıstığı yetiştiriciliği yapılan alanlarda üretim ve verimin artması, kaliteli ürün elde edilmesi için çiftçilere 'Antepfıstığı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemi' konulu eğitim verdi. Bölgede yaygın olarak görülen hastalık ve zararlılar ile mücadele yaparken doğru zamanda ve doğru bir şekilde yapılması, ilaçların nasıl kullanılması gerektiği ve hatalı kullanım sonucu bitkiye ve çevreye olan zararları ayrıntıları slayt eşliğinde çiftçilere gösterdi. Ayrıca toplantıda çiftçilerin Antepfıstığı yetiştiriciliği ile ilgili sahada karşılaştıkları sorunlar ele alınarak istişare yapıldı.

Eğitim sonunda çiftçilere konu ile ilgili el broşürleri dağıtıldı. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Besni Ziraat Odası Tarafından Eğitim Seminerleri Düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement