Büyükçekmece'de Çocuk Parkları Artık Çok Daha Hijyenik - Son Dakika

Büyükçekmece'de Çocuk Parkları Artık Çok Daha Hijyenik

23.07.2015 11:34
Büyükçekmece'de Çocuk Parkları Artık Çok Daha Hijyenik

Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelindeki çocuk parklarını tel çitlerle çevirerek, sokak hayvanlarının parklara girmesinin önüne geçiyor.

Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelindeki çocuk parklarını tel çitlerle çevirerek, sokak hayvanlarının parklara girmesinin önüne geçiyor.

Büyükçekmece'de, çocukların sağlığı göz önünde bulundurularak sokak hayvanlarının girmemesi için parklar çitlerle çevrilirken, kum havuzlarındaki kumlarda yenileniyor.

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIK RİSKİ TAŞIYORDU

Parklarda çocukların oynayabilmesi için oluşturulan kum havuzları ve salıncak, kaydırak, tahterevalli gibi çocuk oyun gruplarının zeminine serilen kumlu alanlara sokak hayvanlarının dışkılarını yapmaları çocukların sağlığını tehdit ediyordu. İçgüdüsel olarak dışkılarını kumlu alanlara bırakan kedi ve köpeklerin bağırsaklarında yaşayan parazitler kumda oynayan çocuklara ağız yoluyla bulaşma riski taşıyordu.

Büyükçekmece Belediyesi bu durumun önüne geçmek için ilçede ki çocuk parklarını tel çitlerle kapattı. Uygulama anne ve babalar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

PARKLARDAKİ KUMLAR DA YENİLENİYOR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, çocuk parklarının çocukların gelişmesinden çok önemli bir fonksiyonu olduğunun altını çizerek, "Çocuklarımız parklarda koşup oynarken, sokak hayvanları kaynaklı herhangi bir sağlık sorunu yaşamamaları için bir takım önlemler aldık. Bu kapsamda ilk olarak Zeki Pekcan Parkı'nda yer alan çocuk parkını çitlerle çevirerek, kum havuzu ve kumlu alanlarda bulunan kumları yeniledik. Uygulama diğer parklarda da sürdürülecek. Parklarımızın içinde yer alan kum havuzları ve kumlu alanlarda artık çocuklarımız gönül rahatlığıyla oynayabilecekler" dedi. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
İstanbul'da Kaçak İçki Üretiminde Kullanılmak Üzere Depolanmış 24,8 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi İstanbul'da Kaçak İçki Üretiminde Kullanılmak Üzere Depolanmış 24,8 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi BÜYÜKÇEKMECE'DE MOTOSİKLETLİ KADIN, ÇOCUĞA ÇARPACAĞI İDDİASI İLE DARBEDİLDİ BÜYÜKÇEKMECE'DE MOTOSİKLETLİ KADIN, ÇOCUĞA ÇARPACAĞI İDDİASI İLE DARBEDİLDİ Motosiklet sürücüsü kadın ile bir babanın kavga anları sahili karıştırdı Motosiklet sürücüsü kadın ile bir babanın kavga anları sahili karıştırdı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükçekmece'de Çocuk Parkları Artık Çok Daha Hijyenik - Son Dakika


Advertisement