Doğu Anadolu'da Kış - Son Dakika

Doğu Anadolu'da Kış

15.02.2012 10:40
Doğu Anadolu'da Kış

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 23 derece ile Ağrı'da ölçüldü.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 23 derece ile Ağrı'da ölçüldü.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde hafif kar yağışı sürüyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 23, Erzurum, Kars ve Ardahan'da 21, Iğdır'da 11, Bayburt'ta 10 ve Erzincan'da 4 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının Ağrı ve Ardahan'da eksi 10, Kars'ta eksi 7, Erzurum'da eksi 3, Iğdır'da 0, Bayburt'ta 2 ve Erzincan'da 6 derece olması bekleniyor.

Kar ve tipi nedeniyle Ağrı'da 107, Erzurum'da 68 ve Iğdır'da 39 olmak üzere toplam 214 köyle ulaşım sağlanamıyor.

Ulaşımın sağlanamadığı köylerde özellikle hasta nakillerinde zaman zaman zor anlar yaşanıyor. Erzurum'da son 24 saatte yolu ulaşıma kapanan köylerden 4 hasta, karla mücadele ve sağlık ekiplerince hastanelere ulaştırıldı.

Bu arada, Ağrı'da etkili olan hafif kar yağışı ve pus nedeniyle görüş mesafesinin önemli ölçüde düştüğü öğrenildi.

- ERZURUM

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Erzurum ve Kars'ta kar yağışı etkisini artırdı Erzurum ve Kars'ta kar yağışı etkisini artırdı Erzurum ve Kars'ta kar yağışı etkisini artırdı Erzurum ve Kars'ta kar yağışı etkisini artırdı Ağrı'da kablo hırsızlığı yaparken güvenlik kamerasına yakalanan zanlıya gözaltı Ağrı'da kablo hırsızlığı yaparken güvenlik kamerasına yakalanan zanlıya gözaltı

Son Dakika Yerel Doğu Anadolu'da Kış - Son Dakika


Advertisement