Hatay'da, Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor - Son Dakika
Yerel

Hatay'da, Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor

- Hatay'da, Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor Çalışma drone ile de görüntülendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Mart'ta temelini attığı, Hatay Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

27.03.2023 12:42  Güncelleme: 13:27

- Hatay'da, Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor

Çalışma drone ile de görüntülendi

HATAY - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Mart'ta temelini attığı, Hatay Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da çok sayıda binanın yanı sıra kamu hastaneleri de zarar gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mart'ta Hatay'ın İskenderun ilçesinde "Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni"nde,Defne Devlet Hastanesi'nin de temelini atmıştı. Defne ilçesi Bostancık Mahallesi'nde inşasına başlanan hastanede hummalı bir çalışma yürütülüyor. Çok sayıda iş makinesi ve kamyon 24 saat aralıksız çalışıyor. 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi'nin 2 ayda içinde tamamlanması hedefleniyor. 66 dönümlük vakıf arazisinde yürütülen çalışmalar havadan da görüntülendi.

"Cumhurbaşkanımıza minnettarız"

Çalışmaları takip eden Bostancık Mahalle Muhtarı Sabri Sarıoğlu, mahallede 3 bina yıkıldığını, can kaybının ise 2 olduğunu belirtti.

Başka yerlere göre depremi az hasarlı atlattıklarını dile getiren Sarıoğlu, " Hastanenin buraya yapılmasına emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Emek ve yatırımlarından dolayı Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Toplu temel atma törenlerinde küçük bir alan yapılır sonra kaldırılır. Burayı gelip görsünler ciddi bir çalışma var, 2 ay içinde açılış yapılacak. Burası bir vakfında 66 dönümdü. Defneye yakışır bir hastane olacak. Ekipler ara vermeden gece bile çalışıyorlar. Mahalle ve Defneye değer katacak. Hastane merkezi bir yere yapılıyor" dedi.

Hatay\'da, Defne Devlet Hastanesi\'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hatay'da, Defne Devlet Hastanesi'nin inşa çalışmaları gece gündüz devam ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement