Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Defne haberleri, Defne son dakika, son dakika Defne

Son Dakika Defne Haberleri

Son dakika Defne haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son defne haberleri anında burada.


 • Dün Dün 14:57 Hatay Defne ilçesinde prefabrik evlerde yangın çıktı

  Hatay Defne ilçesinde prefabrik evlerde yangın çıktı Hatay'ın Defne ilçesinde bulunan Defne Yaşam Merkezi Prefabrik Evleri'nde çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın sonucunda 4 prefabrik ev kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor ve polis inceleme başlattı.

 • 02.12.2023 02 Ara 23:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, depremden ağır hasar alan Hatay Havalimanında başlatılan yenileme çalışmalarının 2026 yılı ilk çeyreğinde tamamlanacağını söyledi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma...

 • 02.12.2023 02 Ara 14:20 Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık

  Bakan Uraloğlu: Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbirinde insanımızı yalnız bırakmadık ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Afet ne tür olursa olsun, biz hiçbir afette insanımızı yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Farklı dinden, farklı dilden insanların bir arada huzur içinde yaşadığı eşsiz Hatay'ımızı yeniden medeniyetler beşiğine çevireceğiz.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:12 Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi

  Uraloğlu, Hatay havalimanı için tarih verdi Depremden etkilenen Hatay Havalimanında incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapılan çalışmaların ardından havalimanının çok daha büyük depremlere dayanıklı hale getirileceğini söyledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 19:38 Kadıköy Belediyesi Deprem Dayanışma Pazarı

  Kadıköy Belediyesi Deprem Dayanışma Pazarı Kadıköy Belediyesi, depremzede çiftçilerin ürettiği ürünlerle Deprem Dayanışma Pazarı kurmaya devam ediyor. Pazardan elde edilen gelir, depremden etkilenen üreticilere gönderiliyor. 2 Aralık Cumartesi günü Kadıköy Belediyesi bahçesinde kurulacak pazarda, yerel ürünlerin yanı sıra kredi kartıyla da alışveriş yapılabilecek.

 • 30.11.2023 30 Kas 22:24 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, AK Parti'nin kentsel dönüşüm politikalarının başarısız olduğunu belirterek, yapılan her hamlenin kentsel ranta dönüştüğünü söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:58 Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan "Kentsel Dönüşüm Yasası" Tepkisi: "Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz"

  Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan 'Kentsel Dönüşüm Yasası' Tepkisi: 'Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz' Hatay Barosu Başkanı Cihat Açıkalın, kentsel dönüşüme ilişkin TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazete’de yayınlanan yasanın ardından ilk rezerv alanının Hatay’da ilan edilmesine ilişkin “Başta rezerv alanı ilanıyla ilgili düzenleme olmak üzere çıkarılacak yasal düzenlemelerde hem Anayasa’nın ruhunu hem toplum beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayan bir çalışma yapılması; orada yasa koyucuları yasa koyarken idarecilere sınırsız yetkiler tanımaması en büyük dileğimiz” dedi.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:10 Hatay'da Deprem Sonrası Hasarlı Binalar Kontrollü Yıkıldı

  Hatay'da Deprem Sonrası Hasarlı Binalar Kontrollü Yıkıldı Hatay'da 6 Şubat'taki depremlerde ağır hasar alan 3 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi. Defne ilçesinde, afetin ardından yıkım kararı verilen yapılarda çalışmalar devam ediyor. Ekipler, Çekmece Mahallesi'ndeki ağır hasarlı binaların çevresinde önlem aldı. Binaların iş makineleriyle kontrollü yıkılmasının ardından çıkan molozlar, enkaz döküm alanlarına götürüldü.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:17 CHP'li Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur

  CHP'li Atalar: AK Parti'nin kentsel dönüşüm karnesi başarısızlıklarla doludur CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, AK Parti'nin kentsel dönüşümde başarısız olduğunu belirterek, yapılan her hamlenin kentsel ranta dönüştüğünü söyledi. Atalar, Hatay'ın Antakya ve Defne ilçelerinde rezerv yapı alanı ilan edilen bölgede yaşayan vatandaşların sorunlarının çözülmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:55 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar'dan kentsel dönüşüm açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar'dan kentsel dönüşüm açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülşah Deniz Atalar, kentsel dönüşüm konusunda yapılan düzenlemelerin kamu yararını gözetmediğini belirterek, her mahallenin kendine özel durumlarının dikkate alınarak kamu yararı güden bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:33 Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı

  Japon Deprem Uzmanı Türkiye'deki Deprem Tehlikesini Anlattı Japon yüksek inşaat mühendisi, mimar ve deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Türkiye'deki deprem tehlikesini anlattı. Moriwaki, Doğu Anadolu Fay Hattı'ndaki kırılmaların devam edeceğini ve Türkiye'nin her yerinde deprem riskinin bulunduğunu belirtti. Ayrıca, binaların depreme dayanıklılığı için kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti.

 • 29.11.2023 29 Kas 13:37 Defne Devlet Hastanesi'nde doğan ilk bebeğe "Mehmet" adı verildi

  Defne Devlet Hastanesi'nde doğan ilk bebeğe 'Mehmet' adı verildi Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, 2 ayda tamamlanıp hizmete açılan Defne Devlet Hastanesi'nde dünyaya gelen ilk bebeğe "Mehmet" ismi verildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:35 Hatay'da prefabrik yapıda yangın çıktı

  Hatay'da prefabrik yapıda yangın çıktı Hatay'ın Defne ilçesine bağlı Koçören Mahallesi'nde bulunan bir prefabrik yapıda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 23:00 Hatay Depremzede Derneği: "Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi.

  Hatay Depremzede Derneği: 'Antakya ve Defne'de 207 Hektarlık Alan Rezerv Yapı Alanı Olarak Belirlendi. Hatay Depremzede Derneği, geçen günlerde TBMM’de kabul edilen kentsel dönüşüm yasasına ilişkin, “Antakya ve Defne’de 207 Hektarlık alan rezerv yapı alanı olarak belirlendi. Bu alanın içinde yaklaşık 50 bin kişi yaşıyor. Bu yasanın ülke genelinde çok büyük sakıncaları var. Özellikle kentsel dönüşüm uygulanacak yerlerde kişilerin mülksüzleştirilmesi, bulundukları yerlerden alınıp kırsal alanlara yerleştirilmesi ve değerli yerlerin ranta açılması gibi uygulamalarla karşılaşabiliriz. Hatay özelinde ise yasanın idareye keyfilik tanıması nedeniyle ciddi şüpheler var” açıklamasını yaptı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:25 Hatay'da Öğretmenler Günü Kutlandı

  Hatay'da Öğretmenler Günü Kutlandı Hatay'da '24 Kasım Öğretmenler Günü' Mustafa Kemal Üniversitesi'nde, Hatay Valisi Mustafa Masatlı'nın katılımıyla kutlandı. Vali Masatlı, öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:34 Özhaseki: Yıl sonuna kadar 41 bin deprem konutu ve 5 bin köy evi teslim edilecek

  Özhaseki: Yıl sonuna kadar 41 bin deprem konutu ve 5 bin köy evi teslim edilecek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yıl sonuna kadar 41 bin deprem konutu ile 5 bin köy evini hak sahiplerine teslim edeceklerini belirtti. Özhaseki, Türkiye'nin deprem riskine dikkat çekerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 • 20.11.2023 20 Kas 23:22 Hatay'da silahlı saldırı: 3 şüpheli tutuklandı

  Hatay'da silahlı saldırı: 3 şüpheli tutuklandı Hatay'ın Defne ilçesinde gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3'ü tutuklandı. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı. Polis, firari olan bir şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 22:16 Hatay'da silahlı saldırı: 3 kişi tutuklandı, intihar girişiminde bulunan şahıs hastanede tedavi altında

  Hatay'da silahlı saldırı: 3 kişi tutuklandı, intihar girişiminde bulunan şahıs hastanede tedavi altında Hatay'ın Defne ilçesinde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Tutuklanan 3 şüpheli, diğer 4 şüpheli ise serbest bırakıldı. Yakalanacağı esnada intihar girişiminde bulunan şahıs ise hastanede tedavi altına alındı.

 • 19.11.2023 19 Kas 20:58 Hatay'da TOKİ çalışmaları sonucunda 32 bin 609 konut tamamlanacak

  Hatay'da TOKİ çalışmaları sonucunda 32 bin 609 konut tamamlanacak Hatay Valisi Mustafa Masatlı, ilde yapılan TOKİ çalışmaları sonucunda 32 bin 609 konutun tamamlanacağını ve aralık ayında 4 ila 5 bin konutun vatandaşların iskanına açılacağını açıkladı. Vali Masatlı, depremin ardından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, yıkık ve ağır hasarlı bina sayısının 80 bin 323 olduğunu belirtti. Ayrıca, Hatay'da yıkılan 265 tarihi eserden 200'ünün enkazının kaldırıldığını söyledi. Konteyner kentlerde şu anda 51 bin 293 hane ikamet etmekte ve toplamda 187 bin 216 kişi konteynerlerde yaşamaktadır. Ayrıca, Hatay'da 240 bin 157 hak sahibi bulunmaktadır. Haberde ayrıca, Hatay'da devlet hastanelerinin açılması ve kış hazırlıklarının yapıldığı da belirtilmektedir.

 • 19.11.2023 19 Kas 14:47 Karşıyaka Belediyesi Hatay'a Yardım Gecesi Düzenledi

  Karşıyaka Belediyesi Hatay'a Yardım Gecesi Düzenledi Karşıyaka Belediyesi Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, depremde ağır hasar gören Hatay'ın yaralarını sarmak için yardım gecesi düzenledi. Hatay lezzetlerinin sunulduğu etkinliğe Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Lütfü Savaş da katıldı. Başkanlar, Hatay'a desteklerini ifade ederek, yaraların birlikte sarılacağını vurguladı.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:08 Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Gürgen, Hatay'da konuştu Açıklaması

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Gürgen, Hatay'da konuştu Açıklaması Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, afet konutlarının teslimi için canla başla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 • 18.11.2023 18 Kas 13:09 Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı

  Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, 5 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi. Defne ilçesindeki çalışmalarda, Harbiye ve Çekmece mahallesindeki binaların çevresinde önlem alındı ve iş makinesiyle yıkım gerçekleştirildi.

 • 17.11.2023 17 Kas 11:33 Hatay'da Binlerce Ton Defne Yaprağı İhracat İçin Toplanıyor

  Hatay'da Binlerce Ton Defne Yaprağı İhracat İçin Toplanıyor Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Kapısuyu Mahallesi'nde yaşayan köylüler, defne yapraklarını toplayarak ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılmak üzere dünyanın pek çok ülkesine satıyor. Üreticiler, kilosunu 7 TL'den toptancıya satarak, işlendikten sonra yapraklar bin 500 TL'ye kadar dünya genelinde satılıyor. Defne yaprağı toplama işi yorucu olsa da köylüler, geçimlerini bu şekilde sağladıkları için bu işi yapmaktan mutluluk duyuyor.

 • 17.11.2023 17 Kas 08:28 Hatay'da yapılan huzur ve güven uygulamasında kaçak içki ele geçirildi

  Hatay'da yapılan huzur ve güven uygulamasında kaçak içki ele geçirildi Hatay'ın Defne ilçesinde yapılan huzur ve güven uygulamasında, 275 litre içime hazır kaçak rakı ele geçirildi. Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan uygulama kontrolünde 1 şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheli şahsın evinde yapılan aramalar sonucunda, 3 bin kilogram fermenteye bırakılmış üzüm ve incir posası, 275 litre içime hazır kaçak rakı ve 85 litre içime hazır kaçak şarap bulundu. Şüpheli şahıs yasal işlemlerin ardından gözaltına alındı.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:51 CHP Genel Başkan Yardımcıları Özçağdaş, Karasu ve Adem Hatay'da.

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Özçağdaş, Karasu ve Adem Hatay'da. CHP Genel Başkan Yardımcıları Suat Özçağdaş, Ulaş Karasu, Erhan Adem; bugün Hatay’daydı. Karasu, “Sayın Cumhurbaşkanının 2014 yılında açıklamış olduğu ‘Hatay’ın çılgın projesi Amanos Tüneli’... Bu hâlâ AK Parti’nin resmi internet sayfasında duruyor. Yıl 2014. Aynı şekilde 2018 yılında, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, diyor ki ‘Biz Amanos Tünellerinin projelerini hazırladık. Amanos Tünellerine başlayacağız.’ Az önce vekilimizin söylemiş olduğu gibi, İstanbul’dan İskenderun’a kadar, Belen’in girişine kadar yapılmış olan otoyol, bir türlü Antakya’ya inemedi. Hatay-Antakya bağlantısı yapılamadı. 38 kilometrelik yolu yapmaya Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü yetmemiş gözüküyor. Bu yolda, akşam saatlerinde özellikle 1 buçuk saatlik tıkanmalar yaşanıyor. Deprem olduğu gün, bu yol 8-9 saat açılamadı. Deprem yardımları bu yoldan götürülemedi” dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 20:03 Hatay'da sahte içki operasyonu: 1 zanlı gözaltına alındı

  Hatay'da sahte içki operasyonu: 1 zanlı gözaltına alındı Hatay'ın Defne ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, sahte içki imalatı yapılan bir adreste 3 kilogram fermenteye bırakılmış incir ile üzüm posası, 275 litre kaçak rakı ve 85 litre kaçak şarap ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.

 • 16.11.2023 16 Kas 19:05 CHP Genel Başkan Yardımcıları Hatay'da Ziyaretlerde Bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcıları Hatay'da Ziyaretlerde Bulundu CHP Genel Başkan Yardımcıları Suat Özçağdaş, Ulaş Karasu ve Erhan Adem, Hatay'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Heyet, Hatay Valiliği, CHP İl Başkanlığı çadırı, deprem hasarlı okullar ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Ziyaretlerde, deprem sonrası yaşanan sorunlar ve Hatay'ın kalkınması konuşuldu.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:05 Hatay'da Hırsızlık Olaylarının Şüphelisi 5 Kişi Tutuklandı

  Hatay'da Hırsızlık Olaylarının Şüphelisi 5 Kişi Tutuklandı Hatay'ın Defne, Dörtyol ve İskenderun ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının şüphelisi olan 5 kişi tutuklandı. Şüpheliler, evden hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal, kablo hırsızlığı ve hurda malzemelerin çalınması gibi suçlardan aranıyordu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen şüpheliler tutuklandı.

 • 12.11.2023 12 Kas 14:06 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hatay ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti. Savaş, Hatay'ın deprem sonrası yaşadığı zorlukları anlattı ve Hatay'ın unutulmaması gerektiğini vurguladı.

 • 09.11.2023 09 Kas 14:06 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "İsrail Sağlık Bakanı ile Görüştüm. En Yakın Sürede Kanser Hastası Çocukları Türkiye'ye Getirmeye Başlayacağız"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'İsrail Sağlık Bakanı ile Görüştüm. En Yakın Sürede Kanser Hastası Çocukları Türkiye'ye Getirmeye Başlayacağız' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığının bütçe görüşmelerinde; "Dün akşam saatlerinde İsrail Sağlık Bakanı ile görüştüm. Sağlık Bakanı ve bir hekim olarak şiddetin hiç bir türünün kabul edilemez olduğunu açıkça ifade ettim. Sağlık hizmetlerinin sürdürülememesinin açıklanamaz olduğunu konusunda mutabıkız. Tedavisi yarım kalan kanser hastası çocuklardan başlayarak hastaların sevk sürecinin güven içinde gerçekleşmesi konusundaki beklentimizi ve üzerlerine düşen sorumluluğu ifade ettim. Bu konuda bizimle mutabık kalarak olumlu görüş ifade ettiler. En yakın sürede kanser hastası çocukları Türkiye’ye getirmeye başlayacağız. Ayrıca, bugün yola çıkması beklenen gemi ile ilaç, tıbbi cihaz, 8 adet sahra hastanesi, 20 ambulans ve tıbbi sarf dahil yaklaşık 500 ton yardım ekipmanı ulaştırıyoruz" dedi.

 • 04.11.2023 04 Kas 11:33 Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü bir şekilde yıkıldı

  Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü bir şekilde yıkıldı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, Antakya ve Defne ilçelerindeki 5 bina kontrollü bir şekilde yıkıldı. Akevler, Küçükdalyan ve Güneysöğüt mahallelerinde bulunan bu binaların yıkım işlemleri tamamlandıktan sonra enkazlar kamyonlarla döküm alanlarına taşındı.

 • 03.11.2023 03 Kas 14:01 Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı

  Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, 5 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım çalışmaları sırasında çevre güvenliği önlemleri alınarak, molozlar enkaz döküm alanlarına taşındı.

 • 03.11.2023 03 Kas 13:44 Hatay'da "Deprem Bölgesini Canlandırma Destek Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı

  Hatay'da 'Deprem Bölgesini Canlandırma Destek Programı' bilgilendirme toplantısı yapıldı Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki KOBİ'lerin iyileşmesi ve iş sürekliliğinin sağlanması amacıyla uygulanan "Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek Programı" kapsamında KOSGEB tarafından Hatay'da bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 • 01.11.2023 01 Kas 11:23 Hatay'da deprem sonrası bina yıkımında iş makinesi üzerine çöktü

  Hatay'da deprem sonrası bina yıkımında iş makinesi üzerine çöktü Depremin vurduğu Hatay'da ağır hasarlı bir bina, yıkım esnasında iş makinesinin üzerine çöktü. İş makinesinin ve bir aracın hasar gördüğü olayda yaralanan olmadı.

 • 01.11.2023 01 Kas 09:15 Hatay'da 40 Santimetreyi Bulan Bıyığıyla Tanınan Adam

  Hatay'da 40 Santimetreyi Bulan Bıyığıyla Tanınan Adam Hatay'ın Defne ilçesinde yaşayan Mehmet Dağlı, son 20 yılda bir kez olsun bıyığına jilet sürmedi. 58 yaşındaki Dağlı, bıyığıyla dikkat çekiyor ve bıyığını tıraş etmediği için tanınıyor.

 • 30.10.2023 30 Eki 11:49 Hatay'da depremden etkilenen binalar kontrollü bir şekilde yıkılıyor

  Hatay'da depremden etkilenen binalar kontrollü bir şekilde yıkılıyor Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, yıkım kararı verilen binaların kontrollü bir şekilde yıkımı devam ediyor. Defne ilçesi Çekmece Mahallesi'nde bulunan 4 ağır hasarlı bina, iş makineleriyle yıkıldı ve enkazlar döküm alanlarına taşındı.

 • 29.10.2023 29 Eki 08:50 Hatay'ın Defne ilçesinde çıkan yangın söndürüldü

  Hatay'ın Defne ilçesinde çıkan yangın söndürüldü Hatay'ın Defne ilçesinde 2 konteynerde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında bir konteynerdeki yardım malzemeleri kullanılmaz hale gelirken diğer konteynerde maddi hasar oluştu.

 • 24.10.2023 24 Eki 20:40 Minik Öykü'yü enkazdan kurtaran ekip, aylar sonra yaşadıklarını anlattı

  Minik Öykü'yü enkazdan kurtaran ekip, aylar sonra yaşadıklarını anlattı Hatay'daki depremde annesini kaybeden 4 yaşındaki Öykü'nün yaşama tutunmasını sağlayan Denizlili gönüllü ekip, felakette yaşadıklarını unutamayınca profesyonelliğe adım attı. Ekip, SAR arama kurtarma il temsilciliği kurarak daha fazla kişiye yardım etmeyi hedefliyor.

 • 22.10.2023 22 Eki 21:50 Hatay Depremzede Vatandaşlar, Hatayspor'un Maçını Dev Ekrandan İzledi

  Hatay Depremzede Vatandaşlar, Hatayspor'un Maçını Dev Ekrandan İzledi Hatay'da yaşanan depremin ardından moral bulmak amacıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatayspor'un Fenerbahçe ile oynadığı maçı stadyuma kurulan dev ekrandan yayınladı. Depremzede vatandaşlar, uzun bir aradan sonra tribünden maç izlemenin keyfini yaşadılar.

 • 22.10.2023 22 Eki 16:44 Başkan Altay: "Şu anda ortak bir hedefimiz var; israil'in yaptığı katliamları durdurmak"

  Başkan Altay: 'Şu anda ortak bir hedefimiz var; israil'in yaptığı katliamları durdurmak' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğinde "Bir Buçuk Derece" İklim Okuryazarlığı ve Afet İletişimi programının ikincisi Konya'da yapıldı.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:53 Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı

  Hatay'da depremden etkilenen 5 bina kontrollü olarak yıkıldı Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda ağır hasar alan Hatay'da, 5 binanın kontrollü yıkımı gerçekleştirildi. Defne ilçesindeki Hüseyinli ve Koçören mahallelerinde bulunan binaların yıkım çalışmaları tamamlandı.

 • 19.10.2023 19 Eki 16:33 Hatay Valisi Mustafa Masatlı, gazetecilerle buluştu

  Hatay Valisi Mustafa Masatlı, gazetecilerle buluştu Hatay Valisi Mustafa Masatlı, kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 • 18.10.2023 18 Eki 09:10 Hatay'da Jandarma Operasyonunda Sahte Alkol Ele Geçirildi

  Hatay'da Jandarma Operasyonunda Sahte Alkol Ele Geçirildi Hatay'da jandarma ekipleri tarafından yapılan uygulamada, Defne ilçesine bağlı Harbiye Mahallesi'nde 3750 litre sahte rakı, 250 litre sahte şarap ve 5 bin kilogram fermente edilmiş üzüm posası ele geçirildi. Operasyon sonucunda 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • 17.10.2023 17 Eki 22:01 Hatay'da sahte içki operasyonunda 2 zanlı gözaltına alındı

  Hatay'da sahte içki operasyonunda 2 zanlı gözaltına alındı Hatay'ın Defne ilçesinde düzenlenen sahte içki operasyonunda, Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 bin 750 litre sahte rakı, 250 litre kaçak şarap ve 5 bin kilogram fermente edilmiş üzüm posası ele geçirildi. Operasyonda 2 şüpheli gözaltına alındı.

 • 17.10.2023 17 Eki 09:17 Yıkılan evinin yerine yeni yuva kurmak isteyen depremzedeye 400 bin TL'lik moloz engeli

  Yıkılan evinin yerine yeni yuva kurmak isteyen depremzedeye 400 bin TL'lik moloz engeli Depremin vurduğu Hatay'da yerinde dönüşüm ile yıkılan evinin yerine yenisi yaptırmak isteyen vatandaş, yıkımı yapan firmanın bıraktığı temel ve moloz nedeniyle inşaata başlayamıyor.

 • 13.10.2023 13 Eki 13:11 Hatay'da Fransız Arazi Sanatçısı Saype'nin birlik ve beraberlik mesajı

  Hatay'da Fransız Arazi Sanatçısı Saype'nin birlik ve beraberlik mesajı Asrın felaketinin yerle bir ettiği Hatay'da ünlü Fransız Arazi Sanatçısı Saype'nin dünyaya birlik ve beraberlik mesajı vermek amacıyla enkaz üzerine çizdiği dev eser, görünümüyle dikkat çekti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çalışmasından ötürü Saype'yi tebrik ederek, 'Çok canlar kaybederken dünyada hala insanlığın yaşamış olduğun gördük. Bu bizi mutlu etti' dedi.

 • 10.10.2023 10 Eki 08:20 Jandarma 4 kilo esrar, 105 kök Hint keneviri ele geçirdi

  Jandarma 4 kilo esrar, 105 kök Hint keneviri ele geçirdi Hatay Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hatay'ın Defne ilçesinde kubar esrar ve kenevir ele geçirdi.

 • 09.10.2023 09 Eki 21:35 Hatay'da kenevir ve esrar operasyonu: 105 kök kenevir ve 4 kilogram esrar ele geçirildi

  Hatay'da kenevir ve esrar operasyonu: 105 kök kenevir ve 4 kilogram esrar ele geçirildi Hatay'ın Defne ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, 105 kök kenevir ve 4 kilogram esrar bulundu. Operasyon sonucunda bir şüpheli gözaltına alındı.

 • 07.10.2023 07 Eki 13:12 Hacettepe Üniversitesi, Hatay'da Deprem Sonrası Yıkıntı Atıklarının Yer Altı Sularına Etkisini Araştırıyor

  Hacettepe Üniversitesi, Hatay'da Deprem Sonrası Yıkıntı Atıklarının Yer Altı Sularına Etkisini Araştırıyor Hacettepe Üniversitesi tarafından Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) desteğiyle Hatay'da deprem sonrası oluşan yıkıntı atıkların yer altı sularına etkisinin araştırılması için çalışma başlatıldı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nce de onaylanan çalışma kapsamında 17 su noktasındaki kimyasal değişkenler 180 parametrede incelenecek.

Advertisement