Hisarcık'ta Okullar Karanlıkta Kaldı - Son Dakika

Hisarcık'ta Okullar Karanlıkta Kaldı

09.01.2012 12:37
Hisarcık'ta Okullar Karanlıkta Kaldı

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Osmangazi EDAŞ Emet İşletme Mühendisliği tarafından kayıp-kaçağın önlenmesi amacıyla okulların bahçesini aydınlatan sokak lambalarının sökülmesi üzerine tüm okulların çevresi karanlıkta kaldı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Osmangazi EDAŞ Emet İşletme Mühendisliği tarafından kayıp-kaçağın önlenmesi amacıyla okulların bahçesini aydınlatan sokak lambalarının sökülmesi üzerine tüm okulların çevresi karanlıkta kaldı.

EDAŞ elemanlarının apar topar gelerek elektrik direklerindeki okulların bahçelerine bakan lambalar ile yola, sokağa, caddeye ve kaldırıma bakmayan tüm aydınlatma lambaları önceden haber vermeden sökmeleri halkın tepkisine neden oldu.

Uygulamanın koordineli bir şekilde yapılmamasına tepki gösteren ilçe halkı, "Osmangazi EDAŞ İşletmesi tarafından daha önceden okullara ve ilgili kurumlara lambaların söküleceği konusunda haber verilip, aydınlatma lambalarının elektriği ana hattan kesilerek kurumların cereyan hattından verilseydi hiçbir olumsuz durum yaşanmazdı. Ancak yangından mal kaçırır gibi gelip elektrik direklerindeki aydınlatma lambalarını söküp gitmelerine bir anlam veremedik. Şu anda okullar karanlığa büründü. Bu durum hırsızlara davetiye çıkarıyor. Öğrenciler gece etüde gelmekten korkuyor. Böyle giderse okul bahçeleri geceleri sarhoşların mekanı olur. Yetkililerin bu duruma çözüm bulmalarını bekliyoruz" dediler.

Bu arada EDAŞ elemanlarının 80 daireli ve yaklaşık 300 nüfusa sahip Etikent Hakkı Ocak sitesi yönetimine ait elektrik direklerindeki 7–8 armatürü söküp götürmeleri site yöneticilerini çileden çıkardı.

09.01.2012 12: 17 TSİ

NNNN - KÜTAHYA

Hisarcık'ta Okullar Karanlıkta Kaldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Hisarcık'ta Okullar Karanlıkta Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Benzeri görülmemiş vaka! Bir hastada, en ölümcül iki korona mutasyonu aynı anda görüldü 22:08 Benzeri görülmemiş vaka! Bir hastada, en ölümcül iki korona mutasyonu aynı anda görüldü Meteoroloji'den 11 ile kuvvetli sağanak uyarısı! 100 kilogram yağış düşecek, sel riskine dikkat 21:35 Meteoroloji'den 11 ile kuvvetli sağanak uyarısı! 100 kilogram yağış düşecek, sel riskine dikkat Bakan Koca: Belirtileri koronavirüse benzeyen enfeksiyonlarda ciddi artış var 21:01 Bakan Koca: Belirtileri koronavirüse benzeyen enfeksiyonlarda ciddi artış var
Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrısına en sert tepki Bakan Soylu'dan geldi: Beceriksizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışıyor 19:15 Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrısına en sert tepki Bakan Soylu'dan geldi: Beceriksizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışıyor Berrak Tüzünataç, 8 yaş küçük sevgilisi ile Yunan adalarında tatiline devam ediyor 17:25 Berrak Tüzünataç, 8 yaş küçük sevgilisi ile Yunan adalarında tatiline devam ediyor Salah'ın fırtına gibi estiği maçta, Ozan Tufan süre alamadı 16:29 Salah'ın fırtına gibi estiği maçta, Ozan Tufan süre alamadı
11 yıldır firari adamdan savunma: Barışçıl olmasam 11 yıldır kaçmazdım 16:15 11 yıldır firari adamdan savunma: Barışçıl olmasam 11 yıldır kaçmazdım Bebeğini tek göğsüyle emziren genç annenin değişimi endişelendirdi 15:58 Bebeğini tek göğsüyle emziren genç annenin değişimi endişelendirdi
Advertisement