Kahta'da, "Yaz Spor Okulu" Açıldı - Son Dakika
Yerel

Kahta'da, "Yaz Spor Okulu" Açıldı

Kahta\'da, "Yaz Spor Okulu" Açıldı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaz döneminde 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere eğitim verilmek üzere Yaz Spor Okulu açıldı.

23.05.2016 18:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yaz döneminde 5-18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere eğitim verilmek üzere Yaz Spor Okulu açıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz okulu bünyesinde badminton, futbol, atletizm, basketbol, karate ve voleybol branşlarında kurslar veriliyor. Yaz kursları hakkında bilgi veren Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, "Sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik ediyoruz. Sporu sevdirerek sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine vatanını ve milletini seven hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş saygılı sporcular yetiştirmek amacındayız. Bilindiği gibi yaz spor okullarının çocuklarımıza artısı sayılamayacak kadar çoktur. Spor aktiviteleri çocukların birbirleriyle kaynaşmasını, arkadaşlık, dostluk duygularını geliştiriyor. Her şeyden önemlisi burada takım çalışmasını öğreniyor. Tabi ki sporun insanın hem fiziksel, hem ruhsal anlamda çok büyük etkileri var. Biz de bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda verelim istiyoruz. Spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunuyoruz. İlçe Spor Merkezleri'ne 5-18 yaş grubundaki kız-erkek çocuk ve gençler kayıt yaptırabiliyor. Şimdiden kurslara katılacak tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum" dedi.

Tamamen ücretsiz olan kurslara kayıt için, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi verilmesi yeterli olacağı, başvuruların ise Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılması gerektiği belirtildi. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kahta'da, 'Yaz Spor Okulu' Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement