Kaymakam Çetin'den Başarılı Öğrenciye Tablet - Son Dakika
Yerel

Kaymakam Çetin'den Başarılı Öğrenciye Tablet

Kaymakam Çetin\'den Başarılı Öğrenciye Tablet

Muş’un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, köy okulunda takdir alan başarılı öğrenciyi makamında kabul ederek tablet bilgisayar hediye etti.

18.02.2016 10:29

Muş'un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, köy okulunda takdir alan başarılı öğrenciyi makamında kabul ederek tablet bilgisayar hediye etti.

Varto ilçesine 15 kilometre mesafede bulunan 30 haneli 200 nüfuslu Zorabat köyü Ada mezrasından zor şartlar altında köyde bulunan Zorabat Köyü İlköğretim Okulu'na gelen 4. sınıf öğrencisi Muhammed Işık, Kaymakam Mehmet Nuri Çetin tarafından makamında kabul ederek tablet bilgisayar verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü N. Sait Yetkiner ve Zorabat Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Mahmut Tekin'den bilgi alan Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, "İlçemizin Zorabat köyü Ada mezrasından her gün yaklaşık 3 kilometre mesafede bulunan Zorabat Köyü İlköğretim Okulu'na gidip gelen ve her türlü zorluğa rağmen eğitim öğretimini eksiksiz bir şekilde gerçekleştiren öğrencimizin okulda almış olduğu takdirden dolayı kendisi ile görüştüm. Bu öğrencimiz her türlü zorluklara göğüs gererek eğitim öğretimine devam ettiği ve bu zor şartlar altında da takdir alması bizi mutlu etmiştir. Bu mutluluğundan dolayı da diğer öğrencilerimize de örnek olması açısında kendisine tablet bilgisayar ve diğer eşyaları hediye etmeyi uygun bulduk. Bu öğrencimizin azmi inşallah diğer öğrencilerimize yansıyacaktır. Öğrencimizin bu başarısından dolayı kendisini ve öğretmenlerini kutluyorum. Başarıların devamını diliyorum" dedi.

Öğrenci Muhammed Işık ise, "İlçe Kaymakamımız hem köy okulunda okumam hem de mezradan köye gidip gelme konusunda zor şartlar altında eğitim öğretimime devam ettiğim ve takdir almış olduğum için bana tablet bilgisayar verdi. Bu nedenle de daha çok çalışmamı istedi. Bende bundan sonra çalışmalarımı daha da sıklaştıracağım Kaymakamımıza teşekkür ederim" diye konuştu. - MUŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Çetin'den Başarılı Öğrenciye Tablet - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement