Kiraz ve Ödemiş'te Çıkan Yangınlar Korkuttu - Son Dakika
Yerel

Kiraz ve Ödemiş'te Çıkan Yangınlar Korkuttu

Kiraz ve Ödemiş\'te Çıkan Yangınlar Korkuttu

İzmir'in ilçesi Kiraz'ın Tumbullar köyü ile Ödemiş'te, Ahrandı Tepesi'ndeki ormanlık alanlarda dün çıkan yangınlar panik yaşanmasına sebep oldu.

29.08.2014 01:42  Güncelleme: 08:12

Kiraz'ın Tumbullar köyü ile Ödemiş'te Ahrandı Tepesi'ndeki ormanlık alanlarda dün çıkan yangınlar hareketli dakikaların yaşanmasına yol açtı. Her iki yangın da Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin müdahaleleriyle kontrol altına alındı.

İlk yangın haberi saat 15.00 sularında Kiraz ilçe merkezine en uzak köylerden biri olan Tumbullar köyünden geldi. Tumbullar yakınlarındaki çam ormanında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın hızla büyürken, ilk müdahaleyi bölge halkı yaptı.

Vatandaşların ellerinde kovalarıyla endişeli gözlerle izlediği yangın bölgesine kısa sürede ulaşan Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri yangının daha geniş alanlara yayılmaması için yoğun çaba harcadı. Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül de yangın bölgesine giderek vatandaşlarla görüştü ve çalışmaları yerinde takip etti.

Çok sayıda çam ağacına zarar veren Tumbullar'daki yangına Orman Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre bir uçak, 6 helikopter, 11 arazöz ve 2 dozerle müdahale edildi. 84 ekiple müdahale edilen yangın 3 saat içerisinde kontrol altına alındı. Çalışmalar akşam da devam etti.

Ödemiş'in Ahrandı Tepesi yakınlarında saat 16.00 sularında çıkan yangın ise kısa sürede kontrol altına alındı. Mesire alanında başlayan yangına Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 2 dekarlık bir alanda çam ağaçlarına zarar veren yangın saat 17.00 sularında kontrol altına alındı. Orman Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre Ahrandı'daki yangına da bir arazöz ve 6 ekiple müdahale edildi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kiraz ve Ödemiş'te Çıkan Yangınlar Korkuttu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement