Marmaris'te Sanat Dolu Gece - Son Dakika
Yerel

Marmaris'te Sanat Dolu Gece

Marmaris\'te Sanat Dolu Gece

Başkanlığını sinema ve tiyatro sanatçısı Selma Sonat’ın yaptığı Kalimerhaba Derneği tarafından düzenlenen 9.Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali devam ediyor.

25.03.2014 12:16

Başkanlığını sinema ve tiyatro sanatçısı Selma Sonat'ın yaptığı Kalimerhaba Derneği tarafından düzenlenen 9.Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali devam ediyor.

Ay sonuna kadar sürecek festival kapsamında şiir ve imza gecesi düzenlendi. Bir çok sanatçı ve yazarın katıldığı geceye sanatseverler de ilgi gösterdi. Marmaris Kültür Merkezi'ndeki gecede yazarlar Atila Er, Halim Yazıcı, Ümit Yaşar Işıkhan Bilsen Başaran, Rifat Kalakoğlu, Raşit Öztürk, Yıldız İlhan kitaplarını, Yeni Asır Gazetesi Marmaris Muhabiri Adem Ülker de geçtiğimiz günlerde çıkan "Adresini Arayan Şiirler" isimli şiir CD'sini imzaladı. Gece boyunca Cengiz Onur ve Ozan Atlı türküler söylerken Adem Ülker ve Avukat Aydın Toraman şiir okudular.

Gecede, Raşit Öztürk'ün "Karya'nın Altın Bebeği" isimli, Marmaris'in antik çağlarını anlatan kitabı da ilk kez Marmarislilerle buluştu.

Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat, bu yıl 9.sunu düzenledikleri festivali ilk kez İstanbul'da başlattıklarını, önümüzdeki yıl da Uluslararası Aktivist Sanatçılar işbirliği ile İzmir'e taşıyacaklarını söyledi. Sonat, festivalin ay sonuna kadar devam edeceğini kaydetti. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Marmaris'te Sanat Dolu Gece - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement