MHP İstanbul Milletvekili Kaya, Kars'ta Açıklamalarda Bulundu - Son Dakika
Yerel

MHP İstanbul Milletvekili Kaya, Kars'ta Açıklamalarda Bulundu

MHP İstanbul Milletvekili Kaya, Kars\'ta Açıklamalarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Kars’ta açıklamalarda bulundu.

03.04.2017 13:37

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Kars'ta açıklamalarda bulundu.

Kars'ta bir takım ziyaretlerde bulunan MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi. MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, düzenlediği toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kaya, "Hepinizin bildiği gibi Türkiye'nin gündemine bu referandum geldikten hemen son biz 12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra biz değişik tarihilerde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış 10 eski Genel Başkan olarak bir araya gelmek süratiyle, 'Ülkücü tavır hayır" adlı bir platform oluşturarak Türkiye'yi dolaşmaya ve bu anayasa değişikliğinin ülkemizle ilgili doğuracağı sakıncaları milletimizle paylaşmanın gayreti içerisinde olduk. Bu çerçevede Kars'a daha önce Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış Azmi Karamahmutoğlu ile beraber geldik. Kısa bir Ardahan ziyaretimiz oldu. Kars'ta bir toplantımız oldu. Dolayısıyla Kars'ta gördüğümüz hava, burada edindiğimiz izlenim Türkiye'nin birçok yerinde olduğu gibi Kars'ta da hayır yönünde vatandaşlarımızda çok ciddi bir eylemin olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız" dedi.

Atilla Kaya, "Türkiye'nin çok acil, çok önemli sorunları varken, işsizlik gibi, ekonomik sıkıntılar gibi, dış politika karşı karşıya kaldığımız Suriye, Irak ve diğer komşularımızla yaşamakta olduğumuz sıkıntıları dikkate aldığımızda, özellikle ülkemizin bütününe yönelik terörü dikkate aldığımızda, bu kadar önemli sorunların olduğu bir süreçte, günlük hayatımıza dokunmayan, ama Türkiye'yi bir tek adam rejimine götürecek, Türkiye'yi despotik bir rejime götürecek anayasa değişikliğinin gündeme getirilmiş olması başlı başına bir skandaldır" diye konuştu.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu'nun da hazır bulunduğu toplantıda Kaya, yeni anayasa doğuracağı sıkıntıları anlattı. Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Kaya, daha sonra Kars'tan ayrıldı. - KARS

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel MHP İstanbul Milletvekili Kaya, Kars'ta Açıklamalarda Bulundu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement