Milletvekili Ersoy'dan 2011 Değerlendirmesi - Son Dakika
Yerel

Milletvekili Ersoy'dan 2011 Değerlendirmesi

Milletvekili Ersoy\'dan 2011 Değerlendirmesi

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, "2011'i bu kadar alnının akıyla, başarılı bir şekilde kapatmış bir Türkiye'nin siyasetçileri ve vatandaşları olarak 2012'de Sinop'ta yapacağımız hizmetleri konuşabiliyoruz" dedi.

03.01.2012 13:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, "2011'i bu kadar alnının akıyla, başarılı bir şekilde kapatmış bir Türkiye'nin siyasetçileri ve vatandaşları olarak 2012'de Sinop'ta yapacağımız hizmetleri konuşabiliyoruz" dedi.

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy yaptığı açıklamada 2011 yılını değerlendirdi. Ersoy, hükümetin 2012'de Sinop'ta gerçekleştireceği yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Sinop için önem arz eden birçok konunun 2012 yatırım programına alındığını dile getiren Mehmet Ersoy, "Özellikle ekim ayından itibaren meclisin çalışmalarının başlamasıyla birlikte hem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) çalışmalarına hem de genel merkezimizin çalışmalarına aktif bir şekilde katılmaya ve verilen görevleri yerine getirmeye çalıştım. 2012 yılında yapılacak ve yapılması arzu edilen çalışmaları yakından takip ettim.

Gerek Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik Spor Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde, valiliğimizden yapılan tüm tekliflerin takipçisi oldum. Büyük oranda yapılan bu tekliflerin 2012 yılı yatırım programlarına girmesi sağlandı. Mesela havaalanımızın bu yıl yenilenme ihalesinin yapılması, Batı Karadeniz sahil yolu projesinin 2012'de ihale edilmesi ve ilimizde sulama faaliyetlerinde kullanılacak olan Taşköprü Barajı'nın 2012 yılında projesini ihale edilmesi gibi kararların alınmasına vesile olmaya çalıştım. 2012 yılında Ulaştırma Bakanlığı'nca devam eden yatırımlarımızın hemen tamamına yakını bitmiş olacak. Sadece Erfelek- Ayancık yolumuz 2013 yılına sarkabilir. Bunun dışında ki bütün çalışmalarımız 2012 yılında bitmiş olacak" diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı nezdinde takip edilen çalışmalar değinen Ersoy, "Eski devlet hastanemizin sağlık kompleksine dönüştürülmesi inşallah 2012 yılında gerçekleştirilecek. Merkez hastanemizin iç donanımları ile ilgili eksiklikleri tamamlanacak. Yataklarımız yenileniyor. Yoğun bakım ünitemize ek bir yoğun bakım ünitesi daha yapılıyor. Hastane yönetiminin ihtiyaç duyduğu her türlü tıbbi cihazın temini noktasında arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar, bizde destek oluyoruz. Bizler, Sinop'umuzun AK Parti iktidarı döneminde daha iyi hizmet alabilmesi, Sinop insanımızın daha müreffeh bir hayat yaşabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Köylerle ilgili olarak 2011 yılından daha fazla KÖYDES ödeneğinin Sinop'a kazandırılmasını sağlamaya çalışacaklarını dile getiren Adalet ve Kalkınma Partisi Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, sözlerine şöyle devam etti:

"KÖYDES için geçen yıldan bir miktar daha fazla ödenek öngörülmüş durumda. Ben bunları söylerken şu mutluluğu da yaşıyorum. Bunu herkesin takdir etmesi lazım. Dünyanın bu kadar küçüldüğü, bu kadar yandığı yıkıldığı, dünyanın bu kadar gelişmiş ekonomilerinin krizler altında inlediği bir dönemde biz, 2011 yılında ilimizde gerçekleşmesi öngörülen yatırımların tamamını gerçekleştirdik. Hiç bir ihalemiz ödenek yetersizliği nedeniyle ikinci yıla sarkıtılmadı ve hiç bir ihalemiz ödenek sıkıntısı nedeniyle iptal edilmedi. Devlete iş yapan hiç bir müteahhidin yasal ihtilaflar hariç devletten bir kuruş alacağı kalmadı. 2011'i bu kadar alnının akıyla, başarılı bir şekilde kapatmış bir Türkiye'nin siyasetçileri ve vatandaşları olarak, 2012'de yapacağımız hizmetleri konuşabiliyoruz. Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde işsizlik oranının yüzde 16'lara yükseldiği, her türlü ödeme, cari gider ve sabit ücretlerinin yüzde 25 oranında düşürüldüğü bir Avrupa karşısında yüzde 8 büyüyen, dünyada en çok büyüyen ekonomiye sahip bir ülkede, ilimizde önümüzdeki yıl yapılacak, yapılması planlanan yatırımları bir bir sıralayabiliyoruz. Bunu sağlayan başbakanımız başta olmak üzere bütün yöneticilerimize, yetkililerimize ve hükümetimize gerçekten teşekkür etmemiz lazım."

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Milletvekili Ersoy'dan 2011 Değerlendirmesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement