Muş'un Köyleri Çamurdan Kurtuluyor - Son Dakika
Yerel

Muş'un Köyleri Çamurdan Kurtuluyor

Muş\'un Köyleri Çamurdan Kurtuluyor

Muş İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya ve üyeler, 2015 yılı yatırım programı kapsamında merkeze bağlı köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

20.10.2015 13:49

Muş İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya ve üyeler, 2015 yılı yatırım programı kapsamında merkeze bağlı köylerde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Muş İl Genel Meclisi'nin 2015 yılı yatırım programı kapsamında merkeze bağlı köylerde parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların yapıldığı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya, Meclis Başkan Yardımcısı Ömer Altay ve Meclis Katibi Ümit Sakık, köy muhtarları ile görüştü. Yol, su, kanalizasyon, sanat yapıları, birinci kat ve ikinci kat asfaltın dışında artık köylerde çöp toplama ile parke taşı döşeme çalışmaları hizmetlerinin de eklendiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya, yaptıkları tüm çalışmaların takipçisi olduklarını söyledi.

"HİZMETTE İKİ TEMEL HUSUSU ESAS ALDIK"

Her zaman adaletli ve kamu malını hiç kimseye peşkeş çekmediklerini kaydeden Çetinkaya, "Ülkenin şuan içinde bulunduğu huzursuzluktan birileri kendine büyük pay çıkarmaya çalışırken biz ise üstüne basa basa barış ve hizmet diyoruz. Biz memleketimizin insanının daha modern ve en güzel hizmetlere layık olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza canı gönülden devam edeceğiz" dedi.

"2016 YILINDA İLÇELERİMİZDE DE ÇÖP TOPLAMA HİZMETİNİ PLANLIYORUZ"

2014 yılında başlatılan köylerde çöp toplama hizmeti ile şuanda 16 köyde aktif faaliyet gösterildiğinin altını çizen Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya, "Şuanda merkeze yakın 16 köyümüzde çöp toplama hizmeti başlattık ve bunun yanında 12 insanımızı da istihdamına vesile olduk. 2014 yılında özellikle kapanan belde belediyelerinden İl Özel İdaresine devredilen bir çöp toplama aracı ile 75 çöp konteynırı ile 4 köye hizmet sunduk. 2014 yılında yaklaşık 50 bin TL bütçeye maliyeti oldu. 2015 yılında 4 çöp toplama aracıyla 350 adet çöp konteynırı ile 16 köyde şuanda sürekli hizmet sunulmaktadır. Bunun maliyeti ise 300 bin TL civarındadır" dedi.

2016 yılı yatırım programında çöp toplama hizmetinin ilçelerde de uygulamayı planladıklarının kaydeden Çetinkaya, "Köylerimizi ziyaret etmeye ve yaptığımız hizmetleri takip etmeye devam edeceğiz. Yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. - MUŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muş'un Köyleri Çamurdan Kurtuluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement