Mut'ta "Okuldaki Odam" Projesi Tanıtıldı - Son Dakika

Mut'ta "Okuldaki Odam" Projesi Tanıtıldı

15.02.2012 13:20
Mut'ta "Okuldaki Odam" Projesi Tanıtıldı

Mersin Valiliği Koordinasyonunda, Mut ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Okuldaki Odam" projesi ve Mersin İlinin Avrupa Birliği'ne uyumu için bilgi alt yapısının oluşturulması projesi faaliyetlerinden biri olan "Bilgi"...

Mersin Valiliği Koordinasyonunda, Mut ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan "Okuldaki Odam" projesi ve Mersin İlinin Avrupa Birliği'ne uyumu için bilgi alt yapısının oluşturulması projesi faaliyetlerinden biri olan "Bilgi Günleri" tanıtım toplantısı yapıldı.

Mut Ziraat Odası Toplantı salonunda yapılan toplantıda, kaymakam Mustafa Şahin, Sosyal kalkınmanın gerçekleştirilmesi ve sosyal refahın artırılması, göç ve kentleşme gibi sosyal sorunların giderilmesine yönelik yerel dinamiklerin harekete geçirilerek, istihdam edilebilirliğin artırılması, meslek edindirme,sosyal içermenin sağlanması ile kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kaymakam Şahin, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulunda odam projesi hazırlanarak Kalkınma Bakanlığı tarafında finanse edilip hayata geçirildiğini, projede emeği geçen tüm personele teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin ise, 2011 yılında Mersin'de toplam 550 proje başvurusunda bulunulduğunu, bunlardan 25'inin desteklendiğini ifade ederek,

"Projemiz, Türkiye Kalkınma Bakanlığı'nın sosyal destek programı (SODES) kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürütmekte olduğumuz Okuldaki odam projesidir. Projemizin hedef kitlesi ilköğretim 7.ve 8.sınıflarda öğrenim gören kız ve erkek çocuklardır. Kalitenin yükseltilmesi hedeflenirken, maddi imkansızlıklar nedeniyle SBS hazırlık derslerine gidemeyen öğrencilere kurs imkanı sağlamaktır" dedi.

Mersin Valiliği kalkınma Ofisinden Koral Özkut, Mut Öğretmenler evi Müdürü Emre Duru ve Mareşal Fevzi Çakmak (yibo) Müdür Yardımcısı Hüseyin Akkurt da, AB fonuyla ilgili sunum ve bilgiler verdi.

Toplantıya, daire amirleri, Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

- MERSİN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Mut'ta 'Okuldaki Odam' Projesi Tanıtıldı - Son Dakika


Advertisement