Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Mut haberleri, Mut son dakika, son dakika Mut

Son Dakika Mut Haberleri

Son dakika Mut haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mut haberleri anında burada.


 • 08.12.2023 08 Ara 11:16 Mersin'de çalınan motosiklet Karaman'da bulundu

  Mersin'de çalınan motosiklet Karaman'da bulundu Mersin'in Mut ilçesinde 2019 yılında çalınan motosiklet, Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde jandarma tarafından bulundu. Motosikletin çalıntı olduğu tespit edilerek sahibine teslim edildi.

 • 08.12.2023 08 Ara 09:27 Mersin'de Zeytin Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor

  Mersin'de Zeytin Fiyatları Üreticileri Memnun Ediyor Mersin'in Mut ilçesinde zeytin üreticileri, düşen rekolteye rağmen zeytinyağı fiyatlarındaki artıştan dolayı memnun. Bu yıl zeytin rekoltesinin düşük olması sebebiyle alım fiyatları üçe katlanarak 300 ile 350 lira arasında değişiyor. Mut ilçesinde 130 bin ton zeytin ve 10 bin ton zeytinyağı elde edilmesi bekleniyor.

 • 06.12.2023 06 Ara 10:52 Mersin Çocuk Meclisi İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi

  Mersin Çocuk Meclisi İlk Etkinliğini Gerçekleştirdi Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Meclisi, 'Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi', Mehmet Yılmaz'ın 'Post-Modern Ben' sergisi ve 'Ata Eğitim Merkezi'ni gezerek bilgi edindi. Çocuklar, bir araya gelip fikir paylaşımı yapma imkanı buldu.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:10 Tarihi caminin tuvaletinde zarar

  Tarihi caminin tuvaletinde zarar Mersin'in Mut ilçesinde bulunan Tarihi Laal Paşa Camisi'nin tuvaletinde kapılar, aynalar, musluklar ve pencereler kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı. Yetkililer, tarihi cami ve çevresinde izinsiz çalışma yapılamayacağını bildirdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:12 Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı.

  Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı. DEVA Partisi bugün 51 belediye başkan adayını açıkladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biliyoruz ki bu kafayla, bu hukuksuzluk ve adaletsizlikle bu iktidar sonuç üretemeyecek. Onun için bu yerel seçimlerde diyorum ki ‘Gelin, sarı kartı gösterelim.’ Ama genel seçimlerde de hep beraber kırmızı kartlarımızı hazırlayalım ve genel seçimlerde de artık kırmızı kartı gösterip bu görevi beraberce sona erdirelim. Sarı kartı gösterelim ki dikkat etsinler. Sarı kartı gösterelim ki hukuktan, adaletten saptıklarının farkına varsınlar. Bu yerel seçimlerde, DEVA'ya yakışan bir sonuç alalım ki iktidar, genel seçime kadar iki elinin arasına başını alıp biraz düşünsün, kendine gelsin. Nasıl genel seçimlerde o 52/48 sarstıysa, bir rasyonalite arayışına az da olsa girdilerse bu yerel seçimlerde bizim iyi sonuç almamız, genel seçimlere kadar da ülkenin daha iyi yönetilme çabasını bir miktar oluşturabilir. Sarı kartı gösterelim ki pervasızlıktan, vurdumduymazlıktan vazgeçsinler. DEVA Partisi buna hazır. Belediyecilik anlayışımızla hazırız” dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:47 Mersin'de Zeytin Üreticilerine Makine Desteği

  Mersin'de Zeytin Üreticilerine Makine Desteği Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan zeytin boylama makinesi sayesinde üreticiler işlemlerini hızlı ve maliyetleri düşük bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Makine sayesinde üreticilerin iş gücü kolaylaşırken, ürün ve kalite kaybı da önleniyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:39 Mersin'de Filistin'e Destek İçin Yöresel Pazar Açıldı

  Mersin'de Filistin'e Destek İçin Yöresel Pazar Açıldı Mersin'in Mut İlçesinde, İlçe Müftülüğü tarafından Filistin halkına destek amacıyla etkinlik düzenlendi. İl Müftüsü Aydın Yılman ve İlçe Kaymakamı İhsan Ayrancı'nın konuşmalarının ardından açılış yapıldı ve katılımcılar yardım amaçlı düzenlenen pazarda satışa sunulan ürünleri gezdi.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:15 Hakeme saldıran futbolcu aldığı cezayı ömrü boyunca unutamayacak

  Hakeme saldıran futbolcu aldığı cezayı ömrü boyunca unutamayacak Mersin Süper Amatör Lig'de oynanan Erdemli Limonspor-Mut İdman Yurdu maçında, kırmızı kart gören Limonsporlu oyuncu, kramponla hakeme saldırdı. Olayı başlatan futbolcu kulüpten kovulurken yaşananlar futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:49 Mersin'de Hakeme Saldıran Futbolcunun Kulübüyle İlişiği Kesildi

  Mersin'de Hakeme Saldıran Futbolcunun Kulübüyle İlişiği Kesildi Mersin'in Erdemli ilçesinde amatör lig maçında hakeme kramponla saldıran futbolcunun kulübüyle ilişiği kesildi. Maçta kırmızı kart gören Galip Gök, sinirlerine hakim olamayarak soyunma odası koridorundan geri dönerek elindeki kramponla sahaya girdi. Hakemlere saldıran futbolcuyu takım oyuncuları ve yöneticileri durdurmaya çalıştı. Yaşananlar nedeniyle maç ertelendi ve hakemler darp raporu alarak emniyete başvurdu. Erdemli Limonspor Kulübü Başkanı Vehbi Özdemir, yapılan davranışın spor ahlakına sığmadığını belirterek futbolcunun kulüple ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:04 Limonspor Futbolcusu Kramponlarla Hakeme Saldırdı

  Limonspor Futbolcusu Kramponlarla Hakeme Saldırdı Mersin Erdemli'de oynanan Erdemli Limonspor - Mut İdmanyurdu Belediyespor maçında kırmızı kart gören Galip Gök, kramponlarla yan ve orta hakeme saldırdı. Olay anı cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Kulüp başkanı olayı kınayarak futbolcunun kulüple ilişkisini kestiklerini açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 14:49 Mersin'de Futbolcu Kramponlarla Hakemlere Saldırdı

  Mersin'de Futbolcu Kramponlarla Hakemlere Saldırdı Mersin'de Erdemli Limonspor ile Mut İdmanyurdu Belediyespor arasında oynanan amatör lig maçında kırmızı kart gören bir futbolcu, maç içindeki bir pozisyondan dolayı kramponlarla yan ve orta hakeme saldırdı. Olay anı cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Hakemler darp raporu alarak futbolcudan şikayetçi oldu.

 • 16.11.2023 16 Kas 09:27 Mersin'de Zeytin Hırsızlığı Arttı, Üreticiler Nöbet Tutuyor

  Mersin'de Zeytin Hırsızlığı Arttı, Üreticiler Nöbet Tutuyor Mersin'in Mut ilçesinde zeytin hırsızlığının artması üzerine üreticiler akşamları bahçelerde nöbet tutmaya ve araçlarıyla devriye gezmeye başladı. Mut ilçesi, Türkiye zeytininin yüzde 20'sini karşılayan önemli bir zeytinyağı üretim merkezidir. Bu yıl hırsızlık olaylarının artmasıyla birlikte üreticiler, zeytinlerini korumak amacıyla önlemler almaya başladı. Zeytin fiyatlarının yüksek olması da hırsızlık olaylarını artırmıştır. Üreticiler, bahçelerinde nöbet tutarak ve devriye gezerek zeytinlerini korumaya çalışmaktadır. Ancak, hırsızlık olaylarına karşı alınan önlemlerin yetersiz olduğu düşünülmektedir.

 • 12.11.2023 12 Kas 12:06 Mersin'de Çocuk Meclisi kuruldu

  Mersin'de Çocuk Meclisi kuruldu Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca, cumhuriyetin 100. yılında hayata geçirilen Çocuk Meclisinin açılışı gerçekleştirildi.

 • 12.11.2023 12 Kas 09:25 Mut ilçesinde 300 yıllık zeytin ağacının bulunduğu bölgede hasat devam ediyor

  Mut ilçesinde 300 yıllık zeytin ağacının bulunduğu bölgede hasat devam ediyor Mut ilçesinde bulunan ve Türkiye'nin zeytinyağının yüzde 20'sini karşılayan 300 yıllık zeytin ağacının bulunduğu bölgede hasat çalışmaları sürüyor. Bu yıl 'yok yılı' olmasına rağmen ilçede 130 bin ton zeytin ve 10 bin ton zeytinyağı elde edilmesi bekleniyor. Mut zeytin ve zeytinyağı, iklimsel avantajıyla kaliteli, natürel ve organik üretim yaparak yurt içi ve yurt dışına satılmaktadır. Mut ilçesinde 15 milyon zeytin ağacı bulunmaktadır ve ihracat yapılan ülkeler arasında Fransa, Japonya ve Birleşik Arap Emirlikleri yer almaktadır. Mut zeytinyağı, dünya piyasalarında peroksit avantajıyla daha uzun raf ömrüne sahip olması ve içerdiği sağlık bileşenleriyle ön plana çıkmaktadır.

 • 12.11.2023 12 Kas 03:15 Mersin'de 2023 metrekare alana 16 Türk devleti için 16 ayrı tür fidan dikildi

  Mersin'de 2023 metrekare alana 16 Türk devleti için 16 ayrı tür fidan dikildi Mersin'in Mut ilçesinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde ilçenin Yazıalanı Mahallesi Çiçekci koyağı mevkiindeki ormanlık alana, 16 Türk devletini temsil eden 16 ayrı tür fidan dikimi gerçekleştirildi. İlçe protokolü, sivil toplum kuruluşları, okullar, kamu kurumları ve vatandaşların da katıldığı törende, Cumhuriyetin 100. yılına ithaf en 'Türkiye yüzyılına nefes' sloganıyla fidan dikimi yapıldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 16:01 Mersin'de 16 Türk Devleti İçin 16 Ayrı Tür Fidan Dikildi

  Mersin'de 16 Türk Devleti İçin 16 Ayrı Tür Fidan Dikildi Mersin'in Mut ilçesinde, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde Türk bayrağı temasının oluşturulduğu 2023 metrekare alana, 16 ayrı Türk devletini temsil eden 16 ayrı tür fidan dikildi. İlçe protokolü, sivil toplum kuruluşları, okullar, kamu kurumları ve vatandaşların da katıldığı etkinlikte, Cumhuriyetin 100. yılına ithaf edilen programda yüzlerce fidan dikildi.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:15 Mersin'de Zeytin Fiyatları Düşürüldü, Üreticiler Tepkili

  Mersin'de Zeytin Fiyatları Düşürüldü, Üreticiler Tepkili Mersin'in Mut ilçesinde bazı fabrikalar ile tüccarların zeytin alım fiyatını 5 TL düşürmesine tepki geldi. Üreticiler, hasadı erteleyerek protesto kararı aldı. Mut Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gülsüm Kevser, fiyat düşüşünün nedenini sorduğunda firma yetkililerinin kendilerine hesap vermeyeceklerini söylediğini belirtti. Üreticiler, üç gün zeytin toplamama ve tüccara vermeme eylemi yapacaklarını duyurdu. Ayrıca, zeytin fiyatlarının tüketiciye yansımadığını ve aracıların kazandığını ifade ettiler.

 • 08.11.2023 08 Kas 01:06 Mersin'de su kuyusu açma çalışması sırasında 2 kişi hayatını kaybetti

  Mersin'de su kuyusu açma çalışması sırasında 2 kişi hayatını kaybetti Mersin'in Mut ilçesinde su kuyusu açmak isteyen 2 kişi göçük altında kalarak hayatını kaybetti. Olay yerine sevk edilen ekiplerin çalışmaları sonucu 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

 • 06.11.2023 06 Kas 09:48 Mersin Büyükşehir'in Yörük Müzesi Çadırına Ziyaretçilerinden Yoğun İlgi

  Mersin Büyükşehir'in Yörük Müzesi Çadırına Ziyaretçilerinden Yoğun İlgi Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2’ncisi gerçekleştirilen ‘Uluslararası Yörük Türkmen Festivali’ ne katıldı. 3 gün boyunca süren festivalde Mersin’deki Yörük kültürünün ve yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı ‘Yörük Müzesi’ çadırı, yerli ve yabancı pek çok turistin beğenisi kazandı.

 • 05.11.2023 05 Kas 09:42 Mersin Büyükşehir, 2. Uluslararası Yörük Türkmen Festivali'nde Yerini Aldı

  Mersin Büyükşehir, 2. Uluslararası Yörük Türkmen Festivali'nde Yerini Aldı Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2'ncisini düzenlediği ‘Uluslararası Yörük Türkmen Festivali’ne katıldı. 3 Kasımda başlayan ve 5 Kasım’da son bulacak festival kapsamında; Yörük ve Türkmen kültürüne ilişkin keçecilik, dokumacılık, dericilik gibi el sanatlarının tanıtımın yanı sıra, atlı ve okçuluk gösterileri ile Yörük gelenekleri hatırlatıldı.

 • 04.11.2023 04 Kas 22:20 Mersin'de Otomobil Çarptığı Adam Hayatını Kaybetti, Sürücü Kaçtı

  Mersin'de Otomobil Çarptığı Adam Hayatını Kaybetti, Sürücü Kaçtı Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen kazada, otomobilin çarptığı İsmail Gıybaş hayatını kaybetti. Sürücü ise olay yerinden kaçtı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı üzerine sağlık ve jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. Jandarma ekipleri takip sonucu sürücüyü yakalayarak gözaltına aldı.

 • 04.11.2023 04 Kas 22:05 Mersin'de otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

  Mersin'de otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti Mersin'in Mut ilçesinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan İsmail Gıybaş'a otomobil çarptı. Yaya olay yerinde hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 31.10.2023 31 Eki 00:08 Doğa Tutkunları Dünyanın En Büyük Türk Bayrağına Yürüdü

  Doğa Tutkunları Dünyanın En Büyük Türk Bayrağına Yürüdü Mersin'in Mut ilçesinde doğa tutkunları, dağ yamacında yer alan dünyanın zemine işli en büyük Türk bayrağına yürüyüş gerçekleştirerek, Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yılını kutladı.

 • 29.10.2023 29 Eki 22:10 MERSİN, HATAY, NİĞDE VE OSMANİYE'DE, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 100'ÜNCÜ YILI COŞKUYLA KUTLANDI

  MERSİN, HATAY, NİĞDE VE OSMANİYE'DE, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NIN 100'ÜNCÜ YILI COŞKUYLA KUTLANDI Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Adana'nın Seyhan ilçesi Uğur Mumcu Meydanı'nda tören düzenlendi.

 • 29.10.2023 29 Eki 15:27 Çukurova'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

  Çukurova'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu ADANA, Mersin, Hatay, Niğde ve Osmaniye'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yılı coşkuyla kutlandı.

 • 28.10.2023 28 Eki 17:35 Mersin Büyükşehir, Silifke'de Ali Altay konseriyle Cumhuriyet coşkusunu yaşattı

  Mersin Büyükşehir, Silifke'de Ali Altay konseriyle Cumhuriyet coşkusunu yaşattı Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında Silifke ilçesinde Ali Altay konseri düzenledi. Silifkeliler, Altay'ın hareketli şarkıları ve sahne performansıyla bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde düzenlediği konserlerle Cumhuriyet'in kuruluş yıl dönümüne yakışır etkinlikler sunmaya devam ediyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:22 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Adaletli bir başkan hizmetlerinde partici olmamalı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Adaletli bir başkan hizmetlerinde partici olmamalı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, muhtarlarla bir araya gelerek adaletli bir başkanın hizmetlerinde partici olmaması gerektiğini vurguladı. Seçer, belediye başkanının bir parti çatısı altında seçimlere girdiğini belirtirken, hizmetlerin adaleti en ön sıraya koyduklarını ve Tarsus ve Çamlıyayla'ya yapılan hizmetleri anlattı. Seçer, hizmetlerin oy için değil, Tarsus'un ihtiyacı olduğu için yapıldığını söyledi.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:57 Seçer: "Demokrasinin temel unsuru muhtarlardır"

  Seçer: 'Demokrasinin temel unsuru muhtarlardır' Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 4,5 yılda mevcut imkanlar doğrultusunda iyi bir belediye yönetimi sergilediklerini belirterek, "Biz herkesin belediye başkanıyız" dedi.

 • 25.10.2023 25 Eki 19:50 Vahap Seçer, Batı İlçelerindeki Muhtarlarla Bir Araya Geldi

  Vahap Seçer, Batı İlçelerindeki Muhtarlarla Bir Araya Geldi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Mersin’deki muhtarlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde merkez ilçelerdeki muhtarlarla buluşan Başkan Seçer, bu kez Gülnar’da düzenlenen buluşma programına katılarak, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Erdemli, Gülnar, Mut ve Silifke’deki muhtarlarla bir araya geldi.

 • 24.10.2023 24 Eki 12:23 Hastane otoparkında eşi tarafından öldürülen hemşire toprağa verildi (2)

  Hastane otoparkında eşi tarafından öldürülen hemşire toprağa verildi (2) EŞİ DE DEFNEDİLDİMersin'in Mut ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi hemşire Ayfer Kaya'yı öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar eden Şuayip Kaya'nın cenazesi, yapılan otopsinin ardından, yakınları tarafından teslim alındı.

 • 23.10.2023 23 Eki 08:41 Mersin'de Boşanma Davası Devam Ederken Karısını Vuran Kişi İntihar Etti

  Mersin'de Boşanma Davası Devam Ederken Karısını Vuran Kişi İntihar Etti Mersin'in Mut ilçesinde, boşanma davası devam ederken karısını silahla vurarak öldüren kişi, aynı silahla intihar etti. Şuayip Kaya (39), henüz belirlenemeyen bir nedenle, boşanma davası devam etmekte olan eşi Ayfer Kaya'yı (42) tabancayla vurdu. Şuayip Kaya daha sonra kendisini de vurarak intihar etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 23.10.2023 23 Eki 08:25 Mersin hangi bölgede? Mersin ilçeleri neler? Mersin'in nüfusu kaçtır?

  Mersin hangi bölgede? Mersin ilçeleri neler? Mersin'in nüfusu kaçtır? Mersin, Türkiye'nin güneyinde yer alan bir ilimizdir. Mersin'in hangi bölgede yer aldığı, ilçeleri ve nüfusu hakkında merak edilenler araştırılıyor. Peki, Mersin hangi bölgede? Mersin ilçeleri neler? Mersin'in nüfusu kaçtır? İşte detaylar...

 • 23.10.2023 23 Eki 07:41 Boşanma aşamasındaki eşini vurup aynı silahla intihar etti

  Boşanma aşamasındaki eşini vurup aynı silahla intihar etti Mersin'in Mut ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu karısını silahla vurarak öldüren kişi, aynı silahla intihar etti. Olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri çiftin hayatını kaybettiğini belirledi. Çiftin cenazeleri Mut Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:46 Mersin Büyükşehir Belediyesi Kırsal Mahallelerde Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kırsal Mahallelerde Yol Çalışmalarına Devam Ediyor Mersin Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği yol çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, üreticilerin ürünlerini daha kaliteli yollarda güvenle taşımasını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mut Aşağıköselerli Mahallesi ve Özköy Mahallesi'ne bağlantı sağlayan 18 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışması yaparak, vatandaşların ve üreticilerin kaliteli yollara kavuşmasını sağladı. Yapılan çalışmalar sayesinde ürünlerin hasar görme riski azaldı ve vatandaşlar daha iyi ürün satabilecekleri yerlere daha erken ulaşabilecekler. Mahalle sakinleri, yapılan hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e teşekkür etti.

 • 19.10.2023 19 Eki 17:32 Motosiklet ve otomobil çarpıştı, genç kız hayatını kaybetti

  Motosiklet ve otomobil çarpıştı, genç kız hayatını kaybetti Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motosiklet ile otomobil çarpıştı. Kazada genç kız hayatını kaybederken, diğer kişiler ise yaralandı.

 • 19.10.2023 19 Eki 00:34 Mersin'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

  Mersin'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, motosiklet ile otomobil çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kazada motosikletteki yolcu hayatını kaybederken, sürücüler ve otomobildeki 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 22:09 Mersin'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı

  Mersin'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 4 yaralı Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motosiklet ile otomobil çarpıştı. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 21:32 Motosiklet ve otomobil çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

  Motosiklet ve otomobil çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen kazada, bir motosiklet ile bir otomobil çarpıştı. Kazada motosikletin arkasında bulunan bir kişi hayatını kaybederken, motosiklet sürücüsü ve otomobilde bulunan 2 kişi ağır yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 18.10.2023 18 Eki 21:23 Mersin'de otomobil ile motosiklet çarpışması: 1 ölü, 2 yaralı

  Mersin'de otomobil ile motosiklet çarpışması: 1 ölü, 2 yaralı Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile motosiklet çarpıştı. Kazada, motosiklette yolcu olarak bulunan Raziye Yaldız hayatını kaybederken, sürücülerden biri ağır şekilde yaralandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 18.10.2023 18 Eki 19:24 Mersin'de Komşusunu Av Tüfeğiyle Vurarak Öldüren Zanlı Tutuklandı

  Mersin'de Komşusunu Av Tüfeğiyle Vurarak Öldüren Zanlı Tutuklandı Mersin'in Mut ilçesinde yaşanan olayda, zanlı H.G. komşusunu yaban domuzu zannettiği için av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Zanlı, ifadesinde bu şekilde ateş ettiğini söyledi. Tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi.

 • 18.10.2023 18 Eki 17:38 Mersin'de Komşusunu Av Tüfeğiyle Öldüren Zanlı Tutuklandı

  Mersin'de Komşusunu Av Tüfeğiyle Öldüren Zanlı Tutuklandı Mersin'in Mut ilçesinde yaşanan olayda, emekli astsubay Ahmet Çelik av tüfeğiyle vurularak hayatını kaybetti. Zanlı, komşusunu yaban domuzu zannettiği için ateş ettiğini iddia etti. Gözaltına alınan zanlı, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • 17.10.2023 17 Eki 16:33 Mehmet Emin Ekmen, Yargıdaki Rüşvet İddialarını Değerlendirdi: "Bu, Tuzun Koktuğunun İlanıdır ve Bu Başımıza İlk Kez Gelmiyor"

  Mehmet Emin Ekmen, Yargıdaki Rüşvet İddialarını Değerlendirdi: 'Bu, Tuzun Koktuğunun İlanıdır ve Bu Başımıza İlk Kez Gelmiyor' DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar’ın adliyedeki rüşvet iddialarına ilişkin Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) gönderdiği dilekçeyle ilgili “Doğrusu tuz koktu. Malum bir atasözümüzdür: Eti balığı kokmaması için tuzlarız, peki tuz kokarsa ne olur? Bu, tuzun koktuğunun ilanıdır. Ve bu başımıza ilk kez gelmiyor. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı’nın akıbetini yakından takip etmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Ekmen, Mersin’de limon üreticilerinin para etmediği için ağaçlarını kestiğine dikkat çekerek “Çiftçilerimiz, limonunu yetiştirirken bin bir cefa çekerken bugün ise adeta ceza çekmektedir, cezalandırılmaktadır. Çiftçimizin takati kalmadı” diye konuştu.

 • 17.10.2023 17 Eki 11:16 Yaban domuzu zannettiği tarafa ateş eden şahıs komşusunu öldürdü

  Yaban domuzu zannettiği tarafa ateş eden şahıs komşusunu öldürdü Mersin'in Mut ilçesinde yaşanan olayda, yaban domuzu olduğunu düşünen bir kişi komşusunu öldürdü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 15.10.2023 15 Eki 13:08 MTOSB'nin 30. yılı coşkuyla kutlandı

  MTOSB'nin 30. yılı coşkuyla kutlandı Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) kuruluşunun 30. yılını, cumhuriyetin 100. yılında kutladı.

 • 15.10.2023 15 Eki 12:09 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nde kadınların yönetici olarak daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nde kadınların yönetici olarak daha fazla yer alması gerektiğini vurguladı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Dünya Kadın Çiftçiler Günü' dolayısıyla düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kadınların toplum içerisinde daha fazla yönetici pozisyonunda yer alması gerektiğini belirtti. Seçer, Türkiye'de 30 büyükşehir belediye başkanından sadece birinin kadın olduğunu söyleyerek, kadınların milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi gibi görevlerde bulunmasının önemine dikkat çekti. Ayrıca, tarım sektöründe çalışan nüfusun yüzde 43'ünün kadınlardan oluştuğunu ve kadınların temsiliyetinin tarım sektöründe daha yüksek olduğunu ifade etti. Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kadınları ve küçük ölçekli üreticileri desteklediklerini ve projelerinin çoğunluğunun kadınlara yönelik olduğunu belirtti.

 • 13.10.2023 13 Eki 16:06 TOBB tarafından inşa edilen okulun yapımı sürüyor

  TOBB tarafından inşa edilen okulun yapımı sürüyor Mersin'in Mut ilçesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından inşa edilen 8 derslikli okulun yapımı devam ediyor. Okulun eğitim ve öğretim yılımızın ikinci yarısında açılması planlanıyor.

 • 13.10.2023 13 Eki 09:00 Mut Belediye Meclisi 2024 Yılı Bütçesini Oy Çokluğuyla Kabul Etti

  Mut Belediye Meclisi 2024 Yılı Bütçesini Oy Çokluğuyla Kabul Etti Mersin Mut Belediye Meclisi, 2024 Mali Yılı Bütçesi için toplandı ve 350 milyon liralık bütçe oy çokluğuyla kabul edildi. Meclis toplantısında ayrıca doğalgaz kazı ücreti ve performans programı gibi konular da görüşülerek karara bağlandı. Belediye Başkan Vekili Hayret Çivit, bütçenin kabul edilmesinin ardından meclis üyelerine teşekkür etti ve ilçeye hayırlı olmasını diledi.

 • 09.10.2023 09 Eki 10:22 Başkan Seçer: "Memleketimize hizmet eden taş üstüne taş koyan herkesi çok seviyoruz"

  Başkan Seçer: 'Memleketimize hizmet eden taş üstüne taş koyan herkesi çok seviyoruz' Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, "Çok Çalıştık Şimdi Eğlence Zamanı" sloganıyla düzenlenen piknik etkinliğinde belediye ve MESKİ Genel Müdürlüğü personeli ile aileleri bir araya geldi.

 • 09.10.2023 09 Eki 09:24 Mersin'de definecilerin tahrip ettiği tarihi yerlerde insan kemikleri çıktı

  Mersin'de definecilerin tahrip ettiği tarihi yerlerde insan kemikleri çıktı Mersin'in Mut ilçesinde definecilerce tahrip edilen tarihi alanlarda toplu gömüldüğü iddia edilen insan kemikleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan kaçak kazılarla ilgili jandarma ekiplerinin de çalışma yaptığı öğrenildi.

 • 09.10.2023 09 Eki 09:19 Mersin'de Zeytin Hırsızlığı Arttı, Üreticiler Nöbet Tutuyor

  Mersin'de Zeytin Hırsızlığı Arttı, Üreticiler Nöbet Tutuyor Mersin'in Mut ilçesinde zeytin hırsızlığının artması üzerine üreticiler bahçelerde nöbet tutmaya başladı. Mut ilçesi, Türkiye'nin zeytin üretiminin yüzde 20'sini karşılayan ve önemli bir zeytinyağı üretim merkezi konumunda bulunuyor. Bu yıl hırsızlık olaylarının artmasıyla birlikte üreticiler, zeytin bahçelerinde nöbet tutmaya başladı. Zeytin hasadının düşük olması ve yüksek fiyatlar nedeniyle hırsızlık olaylarının arttığı belirtiliyor. Mut Ticaret Odası Meclis Başkanı Sezer Şahin, üreticilerin daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Zeytin hırsızlığına karşı önlemler alınması ve yaptırımların uygulanması için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Advertisement