Sağlık Evi Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim - Son Dakika

Sağlık Evi Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim

24.12.2016 14:28
Sağlık Evi Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim

Erzincan’da sağlık evi çalışanlarına, ilk yardım ve güncel konular hakkında hizmet içi verilen eğitim tamamlandı.

Erzincan'da sağlık evi çalışanlarına, ilk yardım ve güncel konular hakkında hizmet içi verilen eğitim tamamlandı.

Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından sağlık evi çalışanlarına, ilk yardım ve güncel konular hakkında hizmet içi verilen eğitim, düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

Erzincan'da sağlık evi çalışanlarına, ilk yardım ve güncel konular hakkında hizmet içi verilen eğitim tamamlandı. Sağlık hizmetlerinin en uç noktadaki birimleri olan ve öncelikli işi ana ve çocuk sağlığı hizmetlerini yürütmek üzere kurulan sağlık evlerinin, değişen sosyal şartlara ve ihtiyaçlara cevap verebilmesi için, güncel konular hakkında Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şubesi tarafından 21-23 Aralık tarihlerinde eğitim tamamlandı.

Erzincan Toplum Sağlığı Merkezinde gerçekleşen eğitimde; Örgütlenme ve Yönetim, Toplumu Tanıma, İletişim ve Danışmanlık, Üreme Sağlığı, Çocuk Sağlığı, Acil Durumlarda Vaka Yönetimi, Kanser ve Tütün Kontrolü, Obezite ve Diyabet, Çevre Sağlığı, Çalışan Sağlığı, Yasal Yükümlülükler, Çalışmaları Planlama ve Değerlendirme, Bulaşıcı Hastalıkların Kontrolü, Bağışıklama, Bulaşıcı Hastalıklara Müdahale, Su ve Gıdalarla Bulaşan Hastalıklarla Mücadele, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla Mücadele, Evde Sağlık, Kırsal Bölgede çalışanların sorunları gibi konular işlendi.

3 gün süren eğitimde katılımcılara Aile Hekimliği ve TSH Şube Müdürü Adem Yusuf Kasımoğlu, Bulaşıcı Hastalıkları, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Şahin Uçar ve eğitim koordinatörü Pınar Günay Altun tarafından katılım belgesi verildi. - ERZİNCAN

YORUMLAR
500
Teröre verilen ilk şehit Süleyman Aydın, şehadet yıldönümünde mezarı başında dualarla yad edildi Teröre verilen ilk şehit Süleyman Aydın, şehadet yıldönümünde mezarı başında dualarla yad edildi Erzincan'da turistlerin en uğrak yeri Girlevik Şelalesi'nin yolu ve kırık dökük tahta köprüleri tepki topluyor Erzincan'da turistlerin en uğrak yeri Girlevik Şelalesi'nin yolu ve kırık dökük tahta köprüleri tepki topluyor Misafiri 'Kapı tokmağı' sesinden tanıyorlar Misafiri 'Kapı tokmağı' sesinden tanıyorlar
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sağlık Evi Çalışanlarına Hizmet İçi Eğitim - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement