Stk'lardan Teröre Tepki - Son Dakika
Stk'lardan Teröre Tepki

Stk'lardan Teröre Tepki

19.08.2016 14:59

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve 17 STK’nın ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasıyla terör kınandı.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve 17 STK'nın ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasıyla terör kınandı.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ve 17 STK'nın katılımıyla Narmanlı Cami avlusunda yapılan basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkan Mehmet Sekmen'in yanısıra sivil toplum örgüt temsilcileri katıldı.

Açıklamayı yapan AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, teröre sert tepki göstererek, " Van, Elazığ ve Bitlis'te yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınıyor, bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. 15 Temmuz başarsz darbe teşebbüsüyle beraber FETÖ ve PKK terör örgütlerinin aynı üst aklın piyonu oldukları ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz'da Gazi meclisimizi bombalayan, millet evlatları karşı silah kullanan üniformalı teröristler ile yıllardır vatanımızın her yanında masum insanları katleden eli kanlı hainler arasında hiçbir fark yoktur" dedi.

Terörün hüsrana uğrayacağını ifade eden Yeşilyurt, "İhanet şebekeleri vasıtasıyla Türkiye'yi teslim alabileceklerini düşünen vatan hainleri, güvenlik güçlerimiz ve aziz milletimiz tarafından, dün olduğu gibi her zaman hüsrana uğratılacaktır" diye konuştu.

Açıklamanın ardından terör olaylarında şehit olanlar için Müftü Vekili Celal Büyük tarafından dualar edildi. - ERZURUM

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Stk'lardan Teröre Tepki - Son Dakika


Advertisement