Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Müftü haberleri, Müftü son dakika, son dakika Müftü

Son Dakika Müftü Haberleri

Son dakika Müftü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son müftü haberleri anında burada.


 • 13:52 Rize'de hafif ticari araç ahşap atölyesine çarptı

  Rize'de hafif ticari araç ahşap atölyesine çarptı Rize'de bir hafif ticari araç, direksiyon hakimiyetini kaybederek otizmli çocukların eğitim gördüğü ahşap hobi atölyesine çarptı. Çarpmanın etkisiyle atölye kullanılamaz hale geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken, dernek başkanı üzüntülü olduklarını ancak sevinçli olduklarını belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:48 Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarına yönelik ezanı güzel okuma hizmet içi eğitim kursu başlattı

  Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarına yönelik ezanı güzel okuma hizmet içi eğitim kursu başlattı Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarının ezan, kamet ve sala okuyuşlarını geliştirmek amacıyla hizmet içi eğitim kursu düzenliyor. Kurs, Ulu Camii müştemilatında bulunan Din Görevlileri Derneği'nde gerçekleştirilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:41 Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı

  Balıkesir Sındırgı'da Yeni Cami İbadete Açıldı Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde Pürsünler kırsal mahallesinde, mahalle halkının ve hayırsever vatandaşların destekleriyle 15 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni cami ibadete açıldı. Eski caminin yerine çok amaçlı salon, gasilhane, tuvalet gibi donatılara sahip yeni cami yapıldı. Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Gökçe Uygur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve diğer yetkililer katıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:36 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Danişment Kız Kur'an Kursu öğrencilerini ziyaret etti

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Danişment Kız Kur'an Kursu öğrencilerini ziyaret etti Vali Eldivan, Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya gelerek tavsiyelerde bulundu. İl Müftüsü Şahin, Vali Eldivan'a eğitim-öğretim faaliyetleri ve Kur'an Kursuyla ilgili bilgi verdi. Vali Eldivan, öğrencilerle sohbet ettikten sonra müftülük yöneticileriyle kursu gezdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 23:02 Konya'da evinde kalp krizi geçiren polis hayatını kaybetti

  Konya'da evinde kalp krizi geçiren polis hayatını kaybetti Konya'nın Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 • 04.12.2023 04 Ara 22:47 Rize'de apartman yangını kontrol altına alındı

  Rize'de apartman yangını kontrol altına alındı Rize'de bulunan 12 katlı bir apartmanın giriş katındaki oto aksesuar deposunda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangın sonucunda depoda hasar oluştu ve çıkış nedeniyle ilgili çalışma başlatıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:28 Rize'de bir iş yerinde çıkan yangın söndürüldü

  Rize'de bir iş yerinde çıkan yangın söndürüldü Rize'nin Merkeze bağlı Müftü Mahallesi'nde bulunan 12 katlı bir apartmanın giriş katındaki oto aksesuar deposunda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangın sonucunda iş yerinde hasar meydana geldi.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:10 Kars'ta Kur'an kursu açıldı

  Kars'ta Kur'an kursu açıldı Kars'ta AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın ile iş insanı kardeşi Harun Çalkın tarafından anneleri adına yaptırılan Kur'an kursunun açılışı yapıldı. Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, açılışta yaptığı konuşmada, 4-6 yaş Kur'an kurslarının önemine değindi ve camilerin altına derslik yapacaklarını belirtti. AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın ise İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak, hakiki imanın önemine vurgu yaptı. Kars İl Müftüsü Hamza Bayram da 4-6 yaş Kur'an kurslarının milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek için önemli olduğunu ifade etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:09 Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti Eski Diyanet İşleri Başkanı ve İSİLAY Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan, 93 yaşında hayatını kaybetti. Doğan, bir süredir tedavi görüyordu. Doğan, hayatı boyunca dini ilimlerde önemli çalışmalara imza attı ve siyasette de yer aldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:45 Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti Eski Diyanet İşleri Başkanı ve İSİLAY Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan, 93 yaşında hayatını kaybetti. Doğan, bir süredir tedavi görüyordu. İslami ilimleri tahsil edip icazet alan Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığı vekaleten görev yapmış ve siyasete girmiştir.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:01 Sivas'ta Engelliler Arası Ezberleme Yarışması Düzenlendi

  Sivas'ta Engelliler Arası Ezberleme Yarışması Düzenlendi Sivas'ta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelliler arası Esma-ül Hüsna ve hadis-i şerif ezberleme yarışması düzenlendi. Yarışmaya 10 engelli birey katıldı ve dereceye girenler ödüllendirildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:27 Afyonkarahisar Şuhut'ta Filistin için hayır çarşısı kuruldu

  Afyonkarahisar Şuhut'ta Filistin için hayır çarşısı kuruldu Afyonkarahisar Şuhut İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şuhut Şubesi ile Kadın ve Gençlik Kolları, Filistin'deki mağdurlara destek olmak amacıyla 'Gazze ve Gazeli' nin Yanındayız' sloganıyla hayır çarşısı kuruldu. Şuhut Belediye Meydanı'nda yapılan hayır çarşısında Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Müftü Fatih Aytekin, din görevlileri ve ilçe sakinleri katıldı. Hayır çarşısının açılışında vatandaşların gelerek alışveriş yapıp katkı vermeleri bizleri mutlu edecektir diyerek konuşan Aytekin sözlerine şu şekilde devam etti: 'Asırlardır ceddimiz zalimlere engel, mazlumlara şemsiye oldu. Bu geçmişte olduğu gibi bugün de böyle. İnşallah gelecekte de böyle olacak. Yardımların orada çoluk çocuk demeden herkesi yakan ateşi söndürmek için bir damla su misali katkı sunacağı inancındayız. Bu katkıyı genişletmek için hayır çarşımızı açtık.' - AFYONKARAHİSAR

 • 02.12.2023 02 Ara 11:56 Diyadin'de kış tedbirleri görüşüldü

  Diyadin'de kış tedbirleri görüşüldü Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, kış mevsimi nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı alınacak tedbirler görüşüldü. Toplantıda, vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınması ve koordinasyonun sağlanması hususunda kararlar alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 09:57 Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı

  Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın Kasım Ayı Meclis Toplantısı'na Katıldı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Seçer, meclis üyelerinin sektörel ve kente dair sorularını cevapladı.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:55 Amasya'da Filistinli çocuklara destek için limonata satan kardeşler

  Amasya'da Filistinli çocuklara destek için limonata satan kardeşler Amasya'da M. Said Akça ve kardeşi Nursena Akça, Gazze'de İsrail'in saldırısından etkilenen Filistinli çocuklara destek olmak için limonata satarak para biriktirdi. Akça kardeşlerin çabasına okul arkadaşları ve öğretmenler de destek oldu. Toplanan 13 bin 400 TL Gazze'ye ulaştırılması için Amasya Müftülüğüne teslim edildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:00 İlkokul öğrencileri Filistin'e yardım kampanyasına destek verdi

  İlkokul öğrencileri Filistin'e yardım kampanyasına destek verdi Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan Filistin'e yardım kampanyasına, ilkokul öğrencileri de harçlıklarıyla destek oldu. Elazığ İl Müftülüğüne giden öğrenciler, topladıkları harçlıkları Filistin'e gönderilmek üzere teslim etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:45 Bilecik Müftülüğü Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba İkramı Yaptı

  Bilecik Müftülüğü Üniversite Öğrencilerine Sıcak Çorba İkramı Yaptı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde sınav haftasında olan öğrencilere çorba ikramı yapıldı. İl Müftüsü Ali Erhun'un da katıldığı etkinlikte, öğrencilere çorba ikram edilerek destek verildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:41 Şehitler, Şırnak'ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı

  Şehitler, Şırnak'ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı - Şehitler, Şırnak'ta düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı Pençe Kilit Harekatı bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonda şehit düşen 3 asker için tören düzenlendi.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:16 Pençe-Kilit şehitleri, memleketlerine uğurlandı

  Pençe-Kilit şehitleri, memleketlerine uğurlandı KUZEY Irak'taki Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Necdet Çalış ile Piyade Sözleşmeli erler Emrah Gündüz ve Fevzi Kızıltaş'ın cenazeleri, törenle memleketlerine uğurlandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:16 Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine su verimliliği semineri

  Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine su verimliliği semineri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Su Verimliliği Seferberliği' kapsamında Bilecik'te Kur'an kursu öğreticilerine seminer verildi. İl Müftüsü Ali Erhun da programa katılarak su verimliliği konusunda tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, deprem bölgesine yardım götüren öğreticilere başarı belgeleri takdim edildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:39 Afyonkarahisar'da Sabah Namazı Buluşması

  Afyonkarahisar'da Sabah Namazı Buluşması Afyonkarahisar İl Müftülüğü ile Şuhut İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen 'Sabah Namazı Buluşmaları' etkinliği, Mahmut Köyü Merkez Camiinde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu etkinlikte, namaz sonrası tesbihat yapıldı ve çeşitli ikramlar sunuldu. İl Müftü Vekili Harun Yılmaz, gençlerin bu tür organizasyonlara katılmasının önemine vurgu yaparak programı düzenleyenlere teşekkür etti.

 • 24.11.2023 24 Kas 16:11 Antalya'da İsrail'e Karşı Protesto Gösterisi

  Antalya'da İsrail'e Karşı Protesto Gösterisi Antalya'nın Kumluca ilçesinde düzenlenen Büyük Gazze Mitingi'nde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi. Mitingde konuşan Müftü Vekili Muhammed Emin Emre ve Hayrat Vakfı Batı Antalya Temsilcisi İsmail Kısa, İsrail'in Filistin topraklarında sistematik bir şekilde zulüm yaptığını belirtti. Ayrıca, ilçe müftülüğünde düzenlenen kermesin geliri Filistin'e gönderilmek üzere toplandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 15:20 Tekirdağ'da KADEM tarafından değerler konferansı düzenlendi

  Tekirdağ'da KADEM tarafından değerler konferansı düzenlendi Tekirdağ'da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilcisince düzenlenen 'Değerler Işığında Güven Toplumunun İnşası' konferansında, kadınların toplumun her alanında olması gerektiği vurgulandı. Konferansa Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, KADEM Tekirdağ Temsilcisi Sümeyye Tekin ve diğer konuşmacılar katıldı.

 • 22.11.2023 22 Kas 14:27 Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi Hatıra Ormanı'na 500 Çam Fidanı Dikildi

  Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi Hatıra Ormanı'na 500 Çam Fidanı Dikildi Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi, İl Müftülüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Hatıra Ormanı'na 500 çam fidanı dikildi. Etkinlikte İl Müftüsü Bekir Gerek ve Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan, öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdi. Fidan dikiminin ardından öğrencilere çorba dağıtıldı.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:15 Elazığ'dan Umreye Giden Vatandaşlar Dualarla Uğurlandı

  Elazığ'dan Umreye Giden Vatandaşlar Dualarla Uğurlandı Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Elazığ'dan umreye giden vatandaşlar, dualarla uğurlandı. Elazığ İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programda umrecilere bilgilendirme yapıldı ve ardından dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandılar.

 • 20.11.2023 20 Kas 09:56 Germencik İlçe Müftülüğü'nden sabah namazı buluşması

  Germencik İlçe Müftülüğü'nden sabah namazı buluşması Aydın'ın Germencik ilçesinde Germencik İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 'sabah namazı buluşmaları' devam ediyor. Merkez Çarşı Camii'nde gerçekleştirilen buluşmada cemaat, sabah namazında bir araya geldi. Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti, sohbet, zikir ve dua ile devam etti. Program sonunda İmam Hatip Hasan Yılmaz tarafından çorba ikramı yapıldı ve Müftü Vekili Adem Karaca, programı düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

 • 19.11.2023 19 Kas 23:07 TİKA'dan Afganistan'da terzi adayı engelli kadınlara malzeme desteği

  TİKA'dan Afganistan'da terzi adayı engelli kadınlara malzeme desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın Belh vilayetinde terzi adayı engelli kadınlara yönelik düzenlenen biçki-dikiş ve nakış kurslarına malzeme desteği yaptı.

 • 19.11.2023 19 Kas 01:17 Hollandalı Neeltie Weststiate Müslüman Oldu

  Hollandalı Neeltie Weststiate Müslüman Oldu Hollanda vatandaşı Neeltie Weststiate, Isparta'ya akrabalarını ziyarete gelerek Müslüman oldu. İhtida merasimiyle Kelime-i Şehadet getiren Weststiate, 'Sevda' ismini aldı. Weststiate, Gazze'de yaşananlar için üzüldüğünü belirterek, Müslüman olmasının ardındaki sebepleri anlattı.

 • 18.11.2023 18 Kas 13:07 Midyat'ın en uzun caddesinin ismi, 'Filistin' olarak değiştirildi

  Midyat'ın en uzun caddesinin ismi, 'Filistin' olarak değiştirildi MARDİN'in Midyat ilçesinin un uzun caddesi olan Mezarlık Caddesi'nin ismi, Belediye Meclisi kararıyla 'Filistin Caddesi' olarak değiştirildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 10:31 Hollandalı Neeltie Weststiate, İslam'ı tercih etti

  Hollandalı Neeltie Weststiate, İslam'ı tercih etti Hollandalı Neeltie Weststiate, Isparta'da İslam'ı tercih ederek Müslüman oldu. Weststiate, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki göstererek Filistinliler için üzüldüğünü belirtti. İl Müftüsü Bayram Şahin, Weststiate'ye ihtida belgesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 12:50 Gürcistanlı Anne ve Kızı Antalya'da Müslüman Oldu

  Gürcistanlı Anne ve Kızı Antalya'da Müslüman Oldu Antalya'nın Finike ilçesinde yaşayan Gürcistanlı Raisa Kirtava ile kızı Shorena Şekercigil, Finike Müftülüğüne gelerek Müslüman olmak istediklerini belirtti. Müftülükte düzenlenen ihtida merasiminde, Müftü Hasan Kırkan, İslam dini hakkında anne ve kızını bilgilendirdi. Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Kırtava, 'Ümmü Gülsüm', kızı Şekercigil de 'Eslem' adını aldı. Kırkan, anne ve kızına, Kur'an-ı Kerim meali ile ihtida belgesini teslim etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 08:53 İtalyan Vatandaşı İznik İlçe Müftülüğü'nde Müslüman Oldu

  İtalyan Vatandaşı İznik İlçe Müftülüğü'nde Müslüman Oldu İtalyan Salvatore La Rocca, Bursa'nın İznik İlçe Müftülüğü'ne başvurduktan sonra kelime-i şahadet getirerek Müslüman oldu. İznik ilçesinde gerçekleştirilen ihtida merasiminde Müftü Nurettin Çelik, La Rocca'ya ihtida seti hediye etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 15:56 Filipinli öğrenci İslam'ı seçti

  Filipinli öğrenci İslam'ı seçti Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde öğrenim gören Filipinli öğrenci Michael Adriane Quilala, Müslüman olmak istediğini belirterek Nevşehir İl Müftülüğüne başvurdu. İhtida merasimi düzenlenen Quilala, Müslüman oldu ve 'Mehmet' adını aldı.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:32 Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrencileri Vefa Ziyaretinde

  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrencileri Vefa Ziyaretinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencileri, kentin manevi mimarlarına yönelik düzenlenen vefa ziyaretinde bulundu. İl Müftüsü Muharrem Gül ve eski belediye başkanlarından Mehmet Buyruk eşliğinde gerçekleşen ziyarette, Pir-i Sami Hazretleri Türbe Camii ve manevi rehberlerin kabirleri ziyaret edildi. Programda, ilim ve irfan ehli olan zevatın önemi vurgulanarak, Peygamber Efendimiz'in hayatından örnekler verildi ve Kudüs meselesi için dua edildi. Öğrenciler, programın düzenlenmesine destek veren kurumlara ve hayırseverlere teşekkür etti.

 • 13.11.2023 13 Kas 10:15 Maltepe'de Şehit Olan Polis Memuru Lütfi Baykar İçin Tören Düzenlendi

  Maltepe'de Şehit Olan Polis Memuru Lütfi Baykar İçin Tören Düzenlendi MALTEPE'de, Sezgin Açık'ın kullandığı hafriyat kamyonunun denetim noktasındaki polis aracına çarpması sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan ve 24 gün sonra şehit olan polis memuru Lütfi Baykar için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

 • 11.11.2023 11 Kas 10:57 Beypazarı'nda İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua edildi

  Beypazarı'nda İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua edildi Ankara'nın Beypazarı ilçesinde, sabah namazında düzenlenen buluşmada İsrail'in Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'da sürdürdüğü saldırılarında yaşamını yitiren Filistinliler için dua edildi. Ayvaşık Mahallesi Yunus Emre Camisi'nde bir araya gelen cemaat, namaz öncesinde saldırılarda ölen çoğu çocuk ve kadın Gazzelileri andı. Buluşmaya Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Dağlıoğlu, Ankara İl Müftülüğü merkez vaizi eski müftü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu da katıldı. İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, sabah namazı buluşmalarının devam edeceğini belirterek, pazar sabahı buluşmasının Kozalan Mahallesi'nde yapılacağını bildirdi.

 • 10.11.2023 10 Kas 16:06 Kahramanmaraş'ta afetzede öğrenciler Filistin'e yardım eli uzattı

  Kahramanmaraş'ta afetzede öğrenciler Filistin'e yardım eli uzattı Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde müftülüğe bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaşındaki afetzede öğrenciler, harçlıklarıyla Filistinli kardeşlerine destek oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan Filistin'e yardım kampanyası kapsamında öğrenciler, biriktirdikleri 25 bin lirayı İlçe Müftüsü'ne teslim etti. Müftü Yürek, öğrencilere teşekkür ederek kitap hediye etti.

 • 10.11.2023 10 Kas 15:44 Diyarbakır, Batman, Mardin ve Şırnak'ta İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

  Diyarbakır, Batman, Mardin ve Şırnak'ta İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi Diyarbakır, Batman, Mardin ve Şırnak'ta İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 12:22 Şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu

  Şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Düzce Müftülüğü tarafından aziz şehitlerimiz ve Gazze şehitleri için düzenlenen "Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Dua Programı" gerçekleştirildi.

 • 10.11.2023 10 Kas 10:11 Kütahya'da doğal afetlerden zarar gören 510 çiftçiye buğday tohumu desteği

  Kütahya'da doğal afetlerden zarar gören 510 çiftçiye buğday tohumu desteği Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyonuyla Tarımsal Şubesi ile İlçe Müdürlükleri teknik personeli tarafından afetlerin oluşumunda tespiti yapılan 2023 üretim sezonu içerisinde yangın, aşırı yağış, dolu, sel, su baskını ve benzeri nedenlerle tarımsal ürünlerinde maddi kayıplar yaşayan...

 • 10.11.2023 10 Kas 07:50 Mustafa Kabaoğlu için veda programı düzenlendi

  Mustafa Kabaoğlu için veda programı düzenlendi Aydıntepe İlçe Müftüsü iken Kastamonu Çatalzeytin İlçe Müftülüğüne atanan Mustafa Kabaoğlu için Bayburt İl Müftülüğünde veda programı düzenlendi. Programda konuşan İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Kabaoğlu'nun başarılı çalışmalarını ve hoş bir sada bıraktığını belirtti. Kabaoğlu ise program dolayısıyla teşekkür ederek helallik istedi.

 • 09.11.2023 09 Kas 17:14 Elazığ Koç İlköğretim Okulu Öğrencileri Filistin'e Yardım Gönderdi

  Elazığ Koç İlköğretim Okulu Öğrencileri Filistin'e Yardım Gönderdi Elazığ İl Müftülüğüne ziyarette bulunan Elazığ Koç İlköğretim okulu öğrencileri, topladıkları harçlıkları Filistin'e gönderilmek üzere teslim etti. Müftü Üstündağ, miniklerin yardım etme duygusunu ve akranlarını düşünmelerini takdir etti.

 • 09.11.2023 09 Kas 16:52 Varto'da Filistin Yararına Kermes Düzenlendi

  Varto'da Filistin Yararına Kermes Düzenlendi Muş'un Varto ilçesinde, İlçe Müftülüğü ve Diyanet Sen Vakfı tarafından Filistin yararına kermes düzenlendi. Kermesten elde edilecek gelir, İsrail'in bombaları altında evsiz kalan Filistinlilere ulaştırılacak. Kermeste, yiyecekler, giyim eşyaları ve el işleri satışa sunuldu. Varto halkı, Filistinli kardeşlerine yardım etmek amacıyla kermese destek verdi.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:23 Muğla İl Müftülüğü Özel Umre Turu Programı

  Muğla İl Müftülüğü Özel Umre Turu Programı Muğla İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Muğla Şubesi'nin organizesiyle düzenlenen Muğla Özel Umre turu için bir program düzenlendi. Programda konuşan İl Müftüsü Çapçı, umrecilere bereketli bir yolculuk temennisinde bulundu ve Gazze'deki vahşetin son bulması için dua edeceklerini ifade etti. Umreciler, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'yi ziyaret ederek Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için niyazda bulunacaklar. Umre yolculuğu 8 Kasım'da başlayıp 23 Kasım'da sona erecek ve bu yıl ilk kez Medine'ye direk uçuş gerçekleşeceği için ayrıca mutluluk duyuldu.

 • 09.11.2023 09 Kas 12:46 Muş'ta İsrail saldırılarına karşı Filistin yardım kampanyası düzenlendi

  Muş'ta İsrail saldırılarına karşı Filistin yardım kampanyası düzenlendi Muş'un Varto Müftülüğü öncülüğünde İsrail'in saldırıları altındaki Filistin'e yardım kampanyası düzenlendi. Varto İlçe Müftü Vekili Tacettin Erciyes, Gazze'deki katliamı kınayarak, yardımların dualarla eksik edilmeyeceğini ve birlik beraberlik sağlanacağını belirtti.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:31 Malazgirt Müftüsü Göreve Başladı

  Malazgirt Müftüsü Göreve Başladı Muş'un Malazgirt ilçesine atanan Müftü Memet Hakkı Ayhan görevine başladı. Yeni Müftü Ayhan, Malazgirt halkına din ve manevi hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

 • 08.11.2023 08 Kas 20:58 Yüksekova'da terör saldırıları sonucu kullanılamaz hale gelen Ova Camii ibadete açıldı

  Yüksekova'da terör saldırıları sonucu kullanılamaz hale gelen Ova Camii ibadete açıldı Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 2015-2016'daki "Çukur olayları" sırasında PKK'lı teröristlerin saldırıları sonucu kullanılamaz hale gelen ve yerine yenisi inşa edilen Ova Camii, törenle ibadete açıldı.

 • 08.11.2023 08 Kas 13:56 Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi Filistinlilere Destek İçin Kermes Düzenledi

  Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi Filistinlilere Destek İçin Kermes Düzenledi Türkiye Diyanet Vakfı Aydın Şubesi, İsrail'in saldırıları altındaki Filistinlilere destek olmak amacıyla bir kermes düzenledi. Kermeste, müftülük çalışanları ve vatandaşlar tarafından yapılan yiyecekler satışa sunuldu. İl Müftü Vekili Ahmet Tepe, katılımcılara teşekkür etti. Kermese destek verenler, İsrail'in saldırılarının bir an önce son bulmasını ve Filistinlilere yardım edilmesini istediklerini belirtti.

 • 08.11.2023 08 Kas 13:00 ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası İçin Hayır Çarşısı Açıldı

  ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası İçin Hayır Çarşısı Açıldı Eskişehir Teknik Üniversitesi'ne hizmet vermek üzere inşa edilen ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü hizmet binası için açılan hayır çarşısında tören gerçekleştirildi. Hayır çarşısı, el işi ürünler, ev yapımı yiyecekler ve kitaplar gibi çeşitli eşyaların satışa sunulduğu bir etkinlik olarak düzenlendi. Açılış töreninde konuşan yetkililer, projeye destek veren hayırseverlere teşekkür etti ve bu eserlerin Eskişehir Teknik Üniversitesi'ne ve şehre değer katacağını belirtti.

 • 08.11.2023 08 Kas 10:24 Erzincan'da Minik Arkadaş Grubu Harçlıklarını Filistin'e Bağışladı

  Erzincan'da Minik Arkadaş Grubu Harçlıklarını Filistin'e Bağışladı Erzincan'da Yunus Emre Mahallesinde oturan minik arkadaş grubu, Gazze'deki kardeşlerine destek olmak için biriktirdikleri harçlıklarını İl Müftüsü Muharrem Gül'e teslim etti. Müftü Gül, minik çocukları ve ailelerini duyarlılıklarından dolayı tebrik ederek, Rabbimizden kabulünü niyaz etti.

Advertisement