Süneyle Mücadele Semineri - Son Dakika

Süneyle Mücadele Semineri

10.04.2012 13:20
Süneyle Mücadele Semineri

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından süneyle mücadele semineri düzenlendi.

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından süneyle mücadele semineri düzenlendi.

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Dr. Celal Yıldız, Konya Ticaret Borsası'nda düzenlenen seminerde süne mücadelesinde görev alacak personel için her yıl hizmet içi eğitim programları düzenlediklerini belirtti.

Sünenin Konya'daki hububat alanları için çok önemli bir zararlı olduğunu ifade eden Yıldız, süneyle mücadelenin ekonomik yönden çok büyük önem taşıdığını söyledi.

Son on yıl içerisinde süneyle ilgili Konya'da ciddi çalışmalar gerçekleştirildiğini anlatan Yıldız, "Süneyle mücadelede uçakla müdahaleden yer aletlerine geçiş sağlanmış ve yer aletleriyle mücadele neticesinde süne miktarlarında önemli azalışlar meydana gelmiştir. Çalışmalar Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan biyolojik mücadeleyle de desteklenmiştir" dedi.

Yıldız, süneyle biyolojik mücadelenin Adana'dan sonra ilk defa Konya'da yapıldığını dile getirdi.

Toplantı daha sonra Müdürlük personeline yönelik teknik sunumla devam etti.

- KONYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Konya'da Kur'an-ı Kerim'i Müdafaa yürüyüşü Konya'da Kur'an-ı Kerim'i Müdafaa yürüyüşü İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Konya'da protesto edildi İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Konya'da protesto edildi İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Konya'da protesto edildi İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması Konya'da protesto edildi

Son Dakika Yerel Süneyle Mücadele Semineri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement