Trakyaka Doğrudan Faaliyet Desteği Programı - Son Dakika

Trakyaka Doğrudan Faaliyet Desteği Programı

15.08.2013 11:19
Trakyaka Doğrudan Faaliyet Desteği Programı

Program kapsamında bölgeye 500 bin lira aktarılacağı bildirildi

Trakya Kalkınma Ajansı'nın (TRAKYAKA) Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında bölgeye 500 bin lira aktarılacağı bildirildi.

Ajanstan yapılan yazılı açıklamada, doğrudan faaliyet desteği programının başladığı belirtildi. TRAKYAKA'nın destek programları ile bölgeye kaynak aktarmayı sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, ajansın program vasıtasıyla paydaşlarına 500 bin lira mali destek sağlayacağı kaydedildi.

TRAKYAKA' nın mali, teknik ve doğrudan faaliyet desteği programları aracılığıyla bugüne kadar Trakya'nın kalkınması için bölgeye tamamı karşılıksız olmak üzere yaklaşık 44 milyon liralık kaynak aktardığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere açılan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı, TRAKYAKA paydaşlarının başvurularını bekliyor. Program, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoparklar gibi kuruluşların ve bunların tesislerinin kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi, bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak."

Başvuru şartları

Açıklamada, programın öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler ile planlama ve araştırma çalışmalarının yer aldığı ifade edildi.

Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının programa başvurabileceği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde proje başına 25 bin ila 75 bin lira karşılıksız hibe desteği sağlanıyor. 31 Aralık 2013 Salı günü saat 18: 30'a dek sürecek olan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile son başvuru tarihinden itibaren, en geç 5 iş günü içerisinde Trakya Kalkınma Ajansı'na teslim edilmesi gerekiyor. Program kapsamında bir başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde, son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor." - Edirne

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Trakyaka Doğrudan Faaliyet Desteği Programı - Son Dakika


Advertisement